Sanovnik.bg»Статии»Мистерии»Учените безсилни срещу целувките и бъркането в носа

Учените безсилни срещу целувките и бъркането в носа

Учените безсилни срещу целувките и бъркането в носа
3D куб Ubik за деца и възрастни
Препоръчано за малки и големи:
3D куб Ubik за деца и възрастни
17.00 лв.

Учените са хора, за които се смята, че притежават неограничен интелект. Който от своя страна би трябвало да им отваря вратите към всички загадки, чудеса и неразгадани въпроси.

Оказва се обаче, че не е точно така. Колкото и напреднала да е науката в 21 век, съществуват неща, за които до ден-днешен най-умните мъже и жени в света нямат отговор.

Списание "Ню Сайънтист" селектира някои от все още неразгаданите неща в света.

СМЕХЪТ

Десетки години са посветени на изслезването на смеха. Установено е, че най-често се появява при банални коментари и шеги. Точно това обаче го прави още по-загадъчен и мистериозен за учените.

Те предполагат, че смехът е тръгнал като реакция на организма още при нашите предци при гъделичкане. Има логика! Когато гъделичкат маймуните, те издават звуци, подобни на нашето "ха-ха". При смеха се увеличава отделянето на ендорфини. Това са веществата, които се свързват със социалните функции като щастие, любов и др.

ЦЕЛУВКАТА

На хората не е заложено в гените да се целуват. До този извод учените стигнали, тъй като в някои култури целувката въобще не е познат.

Учените безсилни срещу целувките и бъркането в носа

Една от теориите за целуването е, че нашето първо усещане за удобство, сигурност и любов идва от устата, която суче от майчината гръд. Други пък мислят, че предците ни са хранили децата си уста в уста, за да могат да сдъвчат предварително храната.

БЪРКАНЕТО В НОСА

Този навик засега не намира научно обяснение. Учените не могат да си обяснят защо някои хора даже имат навика да похапват съдържанието на носовете си.

Изследванията са доказала, че сополите въобще не са хранителни.

СЪНИЩАТА

Теорията на Зигмунд Фройд, че сънищата са израз на нашите подсъзнателни желания, се отхвърля от повечето днешни учени. Всички са единодушни обаче, че те не са безсмислени, нито пък безполезни за нашия организъм.

Учените безсилни срещу целувките и бъркането в носа

Една от теориите е, че сънищата позволяват да съживим отново силни спомени, без да се повишава нивото на хормоните на стреса, които съпътстват истинското преживяване.

ИЗКУСТВОТО

Дори пещерните хора са рисували по каменните си стени. Но защо?

Някои учени смятат, че изкуството е израз на стремежа ни да разберем нещата от света около нас, на които разумът не може да ни даде отговор.

Други мислят, че изкуството е интелектуална игра, позволяваща ни да разширим хоризонтите си. Трети пък го определят като социална адаптация.

СУЕВЕРИЯ

Суеверия на този свят, колкото искате. Четирилистна детелина, черна котка, коминочистач... Но какви ги поражда?

Според учените повечето хора са скрити детерминисти и смятат, че всичко, което се случва в живота им, е следствие от определено събитие в тяхното минало. Това е доста благодатна почва за подклаждане на суеверия.

ОКОСМЯВАНЕТО ПО ГЕНИТАЛИИТЕ

Учените и досега не са на едно мнение защо хората имат толкова много косми около половите си органи, докато маймуните са най-слабо окосмени точно там.

Според една от версиите на хората им растат най-много косми на местата, където тялото има много "ароматизирани" потни жлези и в този случай космите там служат за тяхното задържане и разпространение, с цел намиране на сексуален партньор.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest