Kъде е духът ѝ сега?

  • 09.04.14 12:07#1antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470Kъде е духът ѝ сега?Понеже много ме боли, реших да го споделя. Приятелка на моята внучка,с която са били в една стая в общежитието на университета, на път от института до общежитието ,заблуден шрапнел и отнема живота.Първи курс студентка в Дамаск-Сирия. Тя не е вярваща в Господ Исус Христос, но след като разбрах усетих нейния дух.Тя искаше помощ и не знаеше къде да отиде. Как може да им се помогне на такива души, които насилствено са им отнели живота и не могат да се ориентират в невидимя за нас свят?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.04.14 10:39#2SiEsSiEsНовакРегистрация: 20.12.13Град: -Отговори: 11от: Kъде е духът ѝ сега?Интересен въпрос... не бях се замисляла. След лек рисърч в Гугъл мястото ще да е директно в Ада. Възможност да се помогне - никаква. Все пак аз като вярваща в Бог и неговата мъдрост и милост смятам че каквато и да е съдбата на тези души нещата са отдавна уредени. Единственото което ми се вижда че можеш да направиш е да отидеш на църква и да се помолиш душата и да отиде на по - добро място въпреки заблудата и към нея да се прояви милост защото е била все пак добър човек. Да се застъпиш за нея един вид. Запали и свещ за упокой.ОтговорОтговор с цитат
  • 10.04.14 12:43#3antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Kъде е духът ѝ сега?Благодаря ти,но все пак се надявам,че тя не е умряла веднага. Освен това тя
    с идването си при мен т.е. при християнка, я е довела Божията Исусова любов.
    Това е показател за нейното спасение.Любовта на Господ Исус Христос,
    а Бог е милостив и молитвите на близките могат да помогнат.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.04.14 10:13#4SiEsSiEsНовакРегистрация: 20.12.13Град: -Отговори: 11от: Kъде е духът ѝ сега?Само да уточня относно рисърча - написах какво прочетох не че вярвам в това.
    Относно дали смъртта е настъпила веднага... е по - добре е да не се мъчи човек.
    Да живееш с мисълта че умираш ми изглежда по-неприятно. Това което написах да се застъпиш за нея беше проблясък който получавам понякога когато чета истории или ми ги разказват хора които имат нужда. Вярвам че за това се е появила и е потърсила помощ от теб.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.04.14 01:28#5antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Kъде е духът ѝ сега?Никой не бива да се намесва в друго царство.Затова написах,че
    Божията Исусова любов я е довела и че това е показател за
    нейното спасение в кръвта на Господ Исус Христос.Тя наистина
    е била добра като ангел щом и след смъртта е потърсила Бог.
    Вярвам и се надявам,че е така.Амин.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 16.04.14 10:55#6MarianaMarianaНовакРегистрация: 12.05.11Град: -Отговори: 3от: Kъде е духът ѝ сега?Първо Господ е един,а Исус Христос е негов син.Те не са едно и също нещо.
    Попитай дали тази твоя приятелка е кръстена,дори и да не е вярвала.Ако е може да й се направи една служба в църквата.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 16.04.14 12:46#7antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Kъде е духът ѝ сега?Добре чети а после коментирай.За сведение не си запознат с християнството, а тя е друз т.е вярва и в Исус Христос. Като си син или дъщеря не си ли едно с твоя родител?ОтговорОтговор с цитат
  • 16.04.14 07:15#8antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Kъде е духът ѝ сега?Исус Христос е Бог- Той е в Отец и Отец в Него. За сведение християните вярват в триединния Бог-Отец,Син и Дух Святи.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.05.15 10:40#9Ground ZeroGround ZeroНовакРегистрация: 18.03.14Град: -Отговори: 11от: Kъде е духът ѝ сега?mihala :Исус Христос е Бог- Той е в Отец и Отец в Него. За сведение християните вярват в триединния Бог-Отец,Син и Дух Святи.

    Принципно - да, така вярват и не съзнателно разделят вярата на 3 и става манджа с грозде! Но има християни които са на мнението на първото ти изречение.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest