Sanovnik.bg»Статии»Мистерии»Какво знаем за смъртта

Какво знаем за смъртта

Нина НордНина Норд
Джедай
760
Смърт

Когато става въпрос за смъртта, някои хора се опитват да избягват разговорите на тази тема на всяка цена, а другите са открити за разсъждения.

Някои хора предпочитат да обмислят това в самота, а други изпитват необходимост да говорят за предстоящата си смърт със свои приятели и близки.

Повечето от втория тип хора се надяват близките им да са до последния им миг с тях, за да им дадат нещо като кураж. Има и много хора, които смятат, че след смъртта има нещо друго и вярват в безсмъртието на душата.

Смъртта е тайнствена и често забранена тема. Повечето от фактите, които знаем за смъртта, се базират върху опита на чужди хора. Но всъщност знаем много малко за смъртта, отколкото за каквото и да било друго.

Това, което е известно, дава някаква представа за този тайнствен процес. Базовите знания за смъртта могат да помогнат на семейството, роднините и на самия умиращ да се подготви за неизбежното.

Към рая

Човек се смята за клинически мъртъв, след като спре сърцето му, но другите системи от организма му спират преди него, което е явен признак, че човек умира.

През последните седмици и дни от живота на човек системите на тялото се затварят, което води до загуба на контрол над пикочния мехур и червата, намаляване на температурата, затруднено дишане, посиняване на кожата, вълнение и разсеянност.

Тялото има малко енергия и по-често спи, а по-малко се храни и има нужда от течности. Гърлото става много сухо, което затруднява процеса на гълтане.

Клиничната смърт е моментът, когато сърцето спира да бие, дишането и кръвообращението спират. Човекът, който е в състояние на клинична смърт, може да бъде реанимиран и животът му да се поддържа по изкуствен начин.

Биологичната смърт настъпва от четири до шест минути след клиничната, когато клетките на мозъка умират от липса на кислород. Тогава реанимацията е невъзможна.

Близките трябва до последно да разговарят с умиращия, тъй като слухът е след последните чувства, които губим преди смъртта си.

Смята се, че човешкият организъм може да доживее до наистина преклонна възраст – сто двадесет и пет години, но не повече от това. Въпреки това много хора се надяват да бъде изобретено лекарство за безсмъртие.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest

Рейтинг

4.3
58
48
33
20
10
Дай твоята оценка:

Коментари

Анонимен
Aleksandra95
Aleksandra95
Това за мен е интересена тема, но не вярвам хората да могат да измислят лекарство за безсмъртие,поне на мен ми се струва невъзможно.:)
29.01.2012 13:30
1
1
Покажи всички подкоментари
кри кри
кри кри
Оле ле.
03.07.2011 15:46