Бъбривостта постепенно се превръща в нов вид болест, защото става все по-разпространено явление. Хората хабят напразно енергията си, която е необходима за енергийната обмяна с различните нива на Вселената.
В древните писания диханието се нарича прана – живот. Дишането е веригата, която съединява тялото със сърцето и душата. Когато душата напуска тялото, то вече не може да се използва.
Говоренето е нарушаване на дишането. Когато човек говори, той диша повече от нормалното. Още от първия миг на появяването ни на бял свят е ясно колко вдишвания ни е писано да живеем, но ние не го знаем.
Трябва да внимавате, защото всяка дума, която изричате, има собствена тежест. В Индия от древни времена е имало мистици, които наричали себе си муни.
Те никога не разговаряли с никого и живеели много повече от останалите хора и според преданията им възрастта им понякога надхвърляла триста години.
Когато не говорим, дишането ни е нормално, то не се прекъсва. В наше време разговорите означават толкова много за нас, че ако останем и за миг сами, хващаме телефона, за да си приказваме с приятели.
Много хора говорят сами със себе си, ако наоколо няма никой. Те просто не знаят, че мълчанието е отпускане на ума и на тялото, то е вдъхновяващо и има лечебна сила.
Най-много глупости, които вършим, се случват по време на разговор. Ние често обиждаме някого, като говорим прекалено много. Постоянно предупреждаваме близките си за евентуални опасности и дори се радваме, ако предупрежденията ни се окажат верни.
След тишината на речта идва и тишината на мислите. Понякога човек мълчи, но мислите му направо скачат нагоре-надолу в главата му. Трябва да се концентрирате само върху една мисъл, за да изгоните останалите.
Когато и мислите се успокоят, идва тишината на чувствата. Може нищо да не казваме на определен човек, но ако в сърцето си го презираме, той ще го чувства.
На 11 септември пък в САЩ отбелязват Деня на тишината. Днес може да отстъпите от приказливите срещи и да се усамотите с мислите си. Някой хора дори си слагат табела: Днес ще прекарам ден в мълчание, за да се предпазят от разговори с колегите си на работа.
Опитайте се да говорите най-вече тогава, когато разговорът ви може да донесе някаква полза на околните. Избягвайте разговори, които водите само за да убиете времето.
Коментари