Впускане в пътешествие във времето е всеки опит за де разкрият загадките на древността, сред които ни омайват легенди за изгубени градове и забравени мистерии, рожба на древни цивилизации и изчезнали култури, оставили само отделни артефакти, които чакат да бъдат разгадани.
Богатото наследство на древността изумява с иновативни постижения, много от които са оформили нашия съвременен свят.
Мохенджо Даро - перлата на индската цивилизация
Южноазиатският град Мохенджо Даро, съществувал приблизително от 2600 до 1700 година преди новата ера са се радвали на благата на своята цивилизация, които не отстъпвали на съвременните.
В този удивителен град имало водопровод и градски тоалетни, а архитектурата на сградите е внимателно проектирана и отлично изпълнена. Домовете и обществените сгради са изградени от печени тухли, съществувала ясна система от улици, а в домовете имало както зърнохранилища, така и бани.
Загадката на Мохенджо Даро изисква отговор на въпроса къде са градовете, предхождащи столицата на индската цивилизация? Няма отговор на въпроса как хора, които не са можели да изпекат тухли, изведнъж са построили този мегаполис.
Индската цивилизация е имала и своя писменост, но тя не е разгадана. Градът е съвременник на египетските пирамиди и е една от неразгаданите светове загадки.

Теотиуакан
Теотиуакан е първият истински град в двете Америки. В разцвета си е бил обитаван от 200 хиляди души, огромен мегаполис за времето си. Невероятното развитие на техниката е представено от Пирамидата на Слънцето, където са открити пластини слюда. Тя не е строителен материал, но е щит срещу електромагнитно излъчване и радиовълни. Не е ясно как жителите на този древен град са използвали слюдата, откъде са дошли и какво ниво на развитие са имали, но със сигурност са знаели предназначението на този материал и как да го използват. Историята на теотиуакан остава неразгадана.
Голямата пирамида в Египет
Това е едно от седемте чудеса на света и може би най-загадъчното от всички. Много въпроси търсят своите отговори по отношение на постояването на това изумително съоръжение.
Пирамидата в Египет има практически идеална повърхност, идеално прав наклон на тунела вътре, дълъг 100 метра и проправен в скала под равен ъгъл от 26 градуса, пише Pochivka.com.
Установено е, че не са използвани факли и е странно как без светлина и без специални устройства е поддържат този ъгъл с подобна точност.
Строежът е съобразен със слънчевата светлина и говори за отлични познания по астрономия, които не отговарят на нивото на знания на хората по това време.

Произходът на кучето
Всички любители на четириногите лаещи домашни любимци знаят, че кучето се е появило преди около 15 хиляди години след опитомяването на вълка. Изследванията на кучешкото ДНК показват, че кучето е произлязло от вълка, но не по-късно от 40 хиляди години и даже до 150 хиляди години преди новата ера.
Разглеждайки характеристиките на кучето и вълка изводът, който се налага е, че няма как от майка и баща вълци да се получи мутант, който да оцелее в свят на строга йерархия, никаква естествена еволюция не може да доведе до това.
Единственият отговор на тази загадка в историята, който остава като възможен, е кучето да получено след генно инженерство, целящо новото животно да изглежда като вълк, но в характера му да са останали само чертите, подходящи за съвместно съжителство с човека и които са му удобни и полезни.
Прочетете също за тайните на Стоунхендж и научете повече за загадките около Бермудският триъгълник.
Коментари