Sanovnik.bg»Форум»Религия»За религиите

За религиите

  • 08.03.11 08:04#1Tanya IvanovaTanya IvanovaНовакРегистрация: 04.03.11Град: ВарнаОтговори: 18За религиитеВсички световни религии се основават на вярването, че човек е безсмъртен. Има много хора, които са имали близки до смъртта изживявания. Но учени са доказали, че тези т.нар. халюцинации се дължат на високото съдържание на въглероден диоксид в мозъка. Според мен халюцинациите се дължат на предсмъртна възбуда на нервните клетки и повишаване на калия в тях.

    Ние всички се надяваме че има живот след смъртта. Там се предполага че ще получим възнаграждение за делата си и наказание за греховете си. Живеем така сякаш нищо на земята няма значение. Имах възможността да видя два начина на съществуване: Индия и Германия и да осъзная разликата между мирогледите.

    Индия е силно духовна страна. Където и да се обърнеш има знаци на силна религиозност. Всеки индиец смята, че греховете му ще бъдат простени ако дари нещо в храма и се моли на всичките божества. Но защо те имат толкова богове? Много просто: тук всеки може да стане бог ако го иска. Жалкото е че много малко хора си го поставят за цел. Повечето лъжат без мярка, корупцията е царица на цялата държава.

    Германия младежите рядко се замислят за Бога, възрастните обаче са силно религиозни. Но религията като цяло има слабо влияние върху държавата. Но тук всеки се опитва да подобри нещата. Корупция почти няма. Всеки спазва правилата иначе все някой ще го издаде на полицията. Всеки има силно чувство за справедливост. Не се прикриват взаимно с надеждата че няма да ги хванат.
    Какво можем да научим от тези държави: според мен от Индия почти нищо, но от Германия много.

    Според мен всеки може да играе ролята на бог по отношение на ситуацията в която се намира. Вече има много средства, с които един образован човек може да се бори срещу несправедливостта. Ако всеки осъзнае силата си, то нашата държава спокойно може да достигне нивото на една наистина европейска държава.

    Затова искам да създам нова религия, в която всеки е малък бог, който гради своя собствен свят, но и е достатъчно отговорен да не разрушава изграденото от другите. Ние сами можем, още повече, че ако споделяме една добра цел, не сме сами. Освен това ако подобряваме своя малък свят, ние помагаме да се подобри и голяма част от обкръжаващата ни действителност. Това искам да ви кажа, когато се наричам богиня.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.03.11 03:49#2IvelinaIvelinaНовакРегистрация: 29.01.11Град: -Отговори: 12от: За религиитеМного сьм сьгласна с теб, но религиозният свят е една все още разгадаваща се планета. Мистерия, която през хилядолетията се е усьвьршенствала и всеки един от нас я разбира по различен начин. За това не е важно какьв си и от кьде и за кьде отиваш, важното е да си човек и човечен. БОГ е един и сьщ с различни имена - Аллах, Шива, Крьшна, Буда и ред други имена, но всички са обединени в името БОГ. За сьжаление малко хора осьзнават това и се започва една непрестанна война, че този бил турчин, онзи бьлгарин и така нататък. Ние сами се унищожаваме един друг сьс своето изопьчено и изкривено мислене. Хора - живейте пьлноценно и тогава БОГ сам ще ви намери и озари.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.03.11 04:01#3Tanya IvanovaTanya IvanovaНовакРегистрация: 04.03.11Град: ВарнаОтговори: 18от: За религиитеИ раят, и адът се намират тук
    на хиляди религии напук.
    Тук всичко е едно школо
    и ний въртим се в колело.
    Щом не научиш си урока,
    си слаб-оставаш тука
    Силен ли си се издигаш
    без по стълбите да спираш.
    и качваш следващо ниво
    не се въртиш във колело,
    а то е може би нирвана
    на края чака те, но няма
    смърт. Тя преход е
    между нивата, а не е
    край на пътищата ни известен
    що чака и подлец и честен.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.03.11 08:21#4Krasimira Petkova DimitroKrasimira Petkova DimitroНовакРегистрация: 03.03.11Град: Горна ОряховицаОтговори: 15от: За религиитеИстината за Мирозданието не се корени в нито една религия съществуваща на Земята. Чела съм езотрична литература и зная, че Истината е непостижима за нас, хората. Над нас има много извисени същества, много от които отдавна са излезли от кармичния кръг на превъплъщенията. Под нас има много низки същества - слугите на дявола. И двете ги знам от личен опит: преди време имах връзка със сатанист/разбира се, по онова време не подозирах, въпреки някои неща, които ми казваше и които аз приемах за шеги/. От 3 години съм в ада/буквално/ и второто: едни от моите спасители са безплътни извънземни. Благодарение на тях и на няколко добри хора с невероятни способности съм все още жива. Не помня кой е казал: колкото повече научаваш, толкова по-добре разбираш, че нищо не знаеш. ОтговорОтговор с цитат
  • 11.03.11 06:19#5Tanya IvanovaTanya IvanovaНовакРегистрация: 04.03.11Град: ВарнаОтговори: 18от: За религиитеПрочети цялата ми история. Аз имам доказателства, че има и демони и извънземни.ОтговорОтговор с цитат
  • 25.03.11 02:43#6мЕГИмЕГИНовакРегистрация: 21.11.10Град: ПловдивОтговори: 266от: За религиитеОпиши си доказателствата си моля, за извънземни и демони.ОтговорОтговор с цитат
  • 07.04.11 07:53#7Tanya IvanovaTanya IvanovaНовакРегистрация: 04.03.11Град: ВарнаОтговори: 18от: За религиитеКакво ще кажеш за снимки ?ОтговорОтговор с цитат
  • 22.04.11 11:19#8ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: За религиитеИзмамно 66666 - и никове ли крадете вече ? Освен имена ? Горе-долу си на прав път, но аз не харесвам крадливи. ОтговорОтговор с цитат
  • 22.08.11 07:46#9ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: За религиитеЗдравей клониран буклук мръсен, аз казах ли само чисти сърца оцеляват ?ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest