Ако се вземат предвид някои нестандартни и обикновени несъвършенства на великите хора, става ясно, че гениите са точно такива, както и всички останали.
Алберт Айнщайн, който е автор на теорията на относителността, бил голям любител на изневерите. Втората му съпруга била неговата братовчедка. Той поддържал с нея връзка пет години и едва след това взел решение за развод с жена си.
Чарлз Дарвин, бащата на теорията за еволюцията, дълго време не искал да се жени, защото смятал, че ергенът в много отношения е по-добре от женения мъж.
Дарвин направил списък с всички плюсове и минуси на брака и изказал твърдението, че да имаш жена е по-добре, отколкото да имаш куче, но си е загуба на време. Скоро след съставянето на списъка той се оженил.
Ричард Файнман, нобелов лауреат по физика, който участвал в разработването на ядрената бомба, почти всеки ден посещавал стриптийз-бар, който се намирал до дома му.
Това било любимото му място за работа. Когато си почивал, той наблюдавал голите танцьорки. Третата му жена, с която живеел по това време, нямала нищо против работното му място.
Зигмунд Фройд, който в многобройните си научни трудове разкрива психологията от гледна точка на несъзнателното, често спорел с приятелите си и дори се биел с тях заради убедеността си, че е всемогъщ.
Мария Кюри, която открила радиоктивноста, мразела къщната работа. Затова в дома, в който живеела със съпруга си, нямало почти никакви мебели.
Пол Ердос, един от гениалните математици на двадесети век, чиито трудове са залегнали в основата на информатиката, никога не купувал нищо. Той смятал, че винаги ще се намерят добри приятели, които ще му купят дрехи и храна.
Коментари
Уви, съвършени хора няма.