Sanovnik.bg»Статии»Мистерии»Откриха череп на стегомастодон на ергенско парти

Откриха череп на стегомастодон на ергенско парти

Антония Р.Антония Р.
Джедай
2k
Стегомастодон
3D куб Ubik за деца и възрастни
Препоръчано за малки и големи:
3D куб Ubik за деца и възрастни
17.00 лв.

Група мъже, които празнували ергенското парти на свои приятел, открили случайно череп на стегомастодон по време на купона в Албакърки, САЩ.

Мъжете разказват, че докато празнували, са забелязали странната кост да стърчи от земята и след като започнали да ровят около нея, се оказало, че това е цели бивни.

Приятелите са продължили да копаят около неочакваното си откритие, докато не открили останките на древния гигантски слон – стегомастодон.

Мястото е било огледано от палеонтолога Гари Морган, работещ за Природонаучния музей в Ню Мексико. Палеонтологът е пристигнал, малко след като е бил уведомен за откритието.

Морган заявява, че мъжете от Албакърки са открили останките на стегомастодон - подобен на слон праисторически бозайник, който се е срещал в Северна Америка преди около 3 милиона години.

"Този мастодонт се е скитал в долината на Рио Гранде преди 3 милиона години"- пояснява палеонтологът.

мамут

Мъжете, открили праисторическия слон, заявяват, че са големи късметлии, след като са успели да попаднат на такава рядка находка.

Неотдавна учените успяха да открият и необичайно добре запазени фосилизирани яйца от птерозаври на 120 милиона години в Китай.

Яйцата могат да разкрият начина на живот и половите разлики при летящите влечуги.

Четирите яйца са били намерени от китайски палеонтолози, а на същото място е имало и останки от над 40 възрастни животни от непознат вид, живял край голямо сладко езеро.

"Това без съмнение е най-важното откритие на птерозаври досега" – заяви палеонтологът Чжон Чжоу от Института по палеонтология и палеонтропология на Китайската академия на науките.

Откритите яйца са гъвкави, като тънкият вътрешен слой е покрит от дебела мембрана. Заради тази особеност древните яйца могат да бъдат оприличени със съвременните яйца на змии и гущери.

Според китайските палеонтолози на мястото на находката са живеели стотици животни, като птерозаврите и са правели големи колонии, като са заравяли яйцата си във влажен пясък, за да не изсъхват.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest