Sanovnik.bg»Форум»Съновник»Как да сънувам, това което искам?

Как да сънувам, това което искам?

  • 15.07.14 12:12#1IvanIvanНовакРегистрация: 31.01.13Град: Гоце ДелчевОтговори: 18Как да сънувам, това което искам?Ако е възможно да сънувам това, което искам аз направо ще си живея в сънищата. Между другото някъде в подсъзнанието ми съм създал някакво въображаемо място, и понякога сънувам как се разхождам по него. И защо не мога да го сънувам когато си искам? Когато сънувам се чувствам далеч от света.. далеч от проблемите. Забравям за всички които ме мразят! Няма ли някакво хапче което ме кара да ми се привижда това което искам?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.07.14 08:01#2antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Как да сънувам, това което искам?Не се притеснявай.Този, който ти дава сънищата, знае какво да ти даде.ОтговорОтговор с цитат
  • 17.07.14 10:58#3IvanIvanНовакРегистрация: 31.01.13Град: Гоце ДелчевОтговори: 18от: Как да сънувам, това което искам?Аз си мисля че на Бог му е трудно да се свързва с мен или изобщо със света. Иначе нямаше да има толкова зло?ОтговорОтговор с цитат
  • 02.08.14 12:16#4ИванИванНовакРегистрация: 31.05.14Град: -Отговори: 7от: Как да сънувам, това което искам?Всеки има свой Бог. Някой, който да го "напътства", един вид. Ако продължиш да вървиш по този път, когато отново го сънуваш, без да се притесняваш, може и да го откриеш, кой знае!?ОтговорОтговор с цитат
  • 08.08.14 08:20#5Tanya IvanovaTanya IvanovaНовакРегистрация: 04.03.11Град: ВарнаОтговори: 18от: Как да сънувам, това което искам?Да си поговорим за сънищата.
    Съногаданието е възникнало много отдавна, но писмени източници за тази наука са намерени едва от древна Гърция. Най-известен със съногаданията си е Анаксагор 500-428 пр.н.е. Той е смятал, че сънищата са послание от боговете. Във книгата си, която е преведена и издадена на български, аз я прочетох на един дъх о библиотеката на баща си, той изключително увлекателно описва различни сънища, които са имали негови клиенти и какво де факто се е случило с тях в реалния живот. Естесвено герои в неговата книга са роби, атлети, оратори, търговци, занаятчии и всякакви хора, реално живели в древна Гърция и съдбите им доста често са много по-драматични, от съдбите на съвременниците ни.
    Естествено древните гърци не са били християни. Ако проявиш интерес към религията им, прочети Древногръцки митове и легенди от Николай Кун. Тази книга получих като подарък от майка си за един рожден ден и това е най-хубавият подарък, който реално съм получавала. Чисто и просто аз не съм от хората, които се биха впечатлили от някоя маркова дрешка,или технологична джаджа или дори от бижута. :blush:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 08.08.14 08:29#6Tanya IvanovaTanya IvanovaНовакРегистрация: 04.03.11Град: ВарнаОтговори: 18от: Как да сънувам, това което искам?Друг поглед върху сънищата ни дава добрата стара Библия. Ако ти идва твърде хард да я прочетеш (аз лично не успях), прочети Евангелски митове и легенди и Библейски митове и легенди (не си спомням кой е автора обаче), книги, които иззобках от библиотеката на баща ми. Повярвай ми много по-смилаеми са :cry: от самата Библия.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.08.14 08:48#7Tanya IvanovaTanya IvanovaНовакРегистрация: 04.03.11Град: ВарнаОтговори: 18от: Как да сънувам, това което искам?По пътя ни към съвремието ще се спрем и на Зигмунд Фройд. Едва ли ще успееш да смелиш всичко от него. Препоръчвам ти "Интерпретация на сънищата", или "За сънищата". В една от книгите, които намерих се разказваше за млад учен, погълнат от историята на древния Рим, който прави проучвания на долината на Помпей, за сънищата му и как среща любовта на живота си. Това честно казано е най-смилаемата книга от Фройд, защото е под формата на повест, но за съжаление не си спомням името и. Прочети го само ако ти трябва напълно противоположно на Библията мнение. Зигмунд Фройд е бил евреин и твърди, че е атеист. :x: ОтговорОтговор с цитат
  • 08.08.14 09:00#8Tanya IvanovaTanya IvanovaНовакРегистрация: 04.03.11Град: ВарнаОтговори: 18от: Как да сънувам, това което искам?И за последно ще ти кажа само едно: Не знам на каква възраст си, но по всичко личи, че си млад и глупав. Не искам да те обидя, но това е факт. Повечето мъже и жени са на твоето ниво на интелект, казвам ти го за успокоение. Любовта идва тогава, когато най-малко я очакваш, но много по-важното е да си подготвен за нея. Представи си, че срешнеш най-красивото и интелигентно момиче, за което си мечтал, тя дори те намира за физически привлекателен, което за една връзка не е толкова важно и... чисто и просто я отекчиш. Не си въобразявай, че любов се печели срещу много любов и себеотдаденост, или чрез материални придобивки. ps: ОтговорОтговор с цитат
  • 19.09.14 12:07#9********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Как да сънувам, това което искам?Не ми е удобно да се намесвам в тази тема на два титана на красотата и любовта, но аз си мисля, че отегчението може да се преобразува в креативност. Дори не е отегчение, а прикрита потенция за творчество.
    Прости ми, Стрепти, но това би могло да е шанс за момичето, който тя да пропусне без даже да разбере.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest