Sanovnik.bg»Форум»Религия»Исус е Пътя, Истината и Живота

Исус е Пътя, Истината и Живота

  • 22.08.11 04:20#1vqrna na isus vqrna na isus НовакРегистрация: 22.08.11Град: ПерникОтговори: 32Исус е Пътя, Истината и ЖивотаНамери ли вече Истината?
    Ако все още търсиш...

    Вярвам, че всеки човек на тази земя си е задавал въпроси, подобни на тези: Защо съм се родил на този свят? Какъв е смисълът на живота ми? Има ли живот след смъртта? Има ли значение дали ще съм добър или лош?

    Години наред задавах подобни въпроси - до деня, в който разбрах, защото Го намерих! Когато намериш Отговора, ще разбереш, че Той е Личност! Открих, че истината всъщност не е обикновено вярно твърдение, а Личност на име Исус Христос от Назарет - Божият Син. Пише го в Библията. Господ Исус казва: "Аз Съм пътят, истината и животът! Никой не идва при Отец, освен чрез Мене!"

    Познаваш ли своя Създател? Ти си Негова идея! Не си дошъл на земята случайно! И Той има план за теб! Този план включва да познаеш Него и силата на Неговото спасение! Да вкусиш вечния живот! Да вършиш Божията воля тук, на земята! И да прекараш вечността с Него и с всички останали, които Го обичат.

    Може да ти се вижда налудничаво или дори глупаво (Библията казва, че духовните неща са глупост за естествения човек и той не ги разбира, защото те се изпитват духовно), но те уверявам, че то е реално и е най-прекрасното нещо, което можеш да преживееш тук, на земята! Нарича се спасение! Земята може да стане за теб късче от Безкрайното Небе.


    Има ли нещо, което ти пречи?

    Библията казва, че грехът те отделя от Бог. Затова не можем да общуваме с Него, докато кръвта на Сина Му не ни умие от всеки грях. Това чудо се нарича новорождение и може да бъде преживяно от ВСЕКИ човек на тази земя. Такъв е Божият план. Библията казва, че Бог иска да се спасят ВСИЧКИТЕ човеци! Това включва и теб! Бог иска да те спаси от греха, от дявола и от всяко зло, Той иска да ти се открие, да общува с теб, да те пази и да те води в прави пътеки заради името Си!

    Ако все още не си вкусил колко е благ Господ, но искаш да Го познаеш, можеш да се молиш с подобна на тази молитва:

    "Боже, аз вярвам, че Исус Христос е Твоят Син, Когото Ти изпрати на земята в човешко тяло! Вярвам, че Той живя съвършен живот, като вършеше Твоята воля и ми показа как трябва и аз да живея! Вярвам, че Исус Христос пострада и умря на кръста! Вярвам, че Той на третия ден възкръсна и 40 дни по-късно се възнесе при Теб, като седна отдясно Ти! Вярвам, че Божият Син ще се върне на земята отново в слава, за да съди живите и мъртвите.

    Господи, аз идвам при Теб сега такъв, какъвто съм - грешник! Моля Те да ме умиеш със святата кръв на Исус Христос и да ме направиш ново създание! Сега се отричам от всяко дело на дявола и Те моля да ме освободиш от робството му и от робството на греха! Помогни ми да проумея Твоята воля за мен и да я върша, докато съм на земята! Амин."

    Ако си се помолил искрено с подобна молитва, в живота ти ще настъпят вълнуващи промени...


    Какво трябва да правиш след новорождението си?

    Първото, което трябва да направиш, е - да си купиш Библия! Тя е Словото на Бог. Както храним тялото си всеки ден с вкусна храна, както храним душата си с хубава музика, книги, общуване, така трябва да храним и духа си - с Божието Вечно, Живо Слово. Вкусно е Яж всеки ден от Него! След новорождението си ще усетиш желание да четеш Библията и любов към Нея, каквато преди си нямал.

    Второто нещо, което трябва да правиш, е - да се молиш! Молитвата е търсене на Божието лице. Заставайки на коленете си, можеш да задаваш и въпроси, чиито отговори не знаеш. Можеш да искаш от Господ. Можеш да общуваш с Него. Бог много обича искреността. Бъди искрен и изливай душата си пред Него! Така или иначе, Той те познава по-добре, отколкото ти сам познаваш себе си

    Святият Дух ще ти помогне - и при четенето на Библията, и при молитвите. Защото ние не знаем как да се молим, а Той е изпратен, за да ни помага, за да ни утешава и за да ни открива волята, сърцето и пътищата на Бог!

    Третото, което трябва да направиш, е - да намериш вярващи хора, които обичат искрено Бог. Те ще ти помогнат. Това ще ти е нужно за духовния растеж. Библията ни учи да не преставаме да се събираме заедно! Общуването с духовни хора е нужда, която ще усетиш след новорождението си. Моли се за това! Моли се Святият Дух да те заведе при хора, които обичат Исус искрено! Помни, че Господ има специален план за теб и Той ще те заведе на нужното място, където ще можеш да Му служиш по най-добрия начин.

    Моля те, не казвай, че утре ще мислиш за вечността, защото ДНЕС е спасителен ден! Днес, ако чуеш гласа Му, не закоравявай сърцето си, но предай живота си на Него и Го последвай! Можеш да започнеш още сега, като благодариш на Бог за Неговата добрина! Спомни си колко пъти е спасявал живота ти! Колко пъти ти е помагал! Ти дори не си знаел, че това е Той! Но Исус Христос, преди да се възнесе при Отец, каза: "В света имате скръб, но дерзайте, Аз победих света... И ето, Аз Съм с вас през всичките дни - до свършека на века!" Амин.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.09.11 01:55#2MiroMiroНовакРегистрация: 02.09.11Град: -Отговори: 10от: Исус е Пътя, Истината и ЖивотаСъгласен съм с твърденията ти, но трябва да знаеш, че някои от текствете в библията са манипулирани, за други можеш да ги разбиреш след време когато достигнеш до определени нива или по друг начин казано да помръднеш. Пътят на истината сам си го избираш. Споровете в този форум по тази тема са безмислени.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.09.11 05:39#3vqrna na isus vqrna na isus НовакРегистрация: 22.08.11Град: ПерникОтговори: 32от: Исус е Пътя, Истината и ЖивотаАз не съм сляпо вярваща.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.09.11 05:42#4vqrna na isus vqrna na isus НовакРегистрация: 22.08.11Град: ПерникОтговори: 32от: Исус е Пътя, Истината и ЖивотаТемата е готова под заглавие Избраната от Исус.ОтговорОтговор с цитат
  • 30.03.12 11:10#5alexalexНовакРегистрация: 30.03.12Град: ПловдивОтговори: 1от: Исус е Пътя, Истината и ЖивотаАтеисте,вземи да прочетеш малко.Исус не е казал това: "...Искаш ли опрощение, ще го получиш. Убийства, обиди, дори богохулство би простил, НО НЕ И ОСЪМНЯВАНЕТО В СВЕТИЯ ДУХ.",не прави собствени дефиниции ,за да изградиш някакви аргументи.Думите са му:
    Този, който хули Отца ще му се прости.

    И този, който хули Сина ще му се прости.

    Но този, който хули Светия Дух,

    няма да получи прошка на земята и небето.

    Според теб има ли разлика?
    Приличаш на онзи Докинс прави си собствени дефиниции на вярата и си разсъждава върху тях.Между другото съвсем наскоро си призна,че е агностик.Ако не знаеш какво означава-go to Wiki...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.04.12 08:00#6СветлаСветлаНовакРегистрация: 01.04.12Град: ШуменОтговори: 10от: Исус е Пътя, Истината и ЖивотаСловото казва, че сме блажени, когато ни похулят и обидят поради Неговото име, не цитирам, говоря по смисъл, винаги ще има по един Тома Неверни...А може би и повече...ОтговорОтговор с цитат
  • 17.10.12 11:01#7vqrna na isus vqrna na isus НовакРегистрация: 22.08.11Град: ПерникОтговори: 32от: Исус е Пътя, Истината и Животаtaka e napalno sam saglasna s teb Svetka :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 17.10.12 11:05#8vqrna na isus vqrna na isus НовакРегистрация: 22.08.11Град: ПерникОтговори: 32от: Исус е Пътя, Истината и ЖивотаПонеже Човешкият Син дойде да потърси и да спаси погиналото.
    11 И като слушаха това, Той прибави и каза една притча, защото беше близо до Ерусалим, и те си мислеха, че Божието царство щеше веднага да се яви.
    12 Затова каза: Някой си благородник отиде в далечна страна да получи за себе си царска власт, и да се върне.
    13 И повика десетима от слугите си и даде им десет мнаси; и рече им: Търгувайте с това докле дойда.
    14 Но неговите граждани го мразеха, и изпратиха след него посланици да кажат: Не щем този да царува над нас.
    15 А като получи царската власт и се върна, заповяда да му повикат ония слуги, на които бе дал парите за да знае какво са припечелили чрез търгуване.
    16 Дойде, прочее, първият и рече: Господарю, твоята мнаса спечели десет мнаси.
    17 И рече му: Хубаво, добри слуго! понеже на твърде малкото се показа верен, имай власт над десет града.
    18 Дойде и вторият и рече: Господарю, твоята мнаса принесе пет мнаси.
    19 А рече и на него: Бъди и ти над пет града.
    20 Дойде и друг и рече: Господарю, ето твоята мнаса, която пазех скътана в кърпа;
    21 Защото се боях от тебе, понеже си строг човек; задигаш това, което не си положил, и жънеш, което не си посял.
    22 Господарят му казва: От устата ти ще те съдя, зли слуго. Знаел си, че съм строг човек, който задигам това, което не съм положил, и жъна което не съм сял;
    23 тогава защо не вложи парите ми в банката, и аз като си дойдех, щях да ги прибера с лихвата?
    24 И рече на предстоящите: Вземете от него мнасата, и дайте я на този, който има десетте мнаси.
    25 (Рекоха му: Господарю, той има вече десет мнаси!)
    26 Казвам ви, че на всеки, който има, ще се даде; а от този, който, няма, от него ще се отнеме и това, което има.
    27 А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене.
    28 И като изрече това, Исус вървеше напред, възлизайки за Ерусалим.
    -------------------------------------------------------
    Казвам ви, че на всеки, който има, ще се даде; а от този, който, няма, от него ще се отнеме и това, което има.
    тоест става вьпрос за дарбите на святия дух
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.02.13 10:59#9ivanivanНовакРегистрация: 22.02.13Град: СофияОтговори: 3от: Исус е Пътя, Истината и Животаzdravei razbiram tvoq tapizam zna4i spored tvoito mislene mojesh da ubivash beznakazano i BOG sha ti prosti taka li BOG prostava togava kogato si se pokaql istinski a stom si se pokaql tva zna4i 4e vqrvash v BOGA a stom vqrvash i si blizo do BOGA ne ti idva na ym da ubivash pishesh mi za jivota na ISUS HRISTOS mojesh li da si sigurna[ren[ kak e jivql HRISTOS ili vqrvash na razni informaciiki sasto kato sas horata giganti opisani v BIBLIQTA tezi skeleti se namirat na vsqkadepo sveta ama razni kostiumari gi pribirat i ne vijdat bql svqt stoto tezi hora v nikakav slu4ai nema da napravat usluga na BIBLIQTA tam pishe 4e padnalite angeli sa spali sas 4oveshkite dasteri i ot tam se rodili tezi ispolini to4no tiq skeleti razbivat teoriqta na darvin i za na kraq stoto po dumite ti razbiram 4e ne vqrvash v nikoi i nishto primerno ti davam 4ernata magiq i magiite za smart e tva e dqvola a pobejdavaneto im tva e ISUS HRISTOS


    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.02.13 11:41#10ivanivanНовакРегистрация: 22.02.13Град: СофияОтговори: 3от: Исус е Пътя, Истината и Животаzdravei razbiram tapizma ti zna4i spored teb ako ubivash redovno i bog trqbva da ti prostava taka li pisano e pokaite se ako ubieca se pokae i e vqrvast i blizo do boga to toi prestava da bade ubiec pishesh za jivota na hristos otkade moje nekoi da e siguren to4no kak e jivql hristos stoto istinata e v malkite detaili nali davam ti primer sas namiraneto na skeleti na hora giganti vav amerika ima daje i muzei sas fakti ta sled kato se otkrie nqkoi takav skelet otkrivatelite my vinagi se oplakvat 4e nikoga ne vijda bql svqt stoto teq kostiumari nikoga nema da napravat usluga na bibliqta tiq skeleti giganti razbivat tapata teoriq na darvin a vav bibliqta pishe 4e padnalite angeli sa spali sas 4oveshkite dasteri i ot tam se rajdat tezi ispolini po pisaneto ti razbiram 4e ne vqrvash v nisto primer ti davam 4ernata magiq i magiite za smart dosta hora sa umrqli ot takova nesto ima vseki den takiva sly4ki na postradali kade sha ti go obesnqt na 4eteri o4i ako gi pitash e tva e dqvolo a pobejdavaneto im tva e isus hristos






















    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.03.13 06:23#11snitchsnitchНовакРегистрация: 15.09.12Град: ДобричОтговори: 28от: Исус е Пътя, Истината и ЖивотаВярващ съм и съм преживял кфо ли не,ама само като прочетох ник-а ти и ми станаха ясни много неща...ОтговорОтговор с цитат
  • 25.08.14 01:16#12АнжелАнжелНовакРегистрация: 22.09.11Град: ДупницаОтговори: 13от: Исус е Пътя, Истината и Живота6. В библията се споменава, че Исус пощава ВСИЧКО. Искаш ли опрощение, ще го получиш. Убийства, обиди, дори богохулство би простил, НО НЕ И ОСЪМНЯВАНЕТО В СВЕТИЯ ДУХ.
    ХА! Тук вече става комично. Значи мога да убивам на воля, но нямам право да си помисля, че светия дух не съществува защото бог е в моите мисли. Той веднага ще разбере и ме чака мъчение в ада.


    Разберете ,че Исус е синът. Една от причините да дойде тук е за да ни докаже ,че има Господ.Исус може да ходотайства пред баща му ,но крайното решение се взема ПОДЧЕРТАВАМ ,,от баща му''( за това ,кой къде ще замине ,в рая ,или в ада) Поне такъв извод си направих докато четох библията.
    И не виждам комичното, една от 10-те божи заповеди е ,,не убивай''-не можеш да убиваш на воля.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest