Sanovnik.bg»Форум»Изповеди»Къде да намеря моята половина?

Къде да намеря моята половина?

  • 04.02.13 07:51#1smartmailsmartmailНовакРегистрация: 04.02.13Град: -Отговори: -Къде да намеря моята половина?Здравейте,
    Незнам дали е верен мита за андрогините- двуполови същества, символ на мъжкото и женското начало, разполовени на две и орисани да се търсят, но и аз се чувствам като част от едно цяло и търся своята половинка ала все не я намирам. Причината? - Почти не останаха свестни момчета, а ако има някой- не
    знам как да го открия.

    Аз съм момиче на 20 години от Северозападна България. Завърших средно образование и първи курс студентка с отличен успех и продължавам да уча. В средното училище момчетата пушеха, момичетата ги гушеха, копираха ги, заедно псуваха, говореха си на „какво ма овца“, „довечера в коя дискотека ще се забавляваме“, а на мене тези думи ми звучаха като, че ще има инквизиция. Не се сближих, т.е. исках, опитвах, бях внимателна и учтива, както са ме учили в семейството, но не станах близка нито с момичетата, нито с момчетата. Преписваха ми домашните и после не казваха и „здравей“ на улицата. Сега като по- големи (някои студенти вече) липсата на възпитание и ценности е оставила белег върху тях- повечето момчета мислят само за разврат, развлечения, наркомания, безделничество и т.н. Отвращават ме с държанието си, с поведението си, с мисленето си.

    Къде са скромните и честни момчета, които имат ценности, цели в живота, мислят за семейство, за деца? Къде е уважението, чистата обич, добротата...? Разбрах, че сме много малко инакомислещите. Мисля си, че съм се родила много късно, че много по-добре бих се вместила в 19, 20 век, когато момичетата са писали писма, стихове, шиели са гоблени. Аз това го мога, но какво от това след като не мога да стоя в задимената кръчма с компанията, да пия, да пуша,да преспивам с когото ми падне и т.н. Отвращавам се от сегашните младежи, който нямат чест, нямат достойнство, нямат ценности, идеали, духовност.
    Къде да те намеря? Ти- моята половина, ти, който си мил, нежен, внимателен, умен, жертвоготовен, който да може да ме разбере от един поглед, да е щастлив от едно докосване, да е готов на всичко за любимото момиче. Има ли вече такива момчета, които да мислят за дом, за семейство, за деца, да живеят и да мислят за бъдещето, да могат да носят отговорност, да са готови на всичко за своето семейство.
    Ще се радвам, ако ми пише поне едно свесно момче от 20-25 години, по възможност от Северозападна България (Видин, Враца, Монтана и околностите до София), да е българин, да не пие и пуши, най- голямата му мечта да бъде да има семейство, да обича и отгледа децата си, да има идеали, ценности, цели, които да следва, да е способен да обича истински, докрай да го отстоява , да е готов на всичко за любимата си, да има борбен дух, да бъде истински християнин, да е честен, справедлив, жертвен, трудолюбив, да държи на чест и морал, а не да мечтае къде и с кого най-добре да се напие или дрогира или с коя да преспи довечера или утревечер.

    Моля пишете ми. Вярвам, че в морето от бездушие има и инакомислещи, там някъде е и моята половина, но трябва да се търсим, за да се намерим, да бъдем едно цяло, защото най- важното в живота не са ежедневните удоволствия, а това да има полза от съществуването ти, да оставиш нещо след себе си.

    Моят имейл е: smartmail@mail.bg
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.13 07:34#2cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 241от: Къде да намеря моята половина?много хубаво написано.знаеш ли и аз като теб желая да влезе такъв мъж в живота ми.но за съжаление истинските мъже останаха малко.и все пак смятам че ги има.не мога да слагам всички под един знаменател.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.13 08:41#3JackieJackieНовакРегистрация: 18.01.13Град: СофияОтговори: 18от: Къде да намеря моята половина?За да си намериш такова момче трябва да започнеш да излизаш по често,да се запознаваш и опознаваш различни хора така ще разбереш кой най-много ще ти допадне.Иначе в интернет пространството си е рисковано да търсиш такова момче,пълно е със всякакви загорели извратеняци готови да кажат всичко само и само да получат секс.

    П.П.
    Красиви, мили думи галят глухите уши,
    в капана попадат само най-наивните души.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.13 11:54#4cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 241от: Къде да намеря моята половина?напълно съм съгласна с вас.точно такива типове са.ОтговорОтговор с цитат
  • 06.02.13 08:23#5desislavadesislavaНовакРегистрация: 09.03.11Град: -Отговори: 1от: Къде да намеря моята половина?i az sam na sa6toto mnenie i ot mnogo vreme ne sre6tam otgovorniq i podxodq6tiq za men za ba6ta na decata mi samo ili izvratenqci ili prostaci :cry: ОтговорОтговор с цитат
  • 07.02.13 08:59#6ДилянаДилянаНовакРегистрация: 11.07.11Град: БлагоевградОтговори: 2от: Къде да намеря моята половина?Толкова хубаво си го написала! И за жалост си права. Но аз се включих за да ти кажа, че е безсмислено да търсиш половинката си. Любовта идва не когато я желаеш и си мислиш, че си готова, а когато наистина си готова за нея.
    И аз като теб преминах през голямо чакане, после търсене, даване на отчаяни шансове на неподходящите, но не се получаваше. Накрая се отказах. И точно тогава, когато бях отвратена от всички мъже и смятах, че ще прекарам живота си сама, се появи Той. Точно такъв, какъвто си го представях и какъвто исках. Оженихме се за седмица и вече 4 години сме щастливи. За него съм единствената жена,а дъщеря ни е най-голямата му радост. Сега живота ми се дели на 2 периода - преди да го срещна и след това. Миналото ми сякаш е някакъв друг, мрачен живот.
    Не губи надежда. За всеки идват любовта и щастието един ден, просто трябва да си търпелива. А дотогава ти препоръчвам да гледаш филма "Тайната". На мен много ми е помогнал за всичко.
    Пожелавам ти в най-скоро време да се похвалиш, че си открила любовта си!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.02.13 09:53#7Емануела Емануела НовакРегистрация: 21.10.11Град: -Отговори: 31от: Къде да намеря моята половина?И аз съм като теб.
    Не обичам кръчми и барове, не пуша и не пия.
    Отвръщаваха ме момчетата, които пият и се дрогират, и търсят нещо да "забият" за ноща.
    Все още не пия и не пуша, но успях да си намеря добро момче.
    Рядкост са за жалост
    Моят е по-голям от мен с 5 години, но съм щастлива, че мисли като 40 годишен за някои неща.
    Той също не пие,не обича клубове и т.н. но си пуши - какво да го правя? Опитвам се да го накарам да ги спре, но с добро.
    Повечето момичета смятат мъжете които не ходят по купони , не пият и не пушат за задръстени, но това не е така.
    Моя се е находил по дискотеки като тинейджър и му е омръзнало вече
    А тези,които наричат "готини", които пушат и пиянстват, които развратничат и т.н. те не са сериозни и от тях нищо не става.

    По-добре тих, скромен, мил, сладък и добър мъж, който да се грижи за теб и да те обича и да е готов на всичко за теб, отколкото най-готиният пич на купона миришещ на алкохол и цигари, който ще те има само за ноща а утре няма да ти знае името
    Казвам го защото много мои приятелки биха предпочели "готиния глупак" пред сериозния истински мъж.

    Аз обаче предпочетох истинският сладък, умен и мил (приятелят ми)мъж, който много ме обича и аз него.
    Сега съм си много доволна и не мога да се оплача , че той скитосва и пиянства , защото нито е пияница , нито е курвар

    Внимавай с компанията в която се движиш, за да не те научат на лоши неща.
    Аз бях като теб - затворена и притеснителна.
    Всички псуваха и курвенстваха и пиеха, а аз дори на купон никога не преминавах границата !!!!!!!
    Никога не съм се напивала,никога не съм запалила цигара , никога не съм спала с момче за спорта и се ГОРДЕЯ С ТОВА!
    Гордей се и ти.

    Нали знаеш - трябва да си упорита и да бъдеш себе си, а любовта ще те открие.
    Продължавай да търсиш - ще откриеш половинката си!
    Той е някъде там и те чака.
    Късмет! :y:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.03.13 05:03#8CR7CR7НовакРегистрация: 02.03.13Град: -Отговори: 15от: Къде да намеря моята половина?Не всички са ''готини глупаци'', но не всички са и отговорни... Споменаваш днешните момчета - те са просто деца които се правят на интересни пред момичетата като пушат или не учат, но въпросът е там че ако ги оставим да продължат по пътя по който тръгват, а именно на ''готиния глупак'', те остават такива за цял живот и малко от тях успяват в живота... Ние всички сме минали през този път и не трябва да позволяваме на нашите деца да се държат по такъв начин.ОтговорОтговор с цитат
  • 24.06.13 07:24#9BellBellНовакРегистрация: 22.06.13Град: ПловдивОтговори: 11от: Къде да намеря моята половина?Аз също мислех, че такива момчета не съществуват, но случайността ме събра с най- прекрасното и мило момче на света, което прави всичко за мен и ме научи да вярвам, че любов има, защото от моя кратък опит с неподходящи хора ме направи като тях. За мен мъж беше равно на нищожество, докато не се убедих в обратното. Просто повярвай, желай го от цялото си сърце и то ще се случи. ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest