Клиноптилолитът, известен още като зеолит, беше обявен от Световната научна организация за минерал на 20-и век. Причината за това са невероятните му лечебни качества както и все по-нарастващото му приложение в сферата на космовнавтиката, животновъдството, растениевъдството и медицината.
Клиноптиолитът е разновидност на кристала зеолит, който се е образувал от взаимодействието на морска вода и вулканична пепел.
В състава му влизат предимно алуминий, кислород и силиций. Най-богатите залежи от този минерал са открити на територията на Източните Родопи.
Уникалните му свойства се дължат на специфичната му, подобна на пчелна пита кристална решетка. Подобно на фино сито, тази решетка оставя в организма молекулите на полезните вещества и събира в себе си вредните такива.
По този начин прочиства организма от вредното действие на околната среда. Структурата му е отрицателно натоварена с електричество, което способства да привлича и задържа катиони от средата, в която е поставен и да отделя други.
Клиноптиолитът има мощно абсорбиращи свойства и поставянето му във водна среда засилва действието му.
Изследванията на учените от цял свят потвърждават, това което жителите на родопските села знаят от десетки години. Зеолитът лекува – десетки пациенти със заболявания, нелечими със средствата на традиционната медицина, като рак или диабет.
Пациенти с тези заболявания са почувствали облекчаване на състоянието си. Той може да повлияе благоприятно върху процесите на храносмилане, да подобри биохимичните показатели на кръвта, да укрепи имунната система, да подпомогне възстановителните процеси в организма, да подпомогне потентността и издръжливостта.
Липсата на странични ефекти от прилагането му го прави едно от малкото безопасни за прилагане от бременни и малки деца вещества. На практика няма противопоказания или ограничения за използването му от всички.
Съчетава се без проблеми с лекарствени препарати без да намалява или ограничава терапевтичното им действие. Добавяйте клиноптиолит на прах към храната, която приготвяте или го поемайте разреден с вода.
Коментари