Sanovnik.bg»Статии»Мистерии»Каква е положителната и отрицателната енергия на числото 11

Каква е положителната и отрицателната енергия на числото 11

Антония Р.Антония Р.
Джедай
2k
Числото 11
Луксозна кутия за бижута и часовници
Препоръчано за теб:
Луксозна кутия за бижута и часовници
54.00 лв.

11 е сред най-спорните за тълкуване числа в нумерогията. От една страна, то често е определяно като царското, щастливо число, но пък удвоеният енергиен заряд на двете единици често предизвиква силен хаос.

Числото 11 е управлявано от планетата Прозепина, която в римската митология се почита едновременно като богинята на плодородието и на подземното царството. Това означава, че числото носи както позитивни, така и негативни събития след себе си.

За вавилонската и шумерката митология числото се подчинява на богинята-майка Тиамат, която обаче е подпомага от 11-те демони на хаоса.

В индийската митология свързват числото 11, което е смятано за щастливо число, с бога на разрушението Руда, а според Кабала двете единици една до друга олицетворяват две кули, очертаващи негодуванието и сляпата сила.

Всичко това показва, че вибрацията на 11 не е единствено положителна и не трябва да целувате екрана на телефона си за късмет, когато видите подредени четири единици.

Числото естествено носи и положителни характеристики като силна интуиция, харизма, решителност и способност да бъдеш лидер в името на човечеството. Но ако съберем двете описания, ще разберем, че поредицата от положителни събития няма да дойде без поредица от негативни събития преди това.

Еднозначното тълкуване на числата е погрешно и определянето на кои са добри и лоши сред тях също.

Интересно е обаче, че на 11-то число са се случили повече негативни събития, отколкото на 13-то, въпреки че 13 по-често се свързва с нещастията в съзнанието на хората.

11 септември и падането на кулите на Световния търговски център в Ню Йорк е най-популярното събитие, което доказва разрушителната сила на двете единици.

Нумерология

На 11 март 2011 година земетресение с магнитут от 8.9 по скалата на Рихтер разтърсва регион Тохоху в Япония. Последвалата вълна цунами отнема живота на 16 000 души.

На 11 март 1699 година в Италия изригва вулканът Етна и загиват 20 00 души, а на 11 юли 1995 година армия на Радко Младич избива над 8000 босненци, сред които и деца.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest