Сродни души

  • 22.04.14 10:56#1natnatНовакРегистрация: 22.04.14Град: -Отговори: 6Сродни душиОт доста време мисля по темата : съществуват ли сродни души. Вие как мислите ? Дали наистина е толкова трудно да ги откриеш или те не съществуват. Всички сме гледали поне един романтичен филм и не знам за вас, но винаги съм се чудела: възможно ли е мъжете наистина да изпитват толкова голяма любов към някоя жена ? Понеже съм момиче и знам за себе си, какво мога да изпитвам, но дали представителите на срещуположния пол също могат ?Та, мисълта ми за сродните души беше затова, защото ако съществуват, значи наистина има безгранична любов, при която да се чувстваш на 7-то небе.
    Ще се радвам, ако някой друг се включи в темата и представи неговото мнение по въпроса.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.04.14 08:34#2Petko DragovPetko DragovНовакРегистрация: 17.03.14Град: СофияОтговори: 2от: Сродни души→Възможно ли е мъжете наистина да изпитват толкова голяма любов към някоя жена ?
    Напълно възможно, лично аз съм от тези мъже. Вярно е че не сме много, повечето си гледат интереса, и това което могат да постигнат и използват за кратко време. Но има мъже които наистина умеят да обичат истински. Такива които могат безпроблемно да изпитват голямата любов и такива които мислят по цял ден за любимата жена. Така че не се отказвай, а търси...
    Сродните души трудно се намират, но намерят ли се.... щастието им ще е пълно!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 23.04.14 12:11#3natnatНовакРегистрация: 22.04.14Град: -Отговори: 6от: Сродни душиБлагодаря за отговора. Не знам, какво ми стана тези дни, но както казах този въпрос ме измъчваше и много мислех, сега с твоето мнение виждам някаква надежда. Отново благодаря и наистина се надявам да не си единствения мъж, който е способен да обича истински и силно жената до себе си, а и дано хората, които умеят да раздават любов (независимо от кой пол) стават все повече, защото любовта е добрина, а на света това му трябва. ОтговорОтговор с цитат
  • 23.04.14 10:29#4Petko DragovPetko DragovНовакРегистрация: 17.03.14Град: СофияОтговори: 2от: Сродни душиБлагодаря за хубавите думи и да знаеш има и други хора като мен, че даже къде къде по-добри от мен. Искам да те попитам, вярваш ли в любовта от пръв поглед? Мъжките мнения знам по-въпроса, но ще ми е интересно и да чуя и твоето мнение!
    ПС: Съжалявам че ще създам малко офтопик в темата, но се надявам че ще е полезен и за другите този въпрос.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 23.04.14 10:55#5natnatНовакРегистрация: 22.04.14Град: -Отговори: 6от: Сродни душиКакво да ти кажа по този въпрос, предвид, че сама не мога да си отговоря. Но смятам, че е възможно да изпиташ някаква симпатия и привличане към човек, който виждаш за първи път, но все пак, за да разбереш дали е подходящ за теб, трябва да го опознаеш.Не се влияя от външния вид и не го смятам за най-важния фактор, но според мен за понятието "любов от пръв поглед" се има предвид, точно това, че се влюбваш в това, което виждаш, но не знаеш, какъв е човек от вътре.
    имала съм такъв случай, много харесвах едно момче, което изглеждаше страхотно на външен вид. Така станаха нещата, че се запознахме, почнахме да излизаме, да си пишем, но когато общувах с него, не изпитвах това, което бях изпитала, когато го видях, затова му показах, че не го харесвам и той веднага намери друго момиче, с което да общува и вече дори не се поздравяваме.
    Много зависи и какви са хората. Може би той е бил такъв. А, ако се върнем назад за темата ми за сродните души, може би можеш да се влюбиш от пръв поглед само в сродната си душа. Никой не знае или поне повечето хора, но това не означава, че трябва да се предаваме, както и ти ми каза.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.04.14 08:25#6edno momi4e...edno momi4e...НовакРегистрация: 12.04.12Град: -Отговори: 54от: Сродни душиЗа жалост, в историята има истории за истинска любов проявила се сред нас, смъртните, не във филм, но те се броят на пръстите на едната ми ръка, назад във времето , хората са нямали достъп до социални мрежи, телефони, използвали са краката си, конете за превоз и това е, сега има прекалено много изкушения за мъжете дори понякога и за жените, но ние сме по-склонни да се доверим и отдадем на него изцяло, докато той има наум друго, ще мине някоя жена с разтворено деколте и за миг, но този миг го има.. копнежът ще го завладее и това е неконтролируемо, не вярвам да има останали момчета за нас, които биха могли да не се загледат, защото следят нас, всяко наше движение,всеки жест..

    Красотата увяхва, това е факт, който не може да се оспори, нито победи и мъжа виждайки това, намирайки кусур във всяко нещо, което правим, ще намери сто причини да ти изневери- вече не е същото, преди се обичахме, но вече искрата я няма, както и да е! Може никога през живота си да съм нямала гадже, но тези неща се виждат и съм се сблъсквала с тях, просто сродните души са останали в книгите, даже няма вече и сносни романтични филми, в които да се види-- само фентъзи глупости! Та, за мен сродните души са вече една много хубава приказка за лека нощ, но утрото е по-мъдро от вечерта и тогава осъзнаваш грозната истина, чене съществуват такива мъже! Твърде крайно, но не виждам, момче, което да ми докаже обратното!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.04.14 08:41#7natnatНовакРегистрация: 22.04.14Град: -Отговори: 6от: Сродни душиТочно заради това се реших да направя тази тема, за да видя колко хора вярват в сродните души и изобщо в любовта. Още по-хубавото е, че както видяхме, може да има мнения не само от женска перспектива,но и от мъжка.
    Права си, че в днешно време има прекалено много фактори, които само влошават отношенията между мъжете и жените, но пък защо да не може да се намерят свестни хора. Днес мислих по въпроса, дали наистина няма хора един за друг или просто има прекалено много пречки по пътя им. Било то работа, пари, самият начин на живот. Толкова много пречки, а истинската любов е крехка и невинна.
    Не съм изпитвала силна чувства към някого, но не искам и да се отказвам от мечтата, че някой ден мога и да ги почувствам.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.04.14 09:58#8edno momi4e...edno momi4e...НовакРегистрация: 12.04.12Град: -Отговори: 54от: Сродни душивярата да намеря такава беше като звезда, блестеше и искреше ярко, но мина време и разбрах някои неща, светлината избледняваше, но измина още време, превърна се в мъждукаща светлинка, огънчето на малката кибритопродавачка, часовника тиктака и скоро ще угасне.


    Но вярвам и се надявам ти да я откриеш-истинската любов, както и всеки прочел статията с всичките й коментари, ще ви е трудно, но ако вашата вяра е неотменна и постоянна, съдбата ще ви се отблагодари, а още по-хубаво ако не я търсите изобщо, защото тя ще ви намери където и да сте, щом това е, което вашето сърце иска...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.04.14 10:21#9natnatНовакРегистрация: 22.04.14Град: -Отговори: 6от: Сродни душиМного хубави думи и пожелания за хората от форума и за мен. Благодаря ти! Но защо оставяш твоята надежда да угасне, а окуражаваш нас ? Не би трябвало пламъкът на надеждата в теб да изгасва. ОтговорОтговор с цитат
  • 25.04.14 07:58#10JackieJackieНовакРегистрация: 18.01.13Град: СофияОтговори: 18от: Сродни душиВ днешно време е много трудно да се намерят свестни хора защото ,като че ли в старанието си да помагат и да бъдат отзивчиви стават прекалено доверчиви и в крайна сметка остават излъгани и наранени.ОтговорОтговор с цитат
  • 25.04.14 08:14#11natnatНовакРегистрация: 22.04.14Град: -Отговори: 6от: Сродни душиВъзможно е да е, както ти казваш. Да патят от добрината си един вид. Но има и доста хора, които са жестоки. Интересуват се само от собствената си сметка и потъпкват другите. За жалост, имам чувството, че в света вече има два типа хора, тези които са добри и обичливи, но се потъпкани, заради това и тези, които не се интересуват от нищо, но за това пък са на най-горното стапало на стълбичката. ОтговорОтговор с цитат
  • 25.04.14 09:41#12JackieJackieНовакРегистрация: 18.01.13Град: СофияОтговори: 18от: Сродни душиТези хора са материалисти,които живеят в един фалшив свят,изграден от също толкова фалшиви мечти и идеали.Но от където и да го погледнем, наистина светът се е превърнал в бойно поле на алчността и материализма,а в тази война най-много го отнасят малкото останали добри хора.ОтговорОтговор с цитат
  • 30.05.14 10:20#13stempzstempzНовакРегистрация: 27.11.13Град: ВарнаОтговори: 9от: Сродни душикогато една чиста душа обича,наистина обича,тя не дели любовта си!неината любов е като светлина която огрява всичко наоколо за да вдъхва живот!концепцията която са инсталирали на хората за обичта и за нейното консумиране е грешна,както е грешен модела по които се движи материалният свят!помни едно,че си тук да се научиш ,да даваш,а не да получаваш обич!така твоите положителни вибрации,ще настроят другите души на твоята честота и не след дълго,когато всичко резонира,за тебе ще е по лесно да откриеш своята сродна душа,защото тя ще е вече събудена и научена да обича!ОтговорОтговор с цитат
  • 18.06.14 07:54#14natnatНовакРегистрация: 22.04.14Град: -Отговори: 6от: Сродни душиПрави добро, за да получиш такова!
    Мислих доста върху отговорите и стигнах до някакъв отговор за сродните души. Самият факт, че хората в историята са вярвали повече ме довежда до мисълта, че тогава техните мисли и вяра са отделяли по-голяма енергия. Може би в сегашните времена на хората им трябва повече вяра, а може им и вече са забравили какво е да мислиш за нещо и да го искаш силно и да се надяваш да се случи благодарение на молбите ти, и на желанието ти да дадеш нещо от себе си в замяна да го получиш. Но такива неща са само духовните, а хората в днешно време искат неща, които са материални и дори да не могат да ги получат, намират макар и нечестен начин да го направят.
    Отклоних се малко от темата за сродните души, но това което смятам и което ще кажа, като заключение, и най-вече което разбрах благодарение на вас е, че трябва да повярвам, а ако наистина го искам и съм готова да дам нещо от себе си преди да получа това, което желая, ще бъда възнаградена.
    Благодаря Ви за всички отговори по темата ! Приятна вечер!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.08.14 05:20#15cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 241от: Сродни душикогато аз обичам то е до края на живота сиОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest