Sanovnik.bg»Форум»Мистика и Езотерика»Енергиини вампири. Има ли ги според вас и какво са?

Енергиини вампири. Има ли ги според вас и какво са?

  • 01.05.11 05:02#1Ели ГраменоваЕли ГраменоваНовакРегистрация: 00.00.00Град: СофияОтговори: 89Енергиини вампири. Има ли ги според вас и какво са?В съвременната медицина няма направление, което да изследва вампиризма като социално явление и болест. Все още няма и критерии на оценка, според които може да се постави диагноза кои хора са енергийни вампири и какво лечение им е необходимо. Бихме могли да кажем, че днес тази празнота в науката се заема от кармическата медицина, която изучава невидимите енергийни връзки между хората.

    В митологията и окултизма понятието вампиризъм се разбира като безсмъртие чрез кражба на човешки живот.
    В славянските народни поверия “вампир” означава мъртвец, излязъл от гроба, за да смуче кръв от живите хора. В кармическата медицина “енергийни вампири” се наричат тези хора, които съзнателно отнемат жизнените сили на жертвите си, станали техни донори.

    Китайците наричат жизнените сили “ци”, японците “ки”, а индийските йоги – “прана”. У нас е популярен терминът “биополе”. Съвременната медицина работи с общото определение “психическа енергия”. Нарушенията в психическото състояние на човека психолозите наричат: срив и стрес, афект и раздразнение, психически кризи.
    “Не се ядосвайте!” – съветва лекарят. “Бъдете спокойни” – казва психологът, но и двамата забравят, че между нас съществуват хора, които умишлено ни тласкат към психически сривове, тъй като това е единственият начин, по който те могат да се доберат до жизнените ни сили, а след това да ги отнемат.

    По правило след контакт с вампир възниква усещането за пълна загуба на жизнените сили и доброто настроение, а в душата се загнездва чувството на пустота, обида и пропиляно време. Навярно всеки от нас може да си припомни взаимоотношенията с хора, които са оцветени в черно.

    В Светото Писание се казва: “Нито крадците, нито злодеите, пияниците или злословниците, нито хищниците ще наследят царството Божие”.

    Бог нарича “хищници” вампирите. “Измежду вас ще въстанат вълците и ще ви унищожат” – така библейската мъдрост разкрива истината за вампиризма.

    По своята същност вампиризмът е енергийно мародерство, чрез което вампирът получава краткотрайно психическо облекчение. Именно това усещане за възстановяване на психическото му равновесие го тласка, подобно на хищник, с животинска стръв да се нахвърли върху жертвата си, за да удовлетвори своя постоянен енергиен глад.
    Като използват неизчерпаема фантазия и упоритост, вампирите отнемат докрай чуждата енергия, тъй като това е единственият им шанс да продължат да живеят.
    След като нанесе своя енергиен удар вампирът се успокоява, чертите на лицето му се отпускат, дори е възможно да започне да се смее. Вампирът се чувства пълноценен и доволен от себе си. Натрупалото се психическо напрежение и енергиен глад са изчезнали!
    Пример за енергиен вампир най-ярко може да се илюстрира с човек, който обича да спори, като цел на спора е не изясняване на истината, а провокирането на конфликтна ситуация. Този човек много често заповядва: “Недей да спориш и да воюваш”, дори когато му съобщават най-незначителни факти.
    Основна отличителна черта на вампиризма е отсъствието на позитивен обмен на енергия в междуличностните контакти. Например определен човек от вашето обкръжение живее с постоянната вътрешна нагласа, че сте му длъжен. Вие му правите услуга след услуга, помагате му, а в отговор не получавате нито благодарност, нито уважение, нито пари.
    След всяка среща с вампир изпитваме чувство на неудовлетвореност, на умора, на съприкосновение с душевна посредственост и грубост. Контактувайки с биовампир, неволно започваме да проявяваме прекомерна раздразнителност, а след това, попадайки в потока на негативните емоции загубваме самоконтрол, което на свой ред води до загуба на енергия.
    Ние сами, доброволно подхранваме вампирите, а неравностойните отношения с тях от позицията на енергията са следствие на нашия вътрешен свободен избор!

    Единствено чистите енергии на Любовта и Радостта са способни да накарат човека да сътвори чудеса. Когато човек се радва, когато обича, тогава животът му придобива божествен смисъл
    Радостта, Любовта и Мъдростта са трите стълба на извечната философия за смисъла на човешкото съществуване. Вдъхвайки бодрост Вярата, Волята и Надеждата – енергиите на силата на духовността – изграждат целите и пътя в живота.
    Вярата, Волята и Надеждата превръщат плътните енергии на храненето и дишането в качествено ново състояние, като поставят основите и опорите на щастливия живот.

    В посланието на апостол Павел се казва: “Обкръжете се с любов, която е съвкупност от съвършенството. Не чакайте да бъдете обичани, а вие самите обичайте”. Като червена нишка тази идея минава във всички религиозни и философски учения.

    Мъдростта носи спокойствие и надежда, познание за истината. Мъдростта дава сила за вътрешна организация и концентрация над това, което човек обича и което го радва. Лишеният от мъдрост човек може да се оплете в паяжината на лъжливата Вяра, лъжливата Надежда, а след това те непременно ще породят у него разрушителна Воля.
    Радостта, Любовта и Мъдростта правят от човека “открита космическа система”, открита към Космоса, към Бога и земните същества. Тепърва хората ще дадат имена на тези чисти и силни енергии – дотогава ние ще ги наричаме с простичките и понятни за всички имена: сила на Радостта, Любовта и Мъдростта – сили на Духа.
    Без енергиите на Любовта, Радостта и Мъдростта човекът се превръща в черупка, затворена за истинското възприятие на заобикалящия го свят и своята реализация. Този човек живее, по-точно съществува, благодарение на плътните енергии на храненето и дишането, а те го задушават, пернасищат и невротизират.
    През последните години станаха популярни различни методи за черпене на сили от космоса. Към това “занимание” се насочиха мнозина, но за съжаление без да съзнават, че тази енергия не винаги им носи истински полезен ефект. Обяснението за това е просто. Всяко насилствено черпене на сила от природата, от космоса, от слънцето е констатация, че този човек изпитва недостиг на чиста енергия и е принуден да я търси и се зарежда с нея отвън, което е сериозна предпоставка за развитие на вампиризъм.

    Енергийното поле на вампирите е затворено и затова те не могат да се зареждат с чистите и положителни енергии от обкръжаващата ги среда, а ги крадат от хората.

    Вампиризмът не е етикет, който може да бъде прикачен към човека веднъж завинаги. Това свойство на психиката понякога зависи от обстоятелствата на времето, мястото, влиянието на кармата, а също и от множество други фактори, които формират ситуацията.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.05.11 06:45#2мЕГИмЕГИНовакРегистрация: 21.11.10Град: ПловдивОтговори: 266от: Енергиини вампири. Има ли ги според вас и какво са?По принцип има енергийни вампири, които са и доказани, че самият енерг.вам. не осъзнава какво може. Като например, случвало ли ви се, че когато комуникирате с дадена личност, после ви боли глава, отпаднал сте и т.н. Това са енергиините вампири. Самият им организъм не произвежда енергия, а я краде. Но няма нищо лошо, просто така са устроени някои хора.ОтговорОтговор с цитат
  • 23.08.11 07:33#3kaloiankaloianНовакРегистрация: 18.03.11Град: ПлевенОтговори: 64от: Енергиини вампири. Има ли ги според вас и какво са?Енергийните вампири са хора, които не се съобразяват със законите на вселената, правят грешки и по този начин си прецакват душата, вместо тя да произвежда нужната им енергия, те чувстват вакум и нужда да запълнят този вакум от други. Чувстват се слаби и кухи, в някой случаи изпитват и болка, която отшумява като се насмучат. Това главно са депресирани хора, душевно болни, хора с липса на морал, сатанисти и подобни. Даже в магията се изпозва много често това. Като има и цял дял от магията и наука как да се смуче.
    Главните методи са и обсебвания, зарибявания, прецакване да чувстваш ядосан, умишлено изнервяне както и други по - специализирани методи за енергийно маниполиране, които са част от окултизма. Има ги и са много.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.12.11 04:54#4SomebodySomebodyНовакРегистрация: 19.07.11Град: -Отговори: 5от: Енергиини вампири. Има ли ги според вас и какво са?Аз имам този проблем... когато не се чувствам добре или съм ядосана влияя на хората около мен и то адски много. Не един път са ми го казвали. Майка ми най ги усеща тези работи... когато не ми е добре идва при мен и сигурно за 5 10 минути аз се чувствам идеално, а тя ужасно. Не го правя защото го искам дори не знам как става. Не съм сатанист нито лош човек. Понякога искам да спре, но не спира. Ако съдя по това, което съм чела означава, че мислите ми не са много добронамерени и самата аз правя всичко това с умисъл, но съвсем не е така пак казвам, че не знам как го правя несъзнателно е. Ако има някой който може да ми каже как да спра ще съм му благодарна ОтговорОтговор с цитат
  • 28.12.11 04:44#5mirelamirelaНовакРегистрация: 26.12.11Град: -Отговори: 3от: Енергиини вампири. Има ли ги според вас и какво са?Енергийни вампири има. След малко ровене в нета ще се уверите. За да не страда майка ти от твоя вампиризъм ,трябва да скръсти рръце пред слън4евия си сплит. Така просто няма да се поддаде на твоето въздействие. Аз съм била потърпевша на вампиризъм. След кратък контакт с такъв 4овек се 4увстваш ужасно - отпаднал, като 4ели силите ти са били изсмукани.
    Дано да съм била полезна
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.01.12 05:19#6АлексАлексНовакРегистрация: 11.10.11Град: ВарнаОтговори: 112от: Енергиини вампири. Има ли ги според вас и какво са?Има ги.Аз познавам едно момиче, за което съм почти сигурна, че е слънчев енергиен вампир.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest