Алберт Айнщайн е известен немски физик–теоретик, философ и писател от еврейски произход. Работил през голяма част от живота си в Швейцария и САЩ, той е смятан за един от най-влиятелните и известни учени и интелектуалци за всички времена.
Неговото лице е едно от най-разпознаваемите във всички части на земното кълбо, а често е определян и като бащата на съвременната физика.
Това, което винаги е смайвало света, е гениалността на Айнщайн. Наскоро обаче проведено изследване установи на какво се дължи тя. Това са необичайно добрите връзки между лявото и дясното полукълбо на мозъка му.
Основните си трудове Айнщайн публикува на 26-годишна възраст. Те допринасят значително за съвременната физика и променят коренно представата за космоса, времето, масата и енергията. За тази именно интелигентност вероятно са допринесли връзките в мозъка му.
Проведеното изследване е под ръководството на Вейвей Мън от катедрата по физика в Източнокитайския университет. Той разработва нов метод за изследване на мозъка, разкриващ в детайли голям сноп влакна, свързващи двете полукълба на мозъка на Айнщайн.
Чрез него той успява да измери къде нервите преминават от едната страна в другата, както и тяхната дебелина. По този начин се показва колко свързани са двете полукълба в конкретни райони. Това от своя страна улеснява различни функции в зависимост от това къде преминават влакната.
В проучването са включени 15 възрастни мъже и на 52-а млади мъже, като са изследвани техните мозъчни влакна. Резултатът показва, че Айнщайн е имал много по-развити връзки между някои части на мозъчните полукълба в сравнение както с младата, така и с възрастната контролна група.
Подобен "вътрешен поглед" към мозъка на Айнщайн в нещо, което предишните изследвания не са постигали. Мън работи със снимките с висока резолюция, публикувани от други учени през 2012 г. на вътрешните повърхности на двете полукълба на мозъка на Айнщайн.
До момента не е регистриран друг случай на толкова добре развити мозъчни влакна, като тези в мозъка на Айнщайн.
Коментари
законът за съхранение на енергията се нарушава, защото
тъпото му уравнение свързващо квантовомеханичната енергия на фотоните и енергията на електроните престава да бъде експериментално валидно. Този височайш издигнат Гъз не си е представял дори какво е това Ефир и как от него силно неравновесни системи могат да черпят енергия в изобилие. Примери за това: Генератори на Андреа Росси с КПД = 700%, Браунови /Илия Вълков/ ОНН генератори, потвърден студен ядрен синтез на Понс и Флайшман и много други съвременни устройства - само в американско патентно ведомство те са около 50 на брой. В заключение гъзът си остава гъз за цял живот, като вярващите му гъзове не правят изключение.