Sanovnik.bg»Статии»Мистерии»Конспиративни Теории»Как сами отблъскваме късмета си

Как сами отблъскваме късмета си

Как сами отблъскваме късмета си

Понякога човек прогонва късмета си, без да го съзнава. Това става с несъзнателни действия и думи, създаващи негативна нагласа, която се връща после като бумеранг в живота.

Всъщност не Фортуна ни слага капани по пътя, всеки сам си е виновен за повечето си провали. Ето някои подсказки как гоним сами късмета си.

Заобикалянето с нещастни хора

Несигурните и нещастни хора в обкръжението неусетно могат да придърпат другите към себе си, превръщайки ги в свое подобие. Негативните хора постоянно се оплакват от живота и нескончаемите си проблеми. Това е различно от приятелско споделяне на някоя лична трудност. Зле настроените към живота хора карат и останалите да се чувстват зле за дълго.

Контактът с успешните хора прави и околните по-силни и решителни и ги учи несъзнателно как да вървят напред.

Съмнението в самите себе си

Непрекъснатото съмнение в собствените сили и възможности е огромна спънка по пътя към успеха. Страховете и съмненията са нещо, с което всеки се е сблъсквал, но е важно кой как се справя с тях. Човек спира там, където сам си е поставил границата.

Успешните хора са осъзнали, че грешките са нещо неизбежно и по-добре да се правят такива, отколкото да не се прави нищо от страх да не се греши. Дори лошото често е за добро, то е безценен опит за напред.

Омразата към работата

Ако човек работи нещо, което го натоварва и предизвиква у него омраза, той не може да бъде щастлив. Това не е поза, а истина, защото една трета от живота на човек преминава в работа. Ако тя създава негативни чувства, просто трябва да се смени.

Проблеми

Постоянното оплакване

Има една категория вечно мрънкащи и недоволни от всичко в живота си хора. Всеки, който се познае в това описание със сигурност принадлежи към тези, които се определят като хора без късмет. Поведението им го отблъсква. Късметът обича позитивните личности и отива при тях.

Неблагодарността

Околните хора не са длъжни с нищо на никого. Ако някой е бил добър, той заслужава благодарност, че е проявил такова отношение.

Прекалената увереност

Не е добре човек да бъде вечно критичен към себе си, но и прекалената самоувереност не е правилната позиция. Самохвалковците са заслепени от самочувствието си и не са в състояние да видят грешките си. Успехът бяга от тях.

Страхът от неприятности

Страхът от минали грешки, отказът от напускане на зоната на комфорт пречи да се върви напред в живота, да се постигне нещо значително. Ако пътят към щастието е намерен, спирането по средата му може да се окаже препъни камък към постоянния успех.

Пороците и слабостите

Липса на късмет

Няма човек без свои слабости и дори пороци. Важно е те да се управляват успешно. Достойнството трябва да бъде на първо място и то се бори с негативните черти на характера.

Безотговорността

Никой друг няма да реши личните проблеми на някого. Помощта в труден момент винаги е добре дошла, но тя ще бъде безсмислена, ако не бъде придружена от личната инициатива на засегнатия.

Пренебрегването на личната интуиция

Успешно се справят с проблемите тези, които умеят да слушат интуицията си и да я разбират. Тя е безценен помощник, защото щастието често идва след импулсивни на пръв поглед решения, които обаче са резултат на вътрешния подтик.

Вижте още:

- Талисмани за късмет и щастие;

- Ритуали за късмет;

- Как да отключим късмета.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest