Sanovnik.bg»Форум»Паранормални явления и способности»През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме мести

През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме мести

  • 21.05.13 10:57#1IvelinaIvelinaНовакРегистрация: 21.05.13Град: -Отговори: 1През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиЗдравейте!
    Регистрирах се в този форум специално, за да споделя нещо, което ми се случва вече за втора нощ подред. Винаги съм вярвала в паранолмалните и свръхестествени явления, но НИКОГА не съм ги изпитвала на свой гръб толкова ясно и отчетливо.

    Първият път като ми се случи - не снощи, а миналата нощ си легнах по-рано от мъжа ми, защото много ми се спеше (по принцип нямам проблеми със съня). Не можах да заспя дълго време и го викнах да дойде, той каза че идва след малко...
    По едно време както си лежах по корем обърната на ляво, изведнъж цялото ми тяло от врата надолу изтръпна. В този момент ококорих очите си от изумление и уплаха и изведнъж тялото ми се премести само около 30 см. наляво, но не се влачеше, а все едно левитираше, но аз видях самото преместване. В същия момент чух мъжа ми как отиде в банята и се опитах да му извикам, но не можах. Той влезе в стаята и "нещото" ме пусна и отново започнах да усещам тялото си.

    После не можах да заспя цяла нощ, но не го споделих с мъжа ми, а му казах на сутринта чак. В стаята беше изключително топло и аз от страх се бях завила през глава, та цялата станах вир вода. Същото нещо ми се случи и снощи, но вече бяхме заедно с моя, той беше до мен, но спеше. Аз сякаш очаквах да се случи и не заспивах нарочно...
    Кажете, какво би могло да е това според вас - дух, извънземни, полтъргайст? Като светна лампата нищо не се вижда, а и в тъмното не различавам странни сенки или други очертания..

    Предварително благодаря за мненията,
    Ивелина, 26 години
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.05.13 02:54#2IvelinaIvelinaНовакРегистрация: 21.05.13Град: -Отговори: 1от: През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиНаистина с нетърпение очаквам някакви отговори, защото от две нощи не съм спала и ме е страх, че довечера ще се повтори и ще става по-зле ОтговорОтговор с цитат
  • 21.05.13 03:10#3Потребител#95367Потребител#95367НовакРегистрация: 21.05.13Град: -Отговори: 3от: През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиПрилича ми на сънна парализа, прочети нещо за нея, ако не си досега. Четох, че може да се получава както веднага след събуждане, така и непосредствено преди заспиване. Обаче ти пък казваш, че си напълно будна, значи може да е нещо друго.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.05.13 03:44#4radinaradinaНовакРегистрация: 27.04.13Град: Стара ЗагораОтговори: 3от: През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиАз съм от Стара Загора на 12 години .Снощи и на мене ми се случи нещо подобно,но не видях дали някой ме премести просто тялото ми изтръпна и усетих нещо много странно не мога да го опиша.ОтговорОтговор с цитат
  • 22.05.13 07:31#5БожидараБожидараНовакРегистрация: 12.12.12Град: МездраОтговори: 9от: През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиВъзможно е да e нещо от нещата които ти си изброила, но не съм сигурна  ОтговорОтговор с цитат
  • 22.05.13 10:55#6SlavSlavНовакРегистрация: 22.05.13Град: -Отговори: 1от: През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиЗдравей Ивелина,това което мога да те посъветвам е,да се молиш на Бог да те оттърве от съществото което е при теб,и съвсем сериозно със заповеднически тон,може и на ум,да попиташ как се казва съществото.Ако е злонамерено то няма да ти каже и ще те остави намира.Не се шегувам,и важно е да не се страхуваш,страхувайки се ставаш слаба и тези същества по лесно те владеят. ОтговорОтговор с цитат
  • 31.05.13 12:51#7van helsincvan helsincНовакРегистрация: 29.09.11Град: -Отговори: 2от: През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиИзлизане на Душата извън тялото
    Действително, сега и в чужбина, и в Русия се правят интензивни изследвания на този феномен. В чужбина
    той се нарича "опит извън тялото", а в Русия просто "излизане от тялото".
    Излизането на Душата извън тялото често се фиксира в състояние на клинична смърт. На тази тема има
    публикувани много книги, например "Живот след смъртта" на Р. Моуди, която се появява през ноември 1975г. и вед-
    нага става бестселър. Тя е подтикнала към изследване на този важен въпрос други крупни учени и което е много
    важно, не само ярки привърженици на позицията на Моуди, но и не по-малко ярки противници. Огромна изследова-
    телска работа, с цел опровержение на "бълнуването" за излизане на Душата от тялото, извършва професорът по
    медицина, кардиологът д-р Майкъл Сабом (университетът Емори, САЩ). Той провежда на свой ред най-подробни
    изследвания, като съпоставя разказите на пациенти, преживели временна смърт, с това, което фактически е става-
    ло по времето, докато те са се намирали "от другата страна" и което било достъпно за обективна проверка. Сабом
    събрал и публикувал 116 случая и всички били внимателно проверени лично от него. Като резултат М. Сабом дока-
    зал, че Душата продължава да съществува след смъртта на физическото тяло, като запазва способността да виж-
    да, да чува и да чувства. Изследванията на Моуди и Сабом .са подкрепени от д-р Елизабет Кюблер-Рос, д-р Кенет
    Ринг, докторите Озиз и Харолдсон и др.
    Оказва се, че излизане на Душата от тялото може да се наблюдава не само при състояние на клинична
    смърт, но и при състояние на транс, например. При това е възможна двойна проверка: от една страна Душата, На-
    пуснала физическото тяло, може да отиде в предварително зададена зона и връщайки се, да разкаже за това, което
    е наблюдавала там. От друга страна, учените, след като са приготвили апаратура в тази зона, могат да зафиксират
    присъствието на Душата.
    Именно такива изследвания са направени от д-р Ч. Тарт от Калифорнийския университет, от д-р Р. Морис,
    от група за енергийни изследвания от Института за биоенергетичен анализ и от много други. (78, с. 194).
    Подобни изследвания, с измерване на параметрите на физическото тяло и регистрация на астралната про-
    екция (Душата), се извършват и В Русия. В списание "Съзнание и физическа реалност" (1999 г., № 4), в статията
    "Изследване на необикновените състояния на съзнанието" са Представени резултатите от подобни изследвания,
    получени в периода 1992-1995 г., в лабораторията на ТХО "Юпитер", на базата на клиниката по неврохирургия на
    ВМА "С. М. Киров". За тези удивителни изследвания съобщава в статията си О.И.Коекина в списание "Парапсихоло-
    гия и психофизика" (1997 г., № 2, с.41-47).
    Групата за изследване се състояла от 18 доброволци, владеещи Методите на медитация (една от формите
    на състоянието на транс). На всички участници в изследването регистрирали биоритмите на мозъка в 16 определе-
    ни зони, според общоприетата международна стандартна схема. В резултат от изследванията били отбелязани пъ-
    тешествия извън тялото, ограничени в районите на Москва, отдалечени на няколко километра от мястото на про-
    веждането или в други градове.
    Не по-малко интересни опити в изследването на пътешествия Извън тялото са провеждани в Института по
    психология на Руската академия на науките (Парапсихология и психофизика, 1997, № 1, с. 78-79), а в Института по
    биология на РАН многократно са изследвани Необикновените способности на човека в транс, в това число и Пъте-
    шествия извън тялото. Значителна работа по изследването на пътешествията извън тялото извършва президентът
    на Фонда по парапсихология, д-р м.н. проф. А.Г. Ли.
    Изтъкнатият научен сътрудник в ИРЕ на РАН, д-р И. В. Родштат пише: "В състояние на пътуване извън тя-
    лото, хората като че ли правят дълги пътешествия, но преживяванията им не могат да се отнесат към халюцинации-
    те, защото информацията, която те са почерпили в странстванията си, се отличават с голяма достоверност". (131, с.
    3)
    В своя труд "Магията на мозъка и лабиринтите на живота" (с. 213), Н. П. Бехтерова отбелязва: "Дали тялото
    може да живее без Душата, това е известно само по отношение на така наречения биологичен живот. В известна
    степен – не може. А Душата без тялото живее – или живее поне това, което може да се съотнесе с понятието Ду-
    ша".
    На ежегодната среща на Американската асоциация на психиатрите, състояла се от 5 до 9 май 1980 г. в Сан
    Франциско, учените обсъждат многобройните изследвания на явлението "излизане извън тялото". Те стигат до
    следните изводи:
     При излизане на Душата извън тялото, възниква не просто усещане за отделяне на съзнанието от
    тялото — съзнанието напуска тялото изцяло, така че най-добре е ставащото да се определи като
    усещане за пълно отделяне на личността.
     Личността изцяло, включително нейните наблюдаваща и възприемаща функции, преми-
    нава в друго пространствено положение, различно от мозъка, като при това материалното тяло
    изглежда обездвижено и "в безсъзнание". Не се появява загуба на съзнанието, за каквото се съоб-
    щава в случаите на хипноза, сънища и т.н., а напротив, запитаните подчертават изострено самоо-
    съзнаване.
    В статията "Има ли Задогледален свят" – сп. "Терминатор" (1995, № 1) Бехтерова отбелязва: "Излизането
    на Душата извън тялото, с всички последващи процеси, сега се наблюдава при много повече хора, отколкото са
    нужни като доказателство за съществуването на отново открита физическа частица. Съществуването й се смята за
    доказано, ако някой втори, който е далече или близо до първия, я види при същите условия на опита".
    Така че излизането извън тялото е реалност, която е изследвана и призната от много учени по света.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.05.13 06:04#8888Димитър888888Димитър888НовакРегистрация: 23.05.13Град: -Отговори: 74от: През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиДо ''acimov'' - брат, нищо не разбрах от това, което пишеш...
    Изобщо какво общо има това с темата???
    Хайде отивай да си пишеш за Аллах и Мохамед другаде и им предай поздрави от мен!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.05.13 07:49#9van helsincvan helsincНовакРегистрация: 29.09.11Град: -Отговори: 2от: През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиИзвинете за грешката на публикуваната статия! Грешката е коригирана!ОтговорОтговор с цитат
  • 31.05.13 09:19#10888Димитър888888Димитър888НовакРегистрация: 23.05.13Град: -Отговори: 74от: През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиИзвинявам се публично на "acimov", че си изпуснах нервите!
    Бъдете здрави!
    FREEDOM FOREVER
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.06.13 09:42#11888Димитър888888Димитър888НовакРегистрация: 23.05.13Град: -Отговори: 74от: През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиХа, развесели ме - хахаха
    Нали се извиних!?
    А ти спри да търсиш кирливите ризи на хората, ами си виж твоето положение, че е жалко за теб да се правиш на много вярваща и свята, а в същото време да се ровиш по коментари да търсиш кусури. Бог е казал: "Който е безгрешен - да хвърли камък по прегрешилия." :y:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.07.13 11:51#12RadiRadiНовакРегистрация: 07.07.13Град: СофияОтговори: 1от: През нощта тялото ми изтръпва и нещо ме местиПонеже на мен също няколко пъти ми се случва нещо подобно и докато търсих информация попаднах на вас и реших да ви пиша. Иве това което казваш при мен е подобно, с разликата че не усещам да се местя, а чувствам увеличаващо напрежение в тялото си, по скоро в главата и ушите, се едно всеки момент ще се пръсне. Забелязвам че това се получава около час след като започвам да се унасям в сън и трае около 10 секунди, в които усещам единствено скованост и безпомощност. Незнам дали да ходя на лекър, незнам какво да обесня и как да го обесня. Ако все пак някой има медицинско обеснение нека сподели. ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest