Духове у нас

  • 26.10.11 07:59#1николинканиколинкаНовакРегистрация: 26.10.11Град: -Отговори: 8Духове у насЩе ви разкажа какво ми се случи на няколко пъти у нас. Живея в Италия от много години и ми се наложи няколко пъти да сменям жилището си, в поредният апартамент живеехме заедно със синът ми, който в този ден както и всеки ден беше на работа.

    Седя си аз самичка в апартамента на втория етаж на малка кооперация излегната на спалнята, гледайки телевизия в очакване на завръшането на синът ми. По едно време чувам как се пъха ключ в бравата, завърта се, вади се следва втория ключ, вмъква се завърта се, натиска се бравата, отваря се вратата, чувам стъпки, затваря се вратата и се светват лампите в коридора.

    Мислейки че е синът ми го повиках, но не ми се обади, повиках повторно... пак без отговор, станах да видя, но...вратата беше заключена и нямаше никой.

    Помислих, че е влязъл, сетил се е че е забравил нещо и е излязъл веднага, за по-сигурно му се обадих по телефона, каза, че е по път за в къщи и след петнадесет минути ще си е в къщи, попитах го дали си е идвал и е излязъл, но отговора беше - НЕ.

    Когато се прибра му разказах какво се е случило, но не ми повярва. Не мина много време когато той се беше върнал от работа стояхме заедно и си приказвахме когато...Цялата история се повтори, но този път не бях сама, имах си свидетел. Той не вярваше на ушите си, скочи отиде да види кой влиза в къщи, но вратата си беше заключена а по коридора нямаше никой, нито по стълбите.

