Sanovnik.bg»Форум»НЛО и извънземни»Защо концепцията за извънземни е табу?

Защо концепцията за извънземни е табу?

  • 09.09.14 12:00#1meltemmeltemНовакРегистрация: 21.07.14Град: СофияОтговори: 17Защо концепцията за извънземни е табу?Доста странно е че тук на Земята концепцията за въображаем бог е напълно възприемана и по никакъв начин не се счита за „луда фантазия”, обаче концепцията за извънземни е табу и е направена за посмешище от обществото като всеки се прави на „ни чул ни видял”.Това е очевидно поради факта че извънземните са наистина реални, докато имагинерните богове не са. Рептилиите просто поставят хората да фокусират вниманието си на въображаеми богове и далеч от техните истински контрольори.Не е съвпадение че всички земни религии не признават съществуването на извънземни.(с малки изключения).Това е защото Рептилиите са тези, които са създали земните религии и по този начин не са насърчили концепцията за извънземна доминация над човечеството.

    Човешките същества са били създадени ( тоест изобретени) чрез генетически експерименти, които са били извършени от рептилиански извънземни. Тези извънземни познати като Ануннаки или „Рептилианци” и до сега управляват Земята.

    Фактически Рептилиите са индоктринирали хората толкова съвършено че те са толкова слабоумни за да проумеят тяхното съществуване. Чрез религия, наука и други форми на индоктринация (системно обучение – т.е мозъчна промивка) Рептилиите направляват човечеството в точно обратната посока на истината – до точката където концепцията за извънземен господар/създател се счита за най-лудата фантазия.

    „Много могат да възприемат концепцията за „Бог” или за Върховен Интелект, но те се задушават, когато се опитват да разберат идеята за извънземни същества.Това е от части заради религиозните и другите форми на програмиране и индоктринация. Много мислят толкова повърхностно че вярват че човешката раса е единствения интелект в цялото Творение”.
    Умишлено заблуждение и избирателно мислене

    Един супер важен въпрос, който религиите се опитват да заобиколят и който науката напълно пренебрегва е концепцията за умишлена измама.Измамата не е нещо стоящо неподвижно във вселената и е начин на действие на Рептилиите и на други високо интелигентни жадни за власт същества.Но научния метод не взима предвид концепцията за умишлената измама.

    Рептилиите са създали всички земни религии както и науката. И сега искат да сборят религията и науката една срещу друга. За нещастие атеистите са достатъчно глупави да мислят че науката е на тяхна страна. За това някой да използва подобна всеобща правителствено и корпоративно спонсорирана, мозъко контролираща ограничена доктрина като науката, за да открие реалната истина за действителността е смешно и показва че той игнорира концепцията за умишлена измама, (а игнорирането на концепцията за умишлена измама е селективно мислене).Истинските търсачи на истината съзнават че управляващия елит има задни цели и по този начин съединяват този важен факт с тяхното мислене.В контраст на това науката се опитва да действа така че все едно може да се търси истината без да се тревожиш за влиянието на управляващия елит което се оказва на света или пък за легитимността на информацията идваща от масмедиите.Според науката умишлената измама не съществува, конспирациите не съществуват, извънземни не съществуват а управляващия елит е доброжелателен ( и разбира се това е защото Рептилиите са създали науката на първо време).

    Иронично, хората, които наричат себе си „скептици” не са фактически скептици. По-скоро те са само селективни скептици. Това е защото те може да са скептични за някои крайни идеи но не са никога скептични относно идеологиите на статуквото (като науката) и за новините по масмедиите.Това е поради факта че човешките същества правят огромната грешка да поставят в съотношение правдивост с власт. По този начин след като Рептилиите буквално имат цялата власт на света, техните имплантирани системи от вярвания имат незаслужена правдивост, която идва заедно с подобна власт.

    А за вашата лична среща с умишлената измама един ден може би преди години сте решили че ще възприемете система на вярване (специфична религия или атеизъм), без дори да подозирате за секунда че са ви мамили умишлено.Не сте осъзнавали че приетата от вас система на вярване е капан, който чака да влезете в него.Сега изправени пред истината вие страдате от парализа на парадигмите и когнитивен дисонанс.(Когнитивният дисонанс е противоречие на убежденията . Понятие, предложено от Л. Фестингер за обозначаване на психичния дис-комфорт, дължащ се на факта, че субектът преживява тягостно едновременното наличие на две или повече противоречиви идеи. Човекът изпитва потребност от логическа кохерентност и ефективна хармония. Случва се обаче тази хармония да бъде нарушена от неочаквани събития. Например един от приятелите ми изненадващо започва да проповядва политически идеи, противоположни на моите. За да намаля този „дисонанс", трябва да намеся друг елемент, който да ми помогне да преодолея противоречието и да постигна отново вътрешното си равновесие. Мога например да отхвърля получената информация („не вярвам, че може да измени на убежденията си") или да омаловажа значението й („той бързо ще осъзнае грешката си").


    Извинявам се,че се получи малко дълго!Благодаря за отделеното време и не забравяйте коментарите.О ,да не сте длъжни да вярвате .

    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 12:20#2antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Защо концепцията за извънземни е табу?Не съм искала да обидя някого, а си казах мнението.Кое е по-правилно да разгледаш
    нещо интригуващо те като го съпоставиш с това, което го отрича/в случая извънземни и религията,която ги отрича/ или да се самозалъгваш, че си открил континента преди Колумб. Морето не е само за да се плува на повърхността,а да навлезеш и в неговите дълбини, за да усетиш сладостта от неговата цялост. :x:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 12:30#3stempzstempzНовакРегистрация: 27.11.13Град: ВарнаОтговори: 9от: Защо концепцията за извънземни е табу?интересна тема наистина.трябва да си създадем обаче въпроса по-философски.какво ще ни донесат тези извънземни?защо трябва да се прекланяме когато и те са родени от много по-висша енергия?защо си мислиме че трябва да знаем всички тайни на пространството и времето?да допуснем че сме били създадени генетично от реални извънземни,тази мисъл беше посята отдавна и вече намира форма във съзнанието на доста хора,но така е било и с религиите.първата форма на измамата е отклоняване на вниманието,вижте,целта не е толкова да прикрият наличието на извънземен разум,а да ви накарат да мислите за него и да вярвате във него,така както вярвате във религиите,парите,борбата за власт.чувал съм много глупости за анунаки,рептили,сиви,черни-реални духове със тъмна енергия на които им придават форма.хората имат нужда от конспирации,имат нужда да бъдат страхливи и да си създават въображаеми врагове с които да се борят,както и кумири на които да подражават.за мравките ние може да сме богове,както за нас са богове тези които са идвали на земята със огнени колесници.вярвам че сме били засяти на тази планета,защото сме единственият вид ,които не се вписва във нито една еко-система,не търсим баланса в средата,а само използваме ресурси,което е в противоречие с природните закони на тази планета.обаче си и мисля че има много по-голяма сила,която върти като центрофуга,целия организъм,сила която създава чрез разум материята,сила за която планетите са просто електрони,а слънцата ядра,а вътре са техните неутрони-и човек и природа и извънземни и планети ,даже молекули от галактики,са една малка част от нейната живителна сила.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 01:25#4БарниБарниНовакРегистрация: 19.03.12Град: ВарнаОтговори: 102от: Защо концепцията за извънземни е табу?Trigger-съгласен съм с теб,че е повърхностно да се мисли,че сме сами.

    mihala-
    Цитат:
    -Това,че не си ги виждал,а дискутираш относно тях---,може да бъде сравнено с тази история:
    Ученици,откъде знаете,че има Бог,все пак Вие не го виждате и усещате?
    1 ученик:Господине,а вие откъде знаете,че имате мозък,все пак не го виждате или усещате.

    За мен концепцията Бог и извънземни "е" и "не е" свързана.
    Има много теории,за това как е произлязъл човекът и светът.

    1-Че хората са еволюирали или 2-са създадени са от извънземни.
    Във всяка една религия Митът за Сътворението е различно разказан,но с близък,даже еднакъв край,както при всички останали.
    Дори има хипотези,че викингите са открили Америка 1ви,а не Колумб.

    Но защо в света има толкова много Митове,Случки,Легенди,Статуи,Божества-които са Извън-земно-подобни.А хората почнаха да ги коментират чак около 1914-1945 до сега.Че и на всичкото отгоре имаше Бум на Развитие на технологиите и бум на животите на хора в тези години.

    Да приемем,че извънземните са изключени от тази работа,то тогава това ще рече,че Войните са хубаво нещо и ни водят до прогрес?


    Stempz-Добре,че задълбочи въпроса.Не ние не трябва да им се покланяме или да ги обожествяваме.Въпреки всичко има и раси,които са зли и ни желаят всичко отрицателно,поробването ни-Щом има зли хора,защо да няма и зли раси?
    Достатъчно е да живеем в мир и разбирателство с тях(добрите).Но според "техни" изказвания,ние не сме готови да бъдем разделени все още на тези,които ще поемат пътя към добро и тези на злото(Ето я и концепцията от Религията-кой какъв избор ще направи).
    Но не са ли прави,та ние взаимно се мразим,расизъм има почти навсякъде,бием се и се тровим за пари?
    Ако това е нещо нормално,просперитетно и човечно аз да стана Крава.
    И от тук излиза и въпроса защо няма пари,че да си живеем добре всички?
    Ами пак конспирацията,за това,че световните банки и природни ресурси са управлявани от 1% от човечеството.80% от парите са техни,останалите 20% наши.

    Сега ще си кажеш,глупости: Добре ама за какво ни е тази Тъпа и измислена конспирация,чиято цел е да ни отвори очите и е в наша полза ако бъде унищожена?

    Аз вече писах 1 тема относно тези неща,но отмятането на такъв въпрос винаги ми е помагало.

    Защо хората ще твърдят точно такива"налудничеви" неща.Защо не кажат,че има Богове сред нас,Мутанти със способности,които искат да ни помогнат?
    А обратното?
    Именно,че ако човек е на 80,не му остава много живот и е участвал в такива Воини с Извънземни или е виждал и са ""Му забранили да казва"" не каже като стане на 80? И без това е стар и не му остава много живот,та даже не му пука.

    Точно от 1915 нищо,че има и много по-отдавнашни сведения,започнаха да излизат на яве и то доста през 2000+ година.
    Каква е разликата 2000-1915=85 един човешки живот по това време.
    То и аз да съм и аз ще кажа.Знаейки,че ми остава малко време?
    Какво ще ме убият,ако ги разкрия и кажа на народа?Голям прас вече съм си изживял живота,бийте ми куршума.

    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 01:47#5Пери ДивайнПери ДивайнНовакРегистрация: 09.09.14Град: -Отговори: 5от: Защо концепцията за извънземни е табу?Малко е трудно да се повярва на всички тези неща от раз така е.Но стига да имаш вяра и воля да ги откриеш всичко е възможно.
    Прав си.
    Все пак каква част от нас,са посещавали такива места,още повече дали имат топките да ги посетят.
    Поне се радвам,че можем да се информираме.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 02:44#6antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Защо концепцията за извънземни е табу?Рептили или не, нека да разгледаме земята от гледна точка на жив организъм.Много
    пъти съм си задавала въпроса къде отива кръвта,след като човек е насилствено
    умрял/ от войните/ или след като е живял праведно и е умрял от старост.Това
    не е ли процес на разграждане на нашето тяло. А от къде и как се появяват
    нашите сънища.Не говоря за тези обществени сънища,за които говори Далдиански.
    Според мен те са проявление точно на такива енергии т.е.на масова халюцинация
    бих ги нарекла.От тук и въпроса ми е.Защо не откриха извора на предсказванията
    на Ванга.Ако бяха енергии от къде взимат и как дават информация. Значи са живи
    същества. ps:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 05:49#7!!НовакРегистрация: 10.09.14Град: -Отговори: 8от: Защо концепцията за извънземни е табу?Интересно ми е ...... защо не са се провеждали повече мисии до луната след последната /известна/ през 9 август, 1976 година ! Какво има на луната ? Дали хората са открили нещо или някой ? ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 06:46#8БарниБарниНовакРегистрация: 19.03.12Град: ВарнаОтговори: 102от: Защо концепцията за извънземни е табу?За Trigger:
    Веднъж по едно предаване казаха,че на Луната имало извънземна база,че извънземните им казали повече там да не стъпват,да не посещават това място.
    Но има логика,в крайна сметка вече не чувам новини и слухове за Полети до Луната,а по-скоро до Марс и отделно други планетарни спътници.Но не и луната.


    Защо прикриват,ако има нещо разбира се,ами за да нямат другите достъп до него.
    Ти ако откриеш злато или намериш някаква свръх технология даваща ти знание ще я споделиш ли?
    Има хора,които не биха го направили,не забравяй,че има зли и добри.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 08:14#9********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Защо концепцията за извънземни е табу?Обикновено при разни проблемчета от тоа род, то Някой/нещо открива хората. А не обратното

    Също така, бидейки смирени и знаейки своята сила измежду могъществото на вселената, то дали когато откриваме нещо, съответно нещо ни открива? Същото, или пък от друга посока - един вид от обратната посока на където сме насочили вниманието си (в гърба).

    Какво означава да открием истината - дали ще истинем?
    Камъните, които ни разграничават от света на мъртвите стоят като граница, която предпазва нашият жизнен етер.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 09:11#10********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Защо концепцията за извънземни е табу?Говорим ли интелигентно, както бе пожелала, Златно Сърце?ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 09:36#11ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: Защо концепцията за извънземни е табу?стоя и ви чета... първо полетите до луната не са спирали. второ Ватикана е признал извънземните от години като "божи чада". трето това рептили незнам какво значи. ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 11:01#12antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Защо концепцията за извънземни е табу?Много интересни неща загатваш Синьо. Може някои учени да достигнат
    до твоите заключения.Но Бог дал и Бог взел, а ние сме само проводници. :blush:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.14 11:31#13ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: Защо концепцията за извънземни е табу?не ги загатвам това е така
    до луната непрекъснато се лети и носят луноходи, те и до марс носят марсоходи, МКС непрекъснато има космонавти вътре..
    за Ватикана го казаха по новините официално преди години, щом Бог е създал всичко, значи бил създал и извънземните и те също били "негови чада"

    а рептили наистина не знам какво значи.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.09.14 02:51#14stempzstempzНовакРегистрация: 27.11.13Град: ВарнаОтговори: 9от: Защо концепцията за извънземни е табу?някакси не ми се връзва думата разум,с думи като зли,насилствени,лоши,за мене разума е проявление на светлината,т.е.разумния човек,мъдрия,се изкачва по пътя на знанието,неговия антипод глупостта,води до агресия,злоба,насилие.та значи тези разумни същества,които са по-интелигентни искат да завземат планетата.ако интелигентна форма на живот,със технологии иска да превземе земята ще го направи за няколко дена,но вместо това тези разумни същества си губят времето да направляват мозъците ни ,да ни водят до халюцинации,правят ни зли,без да се усетим,докато ни завземат.сега тука задълбавам-някой наясно ли е ,че да придобие нещо смисъл и форма,трябва да бъде родено от мисълта,пак разума,всички тези hollishit филми ,в които идват лошите и завземат земята,метеоритите които я блъскат,фантастичните сериалчета и наи-големият ключ star wars.наясно сте с теорията на привличане,тя не е и теория,тя действа.В религията тези същества имат названието демони,духове които се вселяват в човека,управляват го.духове които идват от друго измерение,целящи да притежават и крадат твоята енергия.ние сме тяхните проводници,ако мога така да се изразя,матеряло,физически,те нямат за цел да убиват целия човешки род,така няма да имат форма която да направляват и да се хранят.има масонски организации,които работят с тези същества,в замяна на това получават власт,пари,ресурси.как можем да ги спрем?като отворим сетивата си и развием разума,когато почнем ние да управляваме енергиите,да бъдем едно цяло,разум,дух,тяло.това е ключът във християнството,побежвадайки изкушенията,извоюваме свободата си.Друго да ви питам защо има 5 основни различни раси,както са 5 прЪстите на ръцете ви,защо казват че е имало същества с по шест пръстта преди хиляди години,коя е шестата раса?някои от вас да е чувал нещо за етите(осмите)?относно ванга-едни казват че е общувала с мъртви духове,други че е имала връзка с акаша,как е ставало това ,ами пренос на данни-елекро магнитни вълни и високи честоти,ние носим информация,водата,скалите,всяко същество.ние сме едни ходещи торсионни полета.относно до луната,ето там има конспирация голяма,защо крият обратната и страна,защо водата от която сме произлезли,зависи от нея,защо американците излъгаха че са стъпили на нея,в религията тя е женската енергия,майката на материята,ин,двоиката,десетата планета,да не се окаже, че нибуру си е точно на мястото,след колапса на венера и марс,това е раxската градина коята е била посадена?това са мои догадки и разсъждения,не ви ангажирам със тяхОтговорОтговор с цитат
  • 11.09.14 04:28#15********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Защо концепцията за извънземни е табу?Може да не му е мястото в НЛО и извънземни, както на льобимия ми алабаш, но темата има заглавие "Защо табу, защо, защо, защо?". Аз ще отговоря защо, защото съм поел здравословен начи на живот, а това разкритие се оказва малко или много мой шеф, който сега си давам сметка кой е, а някои неща не ми харесват. Не ми харесва примерно той да ми помисли "не си приличен", след което да ме оп оп в дупето набързо(чрез същата таа подла мисъл).

    Строгите канони на кошера, или Еврейски психар:

    http://bonboniera.bg/hranene-i-produkti/index/itemId/2443/publicationsPage/5 (не яжте от бомбоните)

    Според таа работа, което внушение и аз от незапомнени времена съм имал за кръвта, се спазват малко или много някои странности. Обаче като правила.

    Дори мога да твърдя, че този "табу оп оп" е педофил, но не обикновен, а продължаващ през годините, та понякога и до самият край на живота (дано не се окаже и герантофил). Което, разбира се никой не иска за себе си.

    Също и разделението на приборите - миризмата от приборите се пренася между продуктите? Е па кой е луд?! Стига с тея еврейски глупости, дано мизерниците ви затрият, Изстрелци! Зрели та презрели, как имате млади хора - това чудо ли е?



    Да не би..., да не би да е... КЛОШАРА ?!


    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.09.14 06:02#16antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Защо концепцията за извънземни е табу?Абстрахирам се от факта за индивида и неговото проявление.Всеки е на земята и има право на избор на живот т.е. как да го живее, но нека да погледнем реално. Къде и как са ни дадени източници на мисли от хиляди,а може и от милиони години, които ни поставят в положение да избираме. Тука е това,което смятам,че е най-важно за всеки.Да си избере правилото на живот, а за целта трябва да търси,да търси и да търси и да сравнява едно с друго, за да не изпадне в безтегловност.За жалост ни предлагат система на развитие по вълните. Та накъдето духне на там да тръгнем. Камбаната бие, но не за умрелите, а за живите.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest