За Русалките

  • 03.09.14 11:33#1БарниБарниНовакРегистрация: 19.03.12Град: ВарнаОтговори: 102За РусалкитеЗдравейте! Днес попадайки на тема от сановник свързана с експеримент с риби и тяхната еволюция (Динозавърска змиорка-все още го има-можете да го видите), се сетих за русалките, но последните сведения за тях.
    Това, което предстои да напиша може и преди да сте го чели,а това,към което ще Ви препратя може и да сте гледали.

    Ако не Ви се чете направо скролнете най-долу и вижте какво трябва да
    търсите.


    Увод:
    Още от малки на всички са ни разказвали фантастични истории свързани с дракони,лами,ангели,но сега ще обсъдим тези така наречени русалки.Знаем,че русалките са получовек полуриба.Винаги от женски пол сме ги срещали,никога от мъжки.Известни са под името русалки,сирени,морски дами-на английски(Мермейд-Мер-Езеро,Море Мейд-Неоженена дама,девствена жена).Те са красиви и омайвали моряците със своите нежни и прекрасни(вълшебни гласове).
    Дори Христофор Колумб споменава в своите дневнице,как е видял 3 русалки край бреговете на Доминиканска Република(Това е под Куба-Карибите,за тези,които не им се търси или не знаят) през 1493 как се показвали на повърхността край неговия кораб.

    Дори пак можем да срещнем Русалки при "Одисея"това съм убеден,че го знаете,ако не от Илиада на Омир,та поне Филмите,които са давали по телевизията.

    Не е ли интересно как още от древността присъстват такива "Митични създания",а моята версия е че във всеки един мит или легенда Има поне "Капка" реалност.

    До преди известно време 1 година може би си мислех,че русалките не са истински,просто като бях малък,както всеки един се надявах да са истински,но все пак съм бил малък.Но в момента в който попаднах на случайно видео от АнималПланет относно русалките,това ми привлече вниманието и почнах да се интересувам.А това което видях беше доста логично подредено,структурирано и въобще не ми изглеждаше фалшиво или подправено с програми.
    Склонен съм да вярвам,пък и обяснението,което дават е доста логично.
    Оказва се ,че тези русалки са наши "роднини" до известна степен и има мъжки русалки-русали.Наистина са красиви,но поне аз ги изнамирам за такива.Но не искам да Ви давам спойлери,който се интересува да погледне.

    В ютуб напишете:
    Ако не знаете английски: Истината за русалките,ще Ви излезе
    Мермейдс(на англ.) /Русалките (Новите доказателства) -На Петър Симеонов.

    Но Ви препоръчвам английското,доста е дълго и аргументиращо.
    на англ: Мермейд`с анимал планет.
    1вото или 2рото видео,аз първо гледах 2рото видео с онзи репортер.Не съм гледал 1вото,но мисля,че и то става,от това което мернах,за да не Ви дам грешна информация.

    Благодаря за отделеното време,ако някой има въпроси да ми пише,но относно каква тема,че доста често и аз забравям за какво съм писал на други хора.
    Ако съм обидил някого с нещо се извинявам.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 08:14#2БарниБарниНовакРегистрация: 19.03.12Град: ВарнаОтговори: 102от: За РусалкитеЕ не...."Малката Русалка"
    Имам чувството,че конфликта за принца,който не знам защо си го написала се отнася за мен....(Не,не искам да се самоубивам).Дори това няма нищо общо с темата,точно като ""Нимфите ти".
    Имам чувството,че ме тролваш......

    ""Русалките"",като съществуващ „„индивид„„...Какви нимфи,какъв принц?
    Отнасям се на съвсем биологично ниво,а не на митологично или литературно,"русалките",като (Подводна Раса)(Живи същества).
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 09:33#3КалоянаКалоянаНовакРегистрация: 31.08.14Град: СофияОтговори: 16от: За РусалкитеГоворя за НИМФОМАНКИТЕ не за РУСАЛКИТЕ...русалки нимфоманки... ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 10:04#4peshopeshoНовакРегистрация: 11.08.14Град: РазградОтговори: 7от: За Русалкитесиньо

    Ако си ги видял такива неща или си се напушил,или си полудял.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 10:15#5********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: За РусалкитеПриятно ми е, Свиньо :y:

    :yawn: :yawn: :yawn:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 10:23#6********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: За РусалкитеВидях ена в Словения в гората. Имаше чип нос и приличаше на дървено човече. Стройна, тънка, с прав гръбнак. Когато я забелязах намалих скоростта, тя усети вниманието и се обърна усмихната. Ръмеше. Бяхме само двамата. Никой нищо не каза, защото имахме мигновена информация един за друг - въпросното i.

    Виждал съм всички, които някога съм искал да виждам.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 10:33#7КалоянаКалоянаНовакРегистрация: 31.08.14Град: СофияОтговори: 16от: За РусалкитеГоворим за РУСАЛКИ, не за Пинокио или нимфи... ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 11:04#8ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: За Русалките"истинска алфа" много зле си се объркала с митологиите и аз имам книги
    русалките и самодивите са славянска митология, като първите са удавнички

    а нимфите нямат нищо общо със самодивите и русалките те са древногръцки божества.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 11:09#9ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: За Русалкитенимфите са божества , също и нимфите- сирени.

    русалките не са божества, те са удавнички с рибя опашка.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 11:27#10ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: За РусалкитеСега по темата, наистина не погледнах видеото /пак не съм го погледнала не ми се търси/. Но на чисто еволюционно ниво напълно е възможно някой примат да се е приспособил да живее в морето и да е полу- маймуна, полу-риба... или по скоро някоя риба да е еволюирала до някаква смес на примат, ще е някоя риба от рода на делфините, защото те така излизат над водата целите, а опашките им са във водата да плуват. Щом като за осем месеца, май беше според статията, са се изменили перките, то този еволюирал "делфин" може да се е опитвал от водата да се вдига и да се храни с нещо /пр. плодове от дървета над водата/ и така перките да ги е развил в горни крайници, и приматска /маймунска/ физиономия ,...ако беше хищник щеше да има дълга муцуна. Пак от мойте спамове- мисли, надявам се да е по темата.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 11:42#11ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: За Русалкитедумата нимфоманка, означава жени които имат мания по нимфи.. но тя разбира се е криво разбрана, защото нимфите не е можело да бъдат докосвани от никой, а всички ги харесвали ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 11:50#12БарниБарниНовакРегистрация: 19.03.12Град: ВарнаОтговори: 102от: За РусалкитеЕли,под спамове се отнасях само за Първият Ти коментар,по-конкретно удивителните ти-!!!!.Едно е да коментираш и да пишеш нормално,друго е това:!!!!
    Да този твой коментар ми хареса най-много,защото разбра за какво говоря,а не ми метна отново нимфа или конфликтен принц.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 11:53#13ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: За Русалкитепак по темата: А косите на маймуно- рибите русалки, може да са се появили като защитна реакция от слънчевите лъчи и студа, след като непрекъснато са стояли мокри над водата. Но при всички положения за да се развие това тяло русалката е трябвало от еволюционна гледна точка да използва долната част за плуване , а горната като примат. Аз така мисля
    Хайде засега чао, защото пиша само на светлината от компа и се изкьорих тук
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.14 11:55#14БарниБарниНовакРегистрация: 19.03.12Град: ВарнаОтговори: 102от: За Русалките отказвам се....пишете за каквото искате:пингвини,нимфи,нимфоманки,дракони,джуджета.Само да не са обиди.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.09.14 12:24#15ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: За Русалкитеизвинявам се за "!!!"
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.09.14 12:39#16КалоянаКалоянаНовакРегистрация: 31.08.14Град: СофияОтговори: 16от: За Русалките :
    Божеее, ама нали и аз това казвам!Както и да е, то темата вече се обърна от "Русалки" на "Всякакви митологични дивотии".Аз ще влизам само да се смея отвреме навреме
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest