Резултатите недвусмислено показват, че участниците, които си поспиват повече, се чувстват значително по-удовлетворени от живота си, обясняват специалистите.
Според доктор Мишел Милър количеството сън, от което един човек се нуждае, за да възстанови пълноценно силите си, се променя с възрастта и се отразява на тялото и мозъка.
Изследователи от Университета в Ню Йорк доказаха, че здравият сън през нощта наистина стимулира мозъка, защото тогава се изграждат нервни клетки, които помагат при ученето.
Оказва се, че хората с изградени навици да стават рано сутрин са с по-атрактивна фигура, здравословното им състояние е на ниво и като цяло са по-щастливи.
Какво е сънна апнея? Тя не се изразява само в хъркане; проблема е далеч по-голям от това. Най-често срещания признак за апнея е спирането на дишане по време на сън за 10 секунди или повече.
Сутрешният душ е начин да разпределите правилно електрическият заряд по тялото си. За да сте по-свежи след сън, потопете цялото си лице в дълбок съд със студена вода.
Една трета от живота на всеки човек преминава в спане, което е приблизително 10 000 дни или 25 години. Нуждата от сън е различна при отделните възрастови групи и при хората от една и съща такава.
Между пет и шест часа и половина сън на денонощие са напълно достатъчни, за да се възстанови организмът. Ако спите повече от шест часа и половина, ще се чувствате като пребити.
Най-добрата поза е спане по гръб. То е полезно за предотвратяване на болките в гърба и врата, намалява бръчките и е полезна за запазване на формите на гърдите ви.
Модерните електронни уреди като лаптопите пречат на здравия сън на човек. Преносимите компютри излъчват светлина, която заблуждава мозъка и може да причини безсъние.
Според учени дали сте от хората, които си поспиват или от тези, които независимо в колко часа са легнали не пропускат първия звън на будилника, всичко това зависи от гените.