Sanovnik.bg»Статии»Мистерии»Крими»Мистериозният шантаж със Съркълвилските писма, който погуби 90 семейства

Мистериозният шантаж със Съркълвилските писма, който погуби 90 семейства

Съркълвилските писма
Снимка: historicmysteries.com
Съркълвилските писма

Съркълвил е малък град в Охайо, САЩ. Населеното място е от тези, в които всички се познават. Царели тишина и спокойствие, но от 1976 г. в пощенските кутии на обитателите му започнали да се появяват зловещи, сексуални и заплашителни писма. Всички били с пощенска марка от близкия град Кълъмбъс, щата Охайо, и никое не включвало адрес за връщане. Писмата на само един човек са добре документирани, тези на Мери Гилипис.

Мери била шофьор на автобус. Анонимните писма я обвинявали, че има тайна афера с началника на училищата Гордън Маси. Двамата отричали аферата, макар че няколко години по-късно започнали да се срещат, настоявайки, че връзката им започнала чак след писмата. Те съобщавали, че Мери и децата ѝ са наблюдавани. Съпругът ѝ Рон също получил заплашителни бележки.

При него пристигнало писмо, в което го призовавали да информира училищния съвет за аферата на съпругата си. Ако не го направел, анонимният автор заплашвал, че истината за това ще се появи по плакати и билбордове в градчето. Впоследствие писмата престанали да идват, но на 17 август 1977 г. Рон получил тайнствено обаждане, което го накарало да излезе бързо от вкъщи ядосан и с личния си пистолет в ръка.

По-късно през деня властите открили Рон мъртъв в катастрофиралата му кола. Сметнали, че това е в резултат на шофиране пиян, макар че алкохолът в кръвта му бил незначителен, а с пистолета, който носел, било стреляно.

Чак след трагичната му смърт вдовицата му Мери дала гласност относно писмата, които получавала, като разказала историята пред местния ежедневник. Още на другия ден започнали да валят в редакцията на изданието сторици сигнали от хора, които били подложени на същия тормоз, като някои го търпели много преди Мери.

Това накарало местната полиция да се захване сериозно със случая, като дори повикала на помощ ФБР. Повече от 90 семейства в Съркълвил били подложени на подобен тормоз. Повечето обаче не пазели писмата, но разказали за заплахите, които получавали.

Въпреки усилията на властите авторът на писмата не бил намерен. Те продължавали да пристигат до 1986 година, а някои твърдят, че ги получавали до 1994 година.

Статистиката сочи, че по време на 10-годишния период, в който пристигали Съркълвилските писма, самоубийствата в малкото градче скочили с 20%, а случаите на нервни сривове и диагностицирана депресия – със забележителните 35%.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest

Рейтинг

4
50
41
30
20
10
Дай твоята оценка:

Коментари

Изпрати