Sanovnik.bg»Форум»Паранормални явления и способности»Изкуството на магията и заклинанията

Изкуството на магията и заклинанията

  • 02.01.15 07:24#1Ели ГраменоваЕли ГраменоваНовакРегистрация: 00.00.00Град: СофияОтговори: 89Изкуството на магията и заклинанията Откакто човечеството вярва в божества, свръхестественото и силата на магията, използването на магии и проклятия е включено в различните култури

    Много от практиките свързани с магия и заклинания продължават да се използват и до днес, може би не толкова явно и често, но със сигурност ги има.

    Археологически находки показват доказателства за наличието на множество древни проклятия и защитни магии, като например откриването на прокълнати плочи, талисмани със злото око и разнообразни предмети за предпазване от влиянието на магията.

    Историята на проклятията варира в различните култури, места, религии и времена. Смята се, че целта на проклятието е да се използва свръхестествена сила, за да се причини нещастие на даден човек.
    Проклятията можели да се извършват вербално, писмено или чрез сложен ритуал.


    Смятало се, че е застигнатите от проклятие могат да потърсят помощ от магьосници, шамани, религиозни лидери, лечители, които могат да обърнат проклятието с помощта на специални ритуали и заклинания.
    Целта на заклинанията и проклятията и до днес е да накаже или промени поведение, да отблъсне бедствие или да контролира действията на други хора.

    Проклятието на фараоните

    Проклятията на древните египтяни са може би едни от най-разпространените. Те придобиват особено голяма популярност, през 1922 година с откриването на гробницата на Тутанкамон. Мистериозната смърт на някои от членовете на екипа, присъствали на отварянето на гробницата и последвалата публичност, предизвиква вълна от спекулации за силата на древните проклятия.

    Всъщност смъртоносните проклятия в кралските гробници в Египет са рядко срещани, тъй като се е смятало, че нападението и ограбването им не е възможно.

    Проклятието като защита

    Проклятията са били често използван метод за защита на ценни вещи от кражба и оскверняване. През Средновековието, книгите със заклинания и проклятия са били широко разпространени и са служели за предпазването на ценните томове и важни ръкописи.

    Идеята за проклятията може да се срещне дори и в Библията. Проклятието на поколенията се споменава на няколко пъти. Бог предупреждава, че „е ревнив Бог и наказва децата за греховете на бащите до трето и четвърто поколение, на онези, които ме мразят“.

    „Дяволската Библия“ – мистичният ръкопис, за който се смята, че е написан за една нощ от монах, отлъчен от Църквата, сключил сделка с Дявола, се смята за прокълнат и всеки, който го притежава става обект на това проклятие.

    Злото око

    Злото око е древно проклятие известно в цял свят. Датира от периода на палеолита и все още присъства в редица култури, предимно в Близкия изток, Латинска Америка, Африка, Азия. Вярата в силата на злото око е толкова широко разпространена по целия свят, че в много страни има талисмани или амулети, предназначени да предотвратят проклятието. Смята се, че причинява лош късмет, наранявания, кара хората да стават ревниви и неспокойни, алчни.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.01.15 08:33#2NanaNanaНовакРегистрация: 17.02.14Град: ВарнаОтговори: 80от: Изкуството на магията и заклинанията Така е може да не сме в средновековието,но има хора които се занимават със насочване на отрицателна енергия към други с цел да ги съсипят,както има и чародеи които гледат да помогнат, светът е така е устроен където има и зло има и добро, трябва да има баланс, както има нощ и ден!ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest