Sanovnik.bg»Статии»Мистерии»Нинджа уменията на насекомите

Нинджа уменията на насекомите

Жана Г.Жана Г.
Новак
1k887
Нинджа уменията на насекомите

Ако насекомите бяха нинджи, щяха да преуспеят много в това отношение. Много от съвременните технологии, разработени за бойни цели, са свойствени за насекомите.

Паяжината е издържлива като кевлара – това е един от най-фантастичните материали в природата, а се създава в стомахчето на паяка. Той натрупва определено количество белтъчини в дълга и неразрушима верига, а след това с помощта на специални жлези, които се намират до устата им, те плетат паяжините си.

Кевларът е материал, който е сред най-издържливите, създадени от човека. Паяжината на паяка е три пъти по-плътна от кевлара и пет пъти по-плътна от стоманата. В същото време паяжината е много лека и ако цялото земно кълбо бъде оплетено в паяжини, те ще тежат не повече от един сапун.

Екстремно търпение, точни срокове и невероятни математически изчисления помагат на цикадите да избягнат враговете си. Насекомото се развива под земята между тринадесет и седемнадесет години.

Нинджа уменията на насекомите

След това цялата плеяда цикади се появява над земята – те са милиони на брой, и започват да се размножават. Потомството им се погребва, за да се развива още тринадесет години под земята.

Цикадите се появяват толкова рядко, че няма хищник в природата, който да оцелява, като се храни с тях. Цикадите са много умни, а това, че се появяват на тринадесет или на седемнадесет години, а не през еднакъв период от време, ги прави още по-неуловими. Ако те се появяваха на петнадесет години, голям процент от тях щеше да страда от хищниците, чийто среден срок на живот е пет години.

Хлебарките са изключително издържливи, те живеят на планетата ни от триста милиона години. Клетките им се делят само два пъти на седмица. Това ги прави неуязвими дори за радиация.

Скакалците имат склонността да се обединяват в ята. Те усещат промените на плътността на въздуха и изпускат феромони, които ги карат да се обединят. Когато нападат заедно, те са практически неизтребими.

Светулките общуват помежду си с примигвания на принципа на морзовата азбука. За да покажат, че са по-плодовити, мъжкарите сияят по-силно. Всяка светулка свети с различна интензивност, в зависимост от вида, към който принадлежи.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest