Sanovnik.bg»Форум»Изповеди»Сапфирен кръст

Сапфирен кръст

  • 14.11.12 06:19#1LinaViraAssaAmyLinaViraAssaAmyНовакРегистрация: 15.08.12Град: -Отговори: 16Сапфирен кръстМили приятели,
    бих искала да споделя с вас една моя отдавна мислена мечта, която да напиша в този избран от мене сайт и ако тя има многобройни читатели, посетители, подкрепители, добромислители, съмишленици и ред други одобрители то аз ви обещавам,че ще направя всичко възможно по силите си да я осъществя. Ето за какво става дума,от много време насам искам да създам фондация която да подпомага хора в нужда на различни нива и дълго време се чудех какво име да дам на фондацията си и ето ,че най-накрая реших тя да носи името ,,Сапфирен кръст,,. Функцията на тази фондация ще бъде многостранна и ще се занимава в събиране на средства чрез дарения и подпомагане на хора изпаднали в най-крайна нужда. Ето един прост пример. Повечето хора непрекъснато се отървават от излишните си дрехи и предмети като за най-лесно ги изхвърлят в контейнерите за битови отпадъци, което според мен е крайно неприемливо и граничи с разхищение и безотговорност. Защо тези вещи които ви се струват излишни не ги подарите на някой който би ги оценил, би имал огромна нужда от тях и би ви благодарил ,че му ги дарявате безвъзмездно. Колко по-лесно би било ненужните ви вече дрехи и все още използваеми предмети да бъдат добре почистени подредени по видове и да бъдат занесени в някой старчески дом или в болница за социално слаби или да бъдат раздадени в църква. И ето, че аз ви моля да не пълните контейнерите с годни и здрави дрехи, а ги подарете на някого. Предметите които за вас изглеждат като бъдещ боклук, за други хора са цяло съкровище. Мили приятели никак не е трудно човек да протегне ръка и да я подаде на нуждаещият се. Очаквам вашите отзиви за моята социална идея!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.11.12 12:10#2ChaosChaosНовакРегистрация: 08.08.12Град: ВарнаОтговори: 47от: Сапфирен кръстСтрахотна идея,мечта! Аз лично те подкрепям и много бих се радвала да се сбъдне! :y: Най-малкото защото и аз имах подобна идея, само че с внимание към животните.Подобни идеи нито са първите, нито ще са последните.И може би точно от това идва най-големия проблем.Хората са заклеймили подобни организации като неработещи и безсмислени, като средство за пране на пари и тн...Просто живеем в твърде материално и користно общество. Дори и занимаващите се хора (в организацията) да са такива като теб, все ще има и от противоположния полюс,които ще искат да съсипят всичко,ще обсипват медиите с нереални и злепоставящи истории и клюки.И всичко това ще се превърне в поредната отвратителна война между доброто и злото.Да в този случей целта оправдава средствата, но просто трябва да сме наясно,че това е доста трудно и сложно начинание (най-вече опита да се промени манталитета на българина).
    Нека поемем по пътя на промяната и направим първата крачка към по-добрия Свят!Нека с общи усилия да заживеем един по-добър Живот!
    Искрено ти пожелавам успех и много късмет, определено ще ти е нужен! Но знай,че не си сама! Добрите и осъзнатите хора ще застанат зад теб!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.11.12 05:30#3LinaViraAssaAmyLinaViraAssaAmyНовакРегистрация: 15.08.12Град: -Отговори: 16от: Сапфирен кръстБлогодаря за подкрепата!ОтговорОтговор с цитат
  • 26.11.12 05:52#4MinchoMinchoНовакРегистрация: 24.11.12Град: СавиноОтговори: 19от: Сапфирен кръстидеята не е лоша но в тази държава която живеем е доста трудно осъществима. Много малко хора както казвате изхвърлят вещи в контейнерите по вероятно е да ги продадат на втора употреба или за скраб. Не сме като англичаните всеки месец да изхвърлят почти неупотребявани вещи пред домовете си и които иска да ги взима. Тук положението е много по зле, но идеята не е лоша стига да има кои да помогне за осъществяването и. Защото за всичко пак трябват пари само с добра воля не става ОтговорОтговор с цитат
  • 26.11.12 08:30#5cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 241от: Сапфирен кръстне наистина не сме като англичаните.ние сме друга порода.говоря като цяло за повечето българи.аз трябва да ви кажа че като ми остане храна я слагам в буркан и я нося до някоя кофа.при нас много често обикалят хора по кофите който я взимат.когато пък става дума за дреха я слагам отгоре на кофата или в плик.добре е повечето хора да правят така.освен това давам храна и на котките пред блока.обожавам животните.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.12.12 06:25#6LinaViraAssaAmyLinaViraAssaAmyНовакРегистрация: 15.08.12Град: -Отговори: 16от: Сапфирен кръстБлагодаря ви приятели за коментариите и за разбирането!Очаквам още мнения, колкото повече мнения толкова по-добре, за да може да се стъпи на здрави основи благодарение на вашето мислене и идеи!ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest