Sanovnik.bg»Форум»»За вещиците и другите зли същества

За вещиците и другите зли същества

  • 08.04.13 05:02#1BiliBiliНовакРегистрация: 27.07.12Град: Горна ОряховицаОтговори: 11За вещиците и другите зли съществаНа света има повече вярващи в Бог отколкото сатанисти.Но ако това беше в 14 или 13 век то тогава хората сатанисти щеха да бъдат оглавени или за вещици или вампири.Различно е да си вампир и вещица.Но по онова време всичко което не вярвало в Бог или Божия син било дело на Сатаната.Такива същества са вампирите вещиците демоните и други.Тогава нямало избор да вярваш ли или не в Бог.Всеки който отричал съществуването му бивал изгарян на клада като вещица.Страха бил голям а хората лъжели за живота си.Но това не било пречка за тези които се пазели от този въпрос.
    Благодаря за вниманието.Извинявам се за грешките.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.04.13 12:32#2MeriL.MeriL.НовакРегистрация: 02.03.13Град: ДобричОтговори: 5от: За вещиците и другите зли съществаДа...вярно е, но все пак аз не мисля, че съществуват. По онова време, хората не са били засипвани със информация като нас, за това са били склонни да вярват на какво ли не! Мене ако питаш, митовете относно вещици и вампири са доста богато украсени при новите сериали...Първоначалните съвсем не са били това, което са. Пък и църквата е контролирала почти всички, дори е била по висша от краля...Ако църквата реши, че не ходиш достатъчно на църква и тем подобни, за тях си вещица или вещер, може би и вампир, демон и т.н. :evil: Въобще църквата е играела голяма роляя в тези неща. Очите на страха са големи, затова с годините хората са добавяли, още и още.../черни котки, вълшебни книги, зъби, рога.../ Доста психично болни или хора с други проблеми, са били обвинявани във вещерство, заради по-различното им поведение, но всъщност те просто са имали здравословни проблеми. Въпреки, че не вярвам, че съществуват, историите за магия и вампири ме привличат изключително много...нямам представа защо! :blush: ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest