Сънищата вълнуват хората в продължение на хиляди години, и тайната им не може да бъде разгадана докрай от никого. Една от мистериите е, че дори слепите хора сънуват. Това, разбира се, важи само за хората, изгубили зрението си на по-късен етап от живота си. Тези, които са се родили слепи, сънуват звукови и ароматни сънища.
Човек забравя около 90 процента от сънищата си, това е доказано. Представете си колко интересни неща изчезват от паметта ни, при положение че понякога ни се случва да изживеем прекрасни моменти насън.
Всички виждат сънища, но някои хора имат нещастието да не помнят нито един от сънищата си. Такива хора са убедени, че просто не сънуват. Без да знаят, че именно сънищата са профилактика на нервния срив. Те помагат на нервната ни система да работи добре. Който редовно не спи и съответно не сънува, става агресивен.
Насън виждаме хора, които сме видели някога. Може да не ви се вярва, но много рядко се случва някой да сънува някого и да го срещне за пръв път през живота си след време. Обикновено в сънищата ни присъстват персонажи, с които сме общували преди много години, и поради този факт ни се струват непознати хора.
Около 12 на сто от хората сънуват в черно и бяло. Никой от учените не може да разбере на какво се дължи този феномен, но той съществува. Ако човек се научи правилно да тълкува сънищата си, че разбере какво решение трябва да вземе в критична за него ситуация.
Интересен е и фактът, че хората, които са престанали да пушат, виждат много по-емоционални сънища в сравнение с пушачите и с тези, които никога не са пушили.
Тялото на човек е почти парализирано, когато спи. Това е факт, защото мозъкът ни се опитва да изключи центровете за двигателна активност. Майката на природата го е измислила така, за да не навредим сами на себе си, докато спим.
И още нещо, което е доста съществено – когато хъркаме, изобщо не сънуваме.
Коментари