«Националното управление по аеронавтика и изследване на космическото пространство на САЩ получава радиопредавания, които идват от дълбочината на Земята! Като че ли някой от центъра на нашата планета си общува с нас, - заявява високопоставен представител на НАСА. – Тази форма на живот притежава технологии, които позволяват да се изпратят сигнали от дълбочина няколкостотин мили до повърхността. »
Първите сигнали били получени от учените на 30 октомври 1999 г. с помощта на усъвършенствани спътници на Земята. Макар и предаванията да са под формата на сложен математически код, учените нямали проблем с разшифроването, съобщил същият източник. Но категорично отказал да разкрие смисъла на посланието на «подземните жители». Само добавил, че специалистите не могат да определят точното местонахождение на подземната цивилизация. От радиограмата било ясно, че нейните автори прекрасно познават и нашето минало и нашето настояще.
«Теорията за това, че Зямята е куха отвътре, се е появила в САЩ в началото на XIX век. Аз заявявам, че Земятя е куха и населена отвътре. Тя съдържа множество твърди сфери, концентрично лежащи една в друга и е отворена на полюсите от 12 до 16 градус» - писал на 10 април 1818 г. членът на конгреса на САЩ Клайв Симс.
Главната идея на Симс е в това, че земната кора е с дебелина не повече от хиляда мили. Тя е «обитаема отвътре» и да се попадне там е възможно чрез голеите отверстия на Северния и Южния полюси.
Симс се опитал да докаже своята теория като оглави експедиция към северната дупка с намерението дапровъзгласу вътрешността на Земята за собственост на САЩ. Но така и не могъл да събере необходимите средства за своята експедиция, а през 1829 г. умрял.
Само че представата за това, че Земята е куха отвътре продължила да живее и след смъртта на Симс. Леонхард Юлер, например, предложил концепцията за малко «слънце» с диаметър от няколкостотин мили, което плава в центъра на земята и снабдява вътрешните й обитатели с толкова нужните им топлина и светлина.
Геологът и писател Сергей Обручев в Земята на Санников също изказал мисълта за съществуването на възможен оазис в Арктика, където може да е входът за Плутония - подземният свят в другата негова книга. Идеята за куха Земя накарала да се замисли и английския астроном Едмонд Галей. Докато се опитвал да обясни преместването на магнитните полюси на нашата планета, той предположил, че вътре в нея се въртят няколко сферични обвивки, вградени една в друга.
Даже математикът Леонард Ейлър е говорил за съществуването на една обвивка с отверстия на Северния и Южния полюс. Според него, такова устрйство на земята, обезпечава нейната устойчивост.
Коментари