Sanovnik.bg»Форум»Лично Творчество»Рисуване за начинаещи

Рисуване за начинаещи

  • 18.04.15 08:40#1AmolsaAmolsaНовакРегистрация: 18.04.15Град: -Отговори: 9Рисуване за начинаещиЗдравейте. Това е моята тема 'Рисуване за начинаещи' и тук ние ще си споделяме опит и съвети за рисуването. Реших да пусна тази тема,тъй като съм доста зле(ама наистина много зле!)в рисуването!А,тъй като в форума не видях подобна тема реших да си направя,за да ми давате съвети!Във ФБ има една група 'Drawings :3'...или нещо подобно?!В тази група има доста добре рисуващи момичета и момчета,на които направо се учудвам!Та,аз имам няколко въпроса относно рисуването и се надявам някои по-добри в рисуването да ми отговорят на въпросите и да ми дадат съвети!
    1.Каква гума трябва да използвам(цвят,варка и т.н.)?
    2.Какъв молив трябва да използвам?
    3.Каква острилка да си взема?
    4.А скицник или блокче?
    5.Бои(темперни или акварелни)?
    6.Цветни моливи(марка)?
    7.Платна и др. подобни неща?

    Ще се радвам да ми споделите и откъде мога да ги закупя(сайтове)или пък някъде около Велико Търново(и др.-те два съседни града Лясковец и Горна Оряховица)!Благодаря ви предварително!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 19.04.15 04:17#2ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: Рисуване за начинаещиЗдравей момиченце,
    Реших да те насоча малко, в рисуването освен таланта е важна също така и научената техника, така че ако си запалена иди на такова място. Аз не съм рисувала от години, затова не мога да ти кажа за марките в момента, нито съм близко до твоите градове, за да ти кажа откъде да ги купиш.
    Важно е и какъв стил искаш да рисуваш, защото изброяваш неща за различни стилове, графика, живопис и т.н.
    гумичката е най-добре да е бяла-мека, огъвай я за да прецениш.
    молива, ако рисуваш графика трябва да вземеш от всички моливи от най-твърдия до най-мекия, заради светлосенките. Ако ти трябва за контури на живопис, за да ти е по-лесно да рисуваш - твърд.
    острилката остри само твърдите моливи, меките се острят с ножче.
    ако е графика вземи скицник, ако е живопис - блокче.
    всеки художник рисува с различни бои, прецени кои ти харесват, те стоят по различен начин на листа.
    за платно трябва доста професионализъм, първо пробвай по-елементарните неща.
    Успех
    и пак ти казвам запиши се някъде, където не търсят толкова добри :y:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 19.04.15 06:55#3AmolsaAmolsaНовакРегистрация: 18.04.15Град: -Отговори: 9от: Рисуване за начинаещиАми...благодаря ти за съвета!Ще се опитам! ОтговорОтговор с цитат
  • 19.04.15 06:55#4AmolsaAmolsaНовакРегистрация: 18.04.15Град: -Отговори: 9от: Рисуване за начинаещиАз лично не мога да рисувам и затова ви питам дали има по-добри художници и те да ми дадат съвети и идеи! ОтговорОтговор с цитат
  • 24.04.15 10:00#5sibelsibelНовакРегистрация: 29.11.13Град: Бяла СлатинаОтговори: 10от: Рисуване за начинаещиАз рисувам според мен ползвай нормална гума моливи може да ползваш 6Б HБ и 2б острилка ммм нормална а платна използвай като за начало скицници...надявам се да съм ти помогнала ОтговорОтговор с цитат
  • 25.04.15 01:04#6AmolsaAmolsaНовакРегистрация: 18.04.15Град: -Отговори: 9от: Рисуване за начинаещиБлагодаря ти! ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest