Мнозина от нас се страхуват от смъртта. Вярваме в нея, защото са ни казали, че всички ще умрем един ден. Свързваме себе си с тялото си, а всички тела умират рано или късно. Една нова научна теория твърди, че смъртта не е толкова крайна и неизбежна, колкото ни се струва.
Един от добре познатите аспекти на квантовата физика е, че някои събития, не могат да бъдат предвидени с абсолютна точност. Вместо това съществуват множество събития, всяко от които е с различна вероятност да се случи. По-просто казано, теорията за множеството светове твърди, че всяко от тези събития отговаря на различна вселена и се случва в различна вселена.
Една от сравнително новите научни теории, наречена Биоцентризъм изследва и обогатява това твърдение. Според тази теория съществуват неопределен брой вселени и всяко събитие, което би могло да се случи, се случва в отделните вселени или реалности. Смъртта не съществува, в истинския смисъл на думата в тези отделни сценарии.
Всички тези възможни вселени съществуват едновременно без да се влияят от отделните събития, които се случват в тях. И въпреки, че телата ни се обречени да унищожение, съзнанието ни, усещането ни за идентичност и уникалност е просто поток от фотони в мозъка ни с мощност около 20 вата.
Този енергиен поток не умира със смъртта на тялото ни. Фундаментален постулат в науката е, че енергията не се губи; не може да бъде направена или унищожена, тя просто съществува под една или друга форма. Въпросът е дали тя може да се прехвърли от една реалност в друга.
Находчив експеримент, данните от който съвсем наскоро бяха публикувани в списание „Наука“ доказва, че учените са в състояние да променят изхода от изминали събития. Но каквито и решения да вземете, в крайна сметка вие ще сте този, който ще трябва да се съобразява с последствията. Връзките, които се създават между различните сценарии, изходи от изминали събития и реалности далеч надхвърлят възможностите на класическата физика и нейното разбиране за пространство и време.
Според теорията на Биоцентризма времето и пространството не са твърди обекти, за каквито сме свикнали да ги възприемаме. Смъртта не може да съществува в един свят без време и пространство. Дори Айнщайн твърди, че: “Учените като нас, знаят че това, което различава миналото от настоящето и от бъдещето, е просто една упорита илюзия“. Безсмъртието не означава безкрайно съществуване във времето, а по-скоро вечно съществуване извън времевите рамки.
Така че не тъжете за изгубените си близки същества, защото в една друга реалност те са до вас и заедно се радвате на живота. Както казва великия американски поет Ралф Уолдо Емерсън, след смъртта на сина си: " Застрашен е не толкова животът ни, колкото възприятието ни за него. Скръбта не може да ме научи на нищо. Тя не може да ми помогне да направя и една стъпка към разбирането на истинската същност на нещата".
Коментари