    Доста често се случваха странни неща в този апартамент, но за тях ще пиша друг път. Искам само да добавя, че аз съм художничка, но не е професионе, а хоби и в този апартамент ми се случваше много често някой да ме събужда и да ми дава чувството, че трябва да рисувам. И аз рисувах да изнемога от осем до дванадесет, тринадесет часа, уморена до смърт, но духа ме подтикваше да продължавам докато не свършвах картината.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.10.11 11:16#2IvetooIvetooНовакРегистрация: 22.07.11Град: -Отговори: 23от: Духове у насНа мен също ми се е случвало. Стоя си на компютъра и чувам вратата се отключва, отваря се и се чуват стъпки. Но тъй като и преди съм чувала, се заслушах повечко. Чувам как след това се отива в кухнята и дори чувам, че се местят столовете. И си кавам, майка ми и сестра ми са се върнали и продължих със заниманията. Но никой не влиза при мен. А майка ми няма как да прескочи да влезе, да си покаже новите покупки, тогава отидох да проверя и нямаше никой. Естествено и на мен не повярваха и така съм нямала и свидетели.ОтговорОтговор с цитат
  • 27.10.11 06:43#3АлексАлексНовакРегистрация: 11.10.11Град: ВарнаОтговори: 112от: Духове у насЗдравей! Трябва да ти кажа, че ние двете сме почти еднакви. Понякога като съм сама, нашите са навън, чувам, че се отключва и как влизат, но когато след малко отивам да проверя какво правят, те изобщо не са си вкъщи. А когато им се обадя, казват, че не са се прибирали и че ще се приберат примерно след 2 часа. Случвало ми се е и когато не съм сама, но баба ми спи например. До сега не бях се замисляла за тези неща - не им бях обръщала внимание. Но когато прочетох твоята история, се сетих, че и аз съм преживявала почти същото нещо. Не знам как можем да спрем да чуваме и усещаме тези духове, защото определено са духове ( от 1 година усещам присъствие в нас, или по-точно в стаята ми и в банята , където има огледало), но мога да кажа, че определено не е нищо добро. Може би имаш натрупана отрицателна енергия у вас и трябва да я изчитиш ( не знам как, може би да окадиш с тамян или да повикаш свещеник да изчисти отрицателната енергия. Не знам, обаче на мен родителите ми и близките ми не ми вярват за тези неща, така че съм се отказала отдавна да им говоря за това. Единствената ми надежда е в хората тук, в съновника, да ми кажат , да ме посъветват как да се отърва от злите сили. Трябва да ти кажа, че трябва да действаш бързо, тъй като ако си с моя късмет, може и скоро да се побъркаш. Аз няма как да се отърва, но дано ти успееш! Късмет! ОтговорОтговор с цитат
  • 29.10.11 03:49#4danidaniНовакРегистрация: 29.10.11Град: -Отговори: 2от: Духове у насНа мен също ми се случва постоянно. Когато си легна, но не мога да заспя и стане по-късно чувам стъпки, показвам се и не виждам нищо, няма никой. Освен това ми се случва много често без да искам да причинявам лоши неща на хора, без дори да ги мисля. Например един мой приятел заряза най-добрата ми приятелка и така се случи, че едно по-малко момиченце се закача с него и без да иска до одраска по ръката и му стана малка кървава линийка. Дойде и ми се оплака, а аз без да се замисля му казах : "Направи лошо и сега ти се връща. Това е само началото на гадните неща, които ще ти се случат". В дадения момент не го варвах, казах го защото му бях ядосана. След 5 до 10 мин. си разряза челото на едно счупено стъкло на прозорец и му стана огромна рана. В момента има белези от шевовете и е напълно убеден, че аз съм виновна. Всичко се случва в момент на ярост, само когато съм ядосана. Също така понякога несъзнателно когато видя нещо около себе си и знам какво ще се случи. Прибирах се от училище един ден и докато пътувах с рейса видях катафалка, която отиде в друга посока, не към селото в което живея, но аз така или иначе бях убедена, че починалият беше от селото ми. В момента в който преминах през табелата на населеното място видях хората да носят ковчег и цветя, наистина имаше починал човек и много се плаша. Също и когато говорих с приятелката ми по телефона от един даден момент в който тя ми говореше нещо знаех всяка дума която ще излезе от устата и и довършвах изреченията и без дори да знам нищо за това, за което тя ми говори. Споделих и след това реших да си лягам. По принцип спя с малкия си брат в една стая и той ветка вечер нощтната лампа, но него го нямаше и аз не я светнах, защото ми пречи. Легнах и продължих да си говоря с нея. По едно време се сетих да стана и за да не светкам голямата лампа, светнах нощната и гръмна пред мен. Знам, че може да е съвпадение, но просто всичко се случва когато си го помился и едно след друго. Дори усещам кога ще ми се случи нещо лошо и когато се двоумя между 2 неща винаги избирам 1 от тях с мисълта че сигурно е грешното и така се оказва. Още много откачени неща ми се случват. И най-интересното е, че аз също рисувам и когато ми се случи единственото нещо, което ме успокоява е рисуването. Също не рисувам професионално, но дядо ми беше художник. КОгато бях по-малка той почина. След това го сънувах, викаше ме и ми повтаряше, че иска да ми даде нещо. В момента, в който стигнах до него, се събудих от този ден нататък започнах да рисувам без да се замислям, че може да има някаква връзка и постигам много големи успехи в това начинание. Също така знам кога някой ще почине. страшно много пъти ми се е случвало да видя някой и просто да видя човек и ме сполетява гадното чувство, че ще му се случи нещо и то се случва, дори веднъж ми се случи с един приятел на баща ми - малко по-голям от баща ми - тогава беше на максимум 40 г. Пак се почувствах така и след няколко дни почина от прегазването влак. Понякога стигам до параноя след толкова много неща, които ми се случват. Моля, ако има някой, който да ми помогне да си обясня какво става да ми пише, ще съм много благодарна и ви моля не си мислете, че се филмирам или си го излислям, наистина това много ме притеснява. Благодаря ви предварително!ОтговорОтговор с цитат
  • 31.10.11 09:23#5Rosi Rosi НовакРегистрация: 31.10.11Град: -Отговори: 1от: Духове у насНа мен ми се случва честичко това. Например снощи докато четях ктига се чуха стъпки и пускане на вода, аз също бях сама, но не се уплаших. Замисляли ли сте, че може би някой дух на човек когото познавате е дошъл на гости само и само да свърши някаква работа. Може да ви изглежда идиотско, но вие искате някаква теория и аз ви предлагам моята. А за това, че чувате как се отключва вратата и после стъпки, но вратата си е заключена. Някой, който е имал ключове от старите ви апартаменти или от този да е починал или пък да не сте си довършили разговора ? Опитайте се да се държите нормално, опитайте се да говорите с тях, защото те това искат. Постояно ми се случват странни неща, но едва ли е редно да ги пиша всичките. Имам безброй наблюдения, теории, някой път дори и факти, ако някой иска да ме пита. Може и да му помогна.ОтговорОтговор с цитат
  • 31.10.11 12:36#6николинканиколинкаНовакРегистрация: 26.10.11Град: -Отговори: 8от: Духове у насАз съм прагматична жена и преди да говоря за каквото и да било обмислям всички вариянти, но в случая имам и свидетел, синът ми. А и за другите случаи пак съм имала свидетели. Но не ме е плашил духът или каквото е там, даже ме вдъхновявяше и водеше ръката ми да рисувам до изнемогване. По 8/12 часа. И фактически през този период когато бях под наем в този апартамент рисувах като луда.
    А това присъствие имаше и предпочитания към една картина, която бях сложила в коридора. Буташе я на земята. Първия път си помислих, че не съм я закачила добре, макар, че пиронът си седеше на стената и закачалката на картината си беше на място. Да, ама не! На другия ден картината пак падна и пак се счупи стъклото, пак проверих, пирона на място и закачалката също. Е, тогава се предадох и смених мястото на картината като я замених с друга и така си останаха.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.10.11 12:55#7николинканиколинкаНовакРегистрация: 26.10.11Град: -Отговори: 8от: Духове у нас Здравей, и аз имам същите проблеми. И аз не знам как да приема тези предчувствия дали са дар или наказание.
    Преди много години, като всички нормални хора когато се разделят, казват и да внимаваш. Обаче ведна след това им се случва нещо неприятно. Например, пътувам за някъде и кажа ей, какво хубаво пътуване, няма и няколко минути ще възникне някакъв проблем, който независи от мен. Сама си казвам, че имам лоша уста. Трябваше да мине доста време докато се усетя, че трябва да си държа устата затворена и да внимавам какво пожелавам. Когато ме питат, кога ще пристигна, отговарям:по-важно е да пристига. Никога не определям време, защото задължително ще се случи нещо да ме възпрепятства.
    Или пък гледам някой който кара колело и си помисля: дано не падне и хоп, ето го на земята. Просто свикнах да се контролирам. Не се притеснявай, според мен би трябвало да се примириш и да приемеш, че може би е дар, който ние не умеем да контролираме. Горе главата, ние сме различни и за това оргинални.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.10.11 02:21#8danidaniНовакРегистрация: 29.10.11Град: -Отговори: 2от: Духове у насДа, и аз се опитвам да го приема като дарба, но просто го правя без дори да се замисля. Просто докато наблюдавам нещо и някаква мисъл ми идва в главата, на която не обръщам особено внимание. и когато след малко се случи нещо, чак тогава се замислям. А това с хубавите неща и при мен се случва. Кажа си е, че ми е весело и все става нещо, което да ми влоши настроението, но при мен е и друго. Веднъж майка ми казваше, че трябва да пътуваме и после каза, че се отменя, а на мен ми се ходеше. Странното беше, че аз не се притесних от факта, че тя е казала, че няма да ходим. Точно в деня, преди който трябваше да тръгнем, тя и татко си промениха мнението. В момента, в който тръгнахме на път нещо ми стана, не бях весела и усещах, че нещо лошо ще се случи. Трябаше да стоим там 2 дни, но още същата вечер момчето, което беше с нас се разболя без симптоми и вдигна 40 градуса температура. Следващата вечер си бяхме у нас и отидохме да го закараме до болницата, а температурата по време на двучасовия път беше спаднала и му нямаше нищо. И най-неприятно ми е, че когато се опитах да споделя с баба или мама те даже не можаха да разберат какво им говоря и явно решиха, че си въобразявам. Единствено с най-добрата си приятелка съм говорила за това и тя ми повярва. Но просто има толкова много неща, които не мога сама да разтълкувам, защото винаги, когато ми се случи нещо, аз търся някъкъв подсмисъл. Приятелката ми каза, че ако е на мое място ще си "умре" от страх, но ако трябва да съм чесна, мисля че това не ме плаши - напротив, кара ме да се чувствам различна по някъкъв начин и че притежавам нещо, което повечето хора нямат. Просто искам да се науча да разбирам тези предувствия, за да знам какво означавам преди лошото нещо да се е случило.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.11.11 08:32#9ТатянаТатянаНовакРегистрация: 17.10.11Град: -Отговори: 1от: Духове у насНе знам, това е много страховито, на мен не ми се е случвало и надявам се да не ми се случи. Обикновено не вярвам в духове.ОтговорОтговор с цитат
  • 12.11.11 06:41#10мЕГИмЕГИНовакРегистрация: 21.11.10Град: ПловдивОтговори: 266от: Духове у нас[b]Мила, ти си погалена от Господ както се казва. Виж сега, твоята история ме потресе, нямам думи. Да ти се случи нещо такова. Явно ти си много силна личност, иначе какво ли би станало, ако си някоя слабохарактерна и с лабилна психика, досега да си изперкала. Дръж се и ако мога да те помоля да ми пишеш на имейла ми, аз също рисувам и ми е интересно какви са твоите картини. Моля те, много те моля да ми изпратиш някои от твоите картини на: janoatia@abv.bg. Много ще се радвам да ми изпратиш някои твои картини. А относно това, че си имаш духче, не не е повярвай, това си е твоят ангел хранител, понеже ти не го допускаш в сърцето си, за това ти напомня със своето присъствие. Мога да ти кажа как да го откриеш и да си комуникираш, пиши ми, чакам те.
    С поздрави от БГ. Пловдив Меги.[/b]
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.11.11 06:47#11мЕГИмЕГИНовакРегистрация: 21.11.10Град: ПловдивОтговори: 266от: Духове у насЗдравей alex_7727 ще ти кажа на теб какво става. Значи твоите огледала в къщи, които имаш не се поддържат чисти и те излъчват отрицателни енергии или са сложени на неподходящи места. Това не е шега работа, знаеш ли например колко са опасни огледалата в спалнята например и особено, ако се оглежда в него леглото. Мога да ти дам съвет: влез в нета, намери фънщуй и виж къде се слагат огледала. Тук също съм писала кратка тема за огледалата. Желая ти успех, но не подминавай факта, замисли се и веднага направи необходимото.ОтговорОтговор с цитат
  • 12.11.11 06:57#12мЕГИмЕГИНовакРегистрация: 21.11.10Град: ПловдивОтговори: 266от: Духове у насЗдравей danita_15. Знаеш ли, при теб стоят нещата много просто. Ти си заредена с прекалено много енергия, ти си много емоционална личност, но това, което ти не знаеш е, че имаш паранормални способности. При теб просто блика от енергия и ти не осъзнаваш какво може да направиш с тази своя енергия, а това са ти го казвали и други хора, но не си обръщала никакво внимание. Вземи се замисил върху думите ми и вземи прочети малко повече за тези неща. Ти много можеш да помагаш на хората твоята мисия е много финна през твоят живот. Все още не ти е дошло времето на узряване, но началото е вече сложено. Въпрос на време е да го осъзнаеш, да помъдрееш. Моят съвет е прочети повече инфо в тази насока, замисляй се повече на това което става около теб, гледай по - сериозно на нещата около теб. Само не се страхувай, само не се отчайвай, само не се предавай, а се развивай все повече. Успех.
    Меги
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.11.11 04:57#13kaloiankaloianНовакРегистрация: 18.03.11Град: ПлевенОтговори: 64от: Духове у насКакво да ви кажа хора, при мен тези неща се случват вече 13 години, след един случай, в който изпаднах в кома. Сега съм на 33 години и от тогава се ровя и търся обяснения и аз съм художник [url=http://indigota.com/index.php?topic=44.150]линк

    Тук има мои работи/това с молива, с ръцете на Микеланджело. Всичко е толкова невероятно и странно, че не знам как да ви го обясня. Духове има да и те са навсякаде около нас, има и добри има и зли. Отдавна си говоря с тях, някой ми помагат, други нараняват. Това което се случва с вас е масово явление и според мен е заради прехода 2012. Тъжното е, че нещата не са толкова невинни и от тази работа не малко хора се побъркаха и самоубиха. Отварят се способностите на хората масово, да виждат, да манипулират реалноста чрез мислите си и какво ли още не. Лошото е, че има и демони и зли сили, аз ви препоръчвам, ако дойде нещо у вас, най-добре да го игнорирате и да си казвате "Внушавам си", в никъв случай не общувайте с него. Ако нещата станат зле, потърсете опитен Маг, но го проверете първо щото повечето са шарлатани. Прави се пречистване на енергийното ви поле и специални защити. Някой ако има повече въпроси, може да ми пише на емейл: aspekt1@abv.bg , skype kdon4ev.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.11.11 08:15#14Мери-анМери-анНовакРегистрация: 12.11.11Град: -Отговори: 9от: Духове у насСлучвала ми се е да разговарям с някого, а после да се окаже, че това въобще не е така. И си задавам въпроса - е с кой съм разговаряла в крайна сметка? Паранормалните неща все още са трудни за обяснение май? Тук kdon4ev спомена за манипулиране чрез мисли, нещо което напълно вярвам, но повярвах след нещата които ми се случиха. Друг е въпроса, че смятам, че е възможно и друг да те манипулира по този начин. Искам да попитам janoaria освен огледалата, какви други причини може да има за такива видения ? В смисъл поне при мен нещата определено не смятам, че са от огледалата. В процес съм на разгадаване и ако знаеш още нещичко ще ми е от голяма полза. ОтговорОтговор с цитат
  • 02.12.11 12:58#15мЕГИмЕГИНовакРегистрация: 21.11.10Град: ПловдивОтговори: 266от: Духове у насkdon4ev аз също съм художник само че самозванец без нужното образование погледнах линка който си посочил доста ме заинтригува и се регестрирах даже но се мъча да разбера как да си изложа някоя моя рисунка и незнам как ако може пиши ми
    Меги
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.12.11 11:53#16kaloiankaloianНовакРегистрация: 18.03.11Град: ПлевенОтговори: 64от: Духове у насДаваш първо на отговор> копираш адреса на картинката с десен бутон и копи линк> пействаш в отговора > маркираш го и му даваш /от горе има инструменти/ една картинка и готово.а то и аз съм самоук.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest