Sanovnik.bg»Форум»Мистика и Езотерика»Маската на шарлатанството

Маската на шарлатанството

  • 21.01.11 08:09#1Ели ГраменоваЕли ГраменоваНовакРегистрация: 00.00.00Град: СофияОтговори: 89Маската на шарлатанствотоПроблемът с шарлатанството е напълно ясен. Шарлатаните са измамници и мошеници. Не защото търсят разумни възнаграждения за положените усилия и резултати, а защото твърдят, че притежават знания, умения и способности, които в действителност нямат. По плодовете им ще ги познаете!

    Шарлатаните не са само сред лечителите. Много са хората, които безцеремонно използват наивността на тежко болните и се облагодетелстват от това. Напоследък зачестяват злоупотребите както с развалянето на магии, така с науката и техниката, на които ние безусловно се доверяваме. 40% от хората с редки заболявания са получили грешна диагноза, преди лекарите да разберат наистина какво е заболяването им. Заради това 16% са били оперирани ненужно, а 33% са били лекувани неправилно. 47% пък изобщо не получават нужната подкрепа и лечение. Това съобщи генералния секретар на Европейската организация за защита на пациентите с редки болести EURORDIS Кристел Нурисие.

    По голямата част от гадатели и ясновидци въз основа на неоснователни предчувствия настройват брат срещу сестра, майка срещу дъщеря, приятел срещу приятел. По някога две враждуващи страни без да подозират помежду си посещават една и съща гадателка, но за едните – вторите,тя става незаменима познавачка!! Такива дори знаят точното място на заровени или поставени магии, защото по техни инструкции са поставени!! Голяма част от тях възползвайки се от доверието на свойте посетители ги въвличат в конфликти, а същевременно им предлагат магически методи за възмездие, които за разлика от некомерсиалните гадания вече струват много пари. Освирепения човек не жали пари за възмездие, но много често заради правосъдието на гадатели страдат невинни хора.

    Някой хора баят против магии както баят против уроки. Пет-десет минутното баяне може да въздайства срещу уроки, но не и срещу магии. Други с един замах на пръчката залъгват хората, че отстраняват магии. Трети слагат дъвки или безсмислени и незначими чертежи в амулети (муски). Четвърти ползват неподходящи билки за целта, примерно вместо истинският димир бозан, предлагат съвсем други билкови комбинации. Не са малко и безгранично обещаващите. Тези действия не предизвикват отреагирване на отрицателната енергия и нейните поражения в организма, а да не говорим за крайния резултат.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.11 03:15#2ИваИваНовакРегистрация: 02.12.10Град: -Отговори: 23от: Маската на шарлатанствотоВярно е, много са измамниците, но пък се срещат и хора, които наистина могат. Но тези хора не излизат по националната телевизия, за да кажат "АЗ МОГА", защото не им е необходимо. Не твърдят, че познават на 100%, не говорят общи приказки за далечното бъдеще. Те са впъти по-конкретни сравние с шарлатаните, но понякога е не просто трудно да разпознаеш лъжата, а дори е невъзможно...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.03.11 02:35#3Krasimira Petkova DimitroKrasimira Petkova DimitroНовакРегистрация: 03.03.11Град: Горна ОряховицаОтговори: 15от: Маската на шарлатанствотоСигурна съм, че има много шарлатани сред лечителите. Слава на Бог, че ме насочи само към истински и способни лечители, хора и извънземни. Благодарение на невероятните им способности и огромня труд, който положиха за мен съм все още жива. Все още съм болна. Това, което ми е причинил бившият ми, сатаниста, е много силно и ужасно. Не знам дали някой може напълно да ме измъкне от ада, да ми спаси живота и да ми върне здравето. Ужасно е да си кандидат-жертва на сатанист. 99 процента не оцеляват. Преди не можех дори да си представя, че съществуват такива мъки.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.03.11 10:09#4Ели ГраменоваЕли ГраменоваНовакРегистрация: 00.00.00Град: СофияОтговори: 89от: Маската на шарлатанствотоСамо ти можеш да се измъкнеш от това. Просто вярвай. Аз всяка вече сънувам дявола как стои и име гледа, но нещо го спира да се приближи. Една вечер сънувах Богородица. Тя ми каза да не се страхувам от нищо, защото тя ме пази. Ти просто трябва да вярваш и никой няма да може да ти навреди.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest