Sanovnik.bg»Форум»Съновник»Сън на подскоци

Сън на подскоци

  • 14.12.12 11:31#1БетаБетаНовакРегистрация: 07.11.12Град: -Отговори: 2Сън на подскоциНамирах се в родния си град, но доста от местата бяха различни. Спомням си, че на мястото на градинката зад блока ми имаше пазар, а доста от блоковете из града, които познавам бяха превърнати в закрити пазари. Но пък една от улиците, по които често минавах в ученическите ми години не беше променена изобщо. Бързах за тренировка, тъй като в съня ми отново бях на 12-13. Излязох пред блока и се затичах. Когато набрах скорост отскочих и се запридвижвах из улиците с огромни подскоци, които понякога дори надхвърляха височината на блоковете. След тренировката пак по същия начин тръгнах към апартамента на някаква моя позната, която в действителност аз изобщо не познавам, но явно ми се е скачало из града. Преминах през пазара построен в гаражите на някакъв блок, а след като пресякох новопоявилата се главна улица забързах към парка край реката. До него имаше къщи, в една от които живееше момичето, с което трябваше да се срещна. Знам, че край реката се спрях, за да говоря с друга моя позната, на която споделих, че градът се е променил невероятно много, а тя ми напомни, че просто е минало много време.
    Четох, че подобна излюзия за мозъка може да се получи ако докато човек спи диша дълбоко. Тогава клетките се пренасищат с кислород и веществата, които се отделят в мозъка стимулират подобни изживявания насън. Но ми е любопитно все пак има ли някакво друго обяснение сънят ми?
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest