Името на човека

  • 02.12.10 02:38#1мЕГИмЕГИНовакРегистрация: 21.11.10Град: ПловдивОтговори: 266Името на човекаНай-старата традиция във всяка култура е даването на име на новородените. Много от имената са пожелателни, като Славка и Камен, други имена се дават в чест на някой светец от църковния календар, особено когато рожденият ден е около празника на този светец, но в повечето случаи името на новороденото „подновява” името на някой от предците – баба или дядо. Всяко име освен числена стойност има и своето изконно значение, защото повечето от нашите имена идват от гръцки, латински или еврейски език и в основата си също са пожелателни. Например Николай и Виктор са с едно и също значение – победител, но идват от различни езици. И така, нещата започват да се усложняват. Оказва се, че името освен своята числова стойност, има и сакрално значение.

    По отношение на името, на първо място трябва да знаете, че значенията на Душевния стремеж, Личността и Израза, на Предизвикателството и Предпочитанията, винаги се изчисляват според рожденото име, като се използва азбуката на страната, в която сте се родили и с която за пръв път е изписано вашето име на официален документ.

    Една жена може да се омъжва няколко пъти през живота си и всеки път да приема фамилното име на новия си съпруг, но тя винаги остава една и съща личност. Новото име се явява само допълнителен ключ, който може да привлече нови влияния към нея (добри или лоши) през този период от живота й, през който тя го използва.

    Същото се отнася и до псевдонимите и прякорите. Спомнете си за Самюъл Клеманс, който от обикновен журналист се превръща в световно известния Марк Твен. Това не важи обаче при официална смяна на името, извършена по съдебен ред по една или друга причина, било то осиновяване или лично желание. Но в този случай личността ще изтърпи големи сътресения и, ако това наистина се налага, по-добре е да стане в съвсем младенческа възраст.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.01.12 03:45#2АлексАлексНовакРегистрация: 11.10.11Град: ВарнаОтговори: 112от: Името на човекаМоето име е Лора и съм кръстена на баба ми Левитка.Тя почина преди 3 год.Дали е възможно това да окаже влияние върху мен???? :x: ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.12 05:41#3ВеличкаВеличкаНовакРегистрация: 04.09.12Град: ГабровоОтговори: 4от: Името на човекаjanoaria :Най-старата традиция във всяка култура е даването на име на новородените. Много от имената са пожелателни, като Славка и Камен, други имена се дават в чест на някой светец от църковния календар, особено когато рожденият ден е около празника на този светец, но в повечето случаи името на новороденото „подновява” името на някой от предците – баба или дядо. Всяко име освен числена стойност има и своето изконно значение, защото повечето от нашите имена идват от гръцки, латински или еврейски език и в основата си също са пожелателни. Например Николай и Виктор са с едно и също значение – победител, но идват от различни езици. И така, нещата започват да се усложняват. Оказва се, че името освен своята числова стойност, има и сакрално значение.

    По отношение на името, на първо място трябва да знаете, че значенията на Душевния стремеж, Личността и Израза, на Предизвикателството и Предпочитанията, винаги се изчисляват според рожденото име, като се използва азбуката на страната, в която сте се родили и с която за пръв път е изписано вашето име на официален документ.

    Една жена може да се омъжва няколко пъти през живота си и всеки път да приема фамилното име на новия си съпруг, но тя винаги остава една и съща личност. Новото име се явява само допълнителен ключ, който може да привлече нови влияния към нея (добри или лоши) през този период от живота й, през който тя го използва.

    Същото се отнася и до псевдонимите и прякорите. Спомнете си за Самюъл Клеманс, който от обикновен журналист се превръща в световно известния Марк Твен. Това не важи обаче при официална смяна на името, извършена по съдебен ред по една или друга причина, било то осиновяване или лично желание. Но в този случай личността ще изтърпи големи сътресения и, ако това наистина се налага, по-добре е да стане в съвсем младенческа възраст.


    Мила държвната политика в България забранява да се кръщават новородените бебета на името на бабата или дядото....
    Държвавните институции правят чудеса от храброст за да почернят така кръстените деца..... например Величка на дядо си Величко - с други думи и тая човешка родост на старците им е изтръгната........
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.07.13 07:56#4EkaterinaEkaterinaНовакРегистрация: 05.03.13Град: -Отговори: 2от: Името на човекаТози закон пък от кога е влязъл в сила. Мен, сестра ми, майка ми, чичо ми и много мои приятели са кръстени точно на бабите и дядовците си. Аз лично не мисля да си кръстя детето на някой роднина, но мисля, че сме демократично държава и свободно може да кръщаваме децата си на когото поискаме. Естествено стига да не е много изчанчено хаха ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest