Sanovnik.bg»Форум»Феномени и Загадки»Откриха 4-метрови човешки фигури край Дунав

Откриха 4-метрови човешки фигури край Дунав

  • 27.04.11 09:02#1Ели ГраменоваЕли ГраменоваНовакРегистрация: 00.00.00Град: СофияОтговори: 89Откриха 4-метрови човешки фигури край ДунавПещерняци откриха уникално тракийско светилище, което може да засенчи дори Перперикон. Сензационната новина съобщи шефът на спелеоклуб "Дервент" Евгени Коев.

    Намерихме пещера с 4-метрови човешки фигури, наоколо има и гробници, обясни той. Целият комплекс е много добре запазен и е с диаметър от няколко километра, пише "Стандарт".

    Мястото е близо до Дунав, но засега се пази в тайна, за да се избегнат иманярски набези.

    "Готов съм веднага да видя находката, макар да стана модерно сравнението с древното светилище край Кърджали", коментира професор Николай Овчаров. Според него, ако разказът на пещерняците е достоверен, България може да се е сдобила с нова световна забележителност.

    Новото светилище се състои от уникална пещера с 4-метрови човешки фигури. То е поне отпреди 20 века. Целият комплекс е много добре запазен и е с диаметър от няколко километра. В тях има и гробници. Предполагаме, че те са на богати владетели или жреци, каза Коев.

    Това не е първото откритие на клуб "Дервент". Сред най-големите постижения на Евгени Коев е една от арбанашките пещери, известна като Малката. В нея експедицията открива уникално изображение на Богородица от Средновековието. То е изрисувано върху загладени пукнатини и цепнатини на една от стените. Образът е разположен така, че между 3 и 4,30 часа следобед слънчев лъч прониква от миниатюрен отвор и го осветява.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.05.11 06:53#2мЕГИмЕГИНовакРегистрация: 21.11.10Град: ПловдивОтговори: 266от: Откриха 4-метрови човешки фигури край ДунавТова е доста странно откритие, а наскоро ли е открито или е стара информация ?ОтговорОтговор с цитат
  • 10.05.11 01:26#3Ели ГраменоваЕли ГраменоваНовакРегистрация: 00.00.00Град: СофияОтговори: 89от: Откриха 4-метрови човешки фигури край ДунавНа скоро е.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.06.11 03:18#4AleksandarAleksandarНовакРегистрация: 08.06.11Град: -Отговори: 4от: Откриха 4-метрови човешки фигури край ДунавАз съм виждал снимки на такива огромни скелети на хора, но мисля, че не бяха открити в България, а сега и при нас ги откриват. Та явно е имало и такива огромни хора, но като че ли нещо ги е унищожило.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.07.11 03:12#5GenadiDGenadiDНовакРегистрация: 09.01.11Град: -Отговори: 15от: Откриха 4-метрови човешки фигури край Дунавmelina88 :Пещерняци откриха уникално тракийско светилище, което може да засенчи дори Перперикон. Сензационната новина съобщи шефът на спелеоклуб "Дервент" Евгени Коев.

    Намерихме пещера с 4-метрови човешки фигури, наоколо има и гробници, обясни той. Целият комплекс е много добре запазен и е с диаметър от няколко километра, пише "Стандарт".

    Мястото е близо до Дунав, но засега се пази в тайна, за да се избегнат иманярски набези.

    "Готов съм веднага да видя находката, макар да стана модерно сравнението с древното светилище край Кърджали", коментира професор Николай Овчаров. Според него, ако разказът на пещерняците е достоверен, България може да се е сдобила с нова световна забележителност.

    Новото светилище се състои от уникална пещера с 4-метрови човешки фигури. То е поне отпреди 20 века. Целият комплекс е много добре запазен и е с диаметър от няколко километра. В тях има и гробници. Предполагаме, че те са на богати владетели или жреци, каза Коев.

    Това не е първото откритие на клуб "Дервент". Сред най-големите постижения на Евгени Коев е една от арбанашките пещери, известна като Малката. В нея експедицията открива уникално изображение на Богородица от Средновековието. То е изрисувано върху загладени пукнатини и цепнатини на една от стените. Образът е разположен така, че между 3 и 4,30 часа следобед слънчев лъч прониква от миниатюрен отвор и го осветява.



    хмм много ме съмнява това и ето защо зна4и аз живея в град до дунава и никои не е 4ул за такова нещо как някой хора от по на татака от дунава ще знаят ко е открито ?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.08.11 02:40#6ИваИваНовакРегистрация: 02.12.10Град: -Отговори: 23от: Откриха 4-метрови човешки фигури край Дунав

    Хм, много ме съмнява това и ето защо. Значи аз живея в град до Дунава и никой не е чул за такова нещо. Как някои хора от по на татака от Дунава ще знаят какво е открито ?


    Правилно! Щом не си чул клюките на комшийката от третия етаж, значи нищо не се случва.
    За мнението ти мога да кажа, че е демонстрация на невежество, допълнено от не малка наглост и безхаберие.
    Първо, отчайващия правопис, а може би дори липсата му, свидетелстват за не много приятни нещица. Както и да е, безсмислен е всякакъв коментар спрямо този цитат.

    Колкото по темата, аз също живея на няколко крачки от Дунава, но в крайна сметка по бреговете на Дунав има толкова много градове, а и никой не е казал всъщност, че откритията се намират в град. Радвам се, че вече имаме още един повод за гордост и благодаря за чудесната информация!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.04.12 05:51#7kameliakameliaНовакРегистрация: 14.04.12Град: ХасковоОтговори: 25от: Откриха 4-метрови човешки фигури край Дунавздравеите за 4-метровите фигури мога да кажа или да предположа това четох в библията не мога да си спомням коя точно глава е мисля че е в стария завет там пишеше че ангелите са идвали на земята и са били с земните жени и от това тяхно събиране се ераждало дете което носело техните генни и то като порасвало ставало много високо над 2- метра мисля че може би са техни наследници и сега като видя някои много дълък човек си мисля дали итои не носи някаква ангелска кръв ОтговорОтговор с цитат
  • 04.05.12 09:06#8bertabertaНовакРегистрация: 22.03.12Град: ВарнаОтговори: 25от: Откриха 4-метрови човешки фигури край Дунавмила аз също съм доста висока но мисля че нямам ангелска кръв,ако си спомняте в приказките/не само български/ се говори за самотни великани ,които живеят изолирано и хората са се страхували от тях.Казват за лемурийците че са били високи над 3м,казват и че са живеели по1000г,може би са единиците оцелели след потопа-кой знае, а може и да са извънземни.Четете ;скритата история;има доста неща над които може да се разсъждава,възникват много въпроси-за съжаление без отговор.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest