Жителите на Червената планета са били избити до един от извънземна цивилизация, заяви плазменият физик доктор Джон Бранденбург на годишната среща на Американското дружество по физика.
Според ученът жителите на Марс са били затрити след мощна ядрена експлозия и наличието на високата концентрация на химичния елемент ксенон-129 в атмосферата е доказателство за унищожението.
Физикът казва, че теорията му е подкрепена от откритите от НАСА следи от уран и торий. Макар че тези естествени елементи се намират навсякъде, според Бранденбург те са свидетелство за термоядрена експлозия.
Бранденбург заяви още, че напълно подкрепя полетите на хора към Марс, които ще проучват повърхността на Червената планета и ще разбулят много от нейните тайни.
За потенциален живот на Марс отдавна има дебати в средите по физика. Наскоро дори учени съобщиха, че марсианският метеорит, който падна на Земята през 2011 година, може би съдържа следи от биологичен въглерод.
Марсианският астероид на име Тисин падна в мароканска пустиня на 18 юли 2011 година и оттогава експерти проучват чуждоземната скала.
В метеорита са били открити кухини, пълни с въглерод, който ще бъде анализиран от Федералния технологичен институт в Лозана и международен екип.
Според наблюденията въглеродът най-вероятно е биологичен, а и някои от компонентите на марсианския метеорит показвали, че той носи органични характеристики.
Някои учени определят това откритие като поредното доказателство, че на Марс в миналото може да е имало живот и че форми на живот може би и днес се крият под марсианската повърхност.
Физици от цял свят отдавна споделят хипотезите си, че на Червената планета е съществувала интелигентна форма на живот, такава каквато и на Земята. Смята се също, че напредъкът, до който марсианците са достигнали, е еквивалентен на живота в Древен Египет.
Преди повече сто години астрономите мислеха, че на марсианската повърхност може да се открие вода и растителност, но това се оказа погрешно.
Сега обаче с нетърпение се очаква първият полет на хора до Марс само заради възможността да бъдат открити следи от живот.
Коментари