Sanovnik.bg»Статии»Мистерии»Тестове и Психология»Кои задържани емоции в кои части на тялото ни се натрупват?

Кои задържани емоции в кои части на тялото ни се натрупват?

Кои задържани емоции в кои части на тялото ни се натрупват?

Механизмът, по който емоциите влияят на здравето

Емоциите са неотделима част от нас и можем да ги изразяваме по много начини. По-интересно е, че всяка емоция се отразява в различна част от тялото ни, а тяхното задържане влияе в тези части, където се натрупват.

Съществува понятие емоционален багаж, отразяващо задържаните емоции. Това влияе сериозно на здравето ни. Това е така, защото отложените и потиснати чувства причиняват вибрации с различна честота в отделните части на тялото. Тяхната енергия се заклещва и може да причини мускулно напрежение, болка или дори заболяване.

Къде оказват влияе различните емоции

Щастие

Чувството на радост се отразява на мускулите на стомаха, пикочния мехур и червата. Така се е зародил изразът за пеперудите в стомаха.

Любовта и радостта освобождават допамин и серотонин- хормоните на щастието, с които упражняваме контрол на настроението си.

Гняв

Гняв

Невероятно силният порив за упражняване на насилие, когато изпитваме гняв, идва от това, че чувството влияе на горната част на тялото. Емоцията се съсредоточава в ръцете и това поражда желание да я освободим.

Гневът освобождава и адреналин от тялото, който предизвиква стягане на мускулите и повишаване на кръвното налягане. Това състояние води до сърдечни заболявания и проблеми с имунитета.

Страх

Страхът, както и отвращението също се съсредоточават в горната част на тялото. При страх се освобождава хормонът епинефрин, както и норепинефрин, които подготвят мускулите за действие.

От тези хормони се засилва работата на сърцето и белите дробове, а постоянното чувство на страх води до хроничен стрес, който влияе на паметта и води до сърдечни заболявания.

Тъгата

Задържани емоции тялото

Тъгата влияе на главата и гърдите. Депресията засяда в долната част на тялото. Депресията води до физиологични промени в мозъка и предизвиква главоболие и възпаления. Може да се отрази и в загуба на интерес към много от нещата в живота.

Тревожност

Чувството на тревога се отразява най-вече в тазовата област. Подобно на страха, тревожността повишава адреналина и учестява дишането, което пък повишава притока на кислород към мозъка.

Постоянната тревожност пречи на нормалната функция на тялото и отслабва имунитета. Това води до лесно заразяване с вируси и по-често боледуване. При тревожност се усеща студенина в краката.

Завист

Кои задържани емоции в кои части на тялото ни се натрупват?

Завистта засяга гърдите и главата и води до проблеми със сърцето. Това всъщност е сложно чувство, съставено от страх, стрес и гняв. Предизвиква проблеми със сърцето, вдига адреналина и предизвиква безсъние.

Вижте още как да освободите потиснати емоции, както и какви са последиците от емоционалния стрес.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest