Човек може да претърпи пълна метаморфоза от едно пълно кръвно преливане. Това доказаха експериментите на Mосковския институт за кръвопреливане.
При последния опит един от доброволците – син на директора на института, напълно промени физиката си. От дребен и слаб той се превърна в силен мъж с атлетично телосложение.
Преди няколко години шотландски учени разтърсиха научния свят като направиха пълно преливане с изкуствена кръв. Показателите на доброволците продължават да се следят. Ако резултатите от експеримента се окажат успешни, изкуствената кръв ще се обяви за синтетичен заместител.
Чрез него ще се реши проблемът с недостиг на кръвни банки в болниците и ще се гарантира предпазването от инфекции. Лекарите предполагат, че иновативният метод ще им помогне в лечението на болести като паркинсон, диабет и рак.
Предците ни силно вярвали, че кръвта пренася информация. Доказателство за това са многобройните жертвоприношения.
Много древни народи извършвали жертвоприношения за да умилостивят боговете.
Древните гърци използвали жертвени животни – козли и петли, за да гадаят по вътрешностите им.
С особена жестокост при практикуването на тези ритуали се отличавали индианските племена в Северна и Южна Америка. Освен животни те са пренасяли в жертва на боговете и хора, а обредите им превъзхождат дори най-ужасяващите садистични фантазии.
Сред предпочитаните жертви били девствените момичета – неосквернени от контакт с мъже. Тяхната кръв се смятала за най-чиста и невинна.
Канибалските племена вярвали, че изяждайки отделни части от тялото на враговете си придобиват тяхната сила, смелост, бързина и ум.
В случаите, когато жертвите не са били изяждани, те служели за кръвни жертвоприношения.
В сатанинските секти кръвният подпис се използва като залог. Чрез този ритуал човек гарантирал, че след смъртта си ще предаде душата си в ръцете на дявола.
Историческата личност – Влад Цепеш (Дракула) става популярен с това, че пиел кръвта и ядял органите на своите врагове. Той смятал, че така придобива необикновена смелост, войнска сила и хладнокръвие.
Коментари