Sanovnik.bg»Форум»Поверия и Суеверия»Четиридесетия ден от смъртта

Четиридесетия ден от смъртта

  • 06.05.12 11:23#1АлексАлексНовакРегистрация: 11.10.11Град: ВарнаОтговори: 112Четиридесетия ден от смъртта Здравейте! Когато почина баба ми (11.11.2008г.) започнах да я сънувам всяка нощ до 40-я ден от смъртта и - (21.12.2008г.).

    Винаги съм се чудила защо точно до 40-я ден.

    В сънищата тя винаги беше жива, усмихната, посрещаше ме в дома си, говорихме си...Правехме всичко, което правихме и когато беше жива.

    В последния сън в този период сънувах как една картина, която е на стената в къщата и, над леглото, където спеше, падна и се счупи на парченца. Това бяха общо взето сънищата ми в този период. Но последния ми е най-странен и ще се радвам, ако някой го разтълкува.

    След 40-я ден вече я сънувах доста по-рядко, вече само когато другата ми баба е на село (нямам си идея защо точно тогава), или без причина, но рядко.

    В сегашните ми сънища с баба ми винаги се срещаме, прегръщаме се, радваме се една на друга, след това сънувам, че тя се отделя от мен, поради някаква причина, и когато се върна вкъщи, ми казват, че е починала - също толкова внезапно, колкото и в реалността стана.Също така сънувам къщата и тъмна, страшна, изоставена.

    Няма да ви разказвам сънищата с подробности, тъй като всичките съм ги публикувала тук.

    Ако някой може да ми обясни защо я сънувах всяка нощ до 40-я ден от смъртта и и защо сега я сънувам основно, когато живата ми баба е далеч от мен, ще съм много благодарна!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.05.12 06:37#2pandapandaНовакРегистрация: 17.04.12Град: АсеновградОтговори: 5от: Четиридесетия ден от смърттаслед 40 ден, душите на мъртвите си заминават,незнам и аз защо 40 дена точно;обаче бaща ми като почина (бог да го прости)на 40 ден и братовчед му почина неочаквано-много странно.да добавя, че братовчедьт на баща ми почина 40 дни точно след баща ми и двамата носеха едно и също име.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.05.12 09:43#3MorenaMorenaНовакРегистрация: 04.03.12Град: -Отговори: 117от: Четиридесетия ден от смърттаПреди няколко седмици сънувах починалата ми баба как вървим по центъра на града, каза ми, че иска да живее при нас, а аз и отвърнах, че няма място за нея в апартамента. Като се събудих ми стана много гадно. В съня си не знаех, че е починала, тя почина преди 6-7 г. може би.
    Иначе като почина често я сънувах, в сънищата ми казваше как иска да стане от леглото, да се изкъпе, такива неща, беше ми страшно гадно, че не мога да й помогна. :cry:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.06.12 12:22#4ДесиДесиНовакРегистрация: 03.06.12Град: СофияОтговори: 15от: Четиридесетия ден от смърттаСпоред мен обяснението е едно - до 40тия ден духът или душата на починалия човек е все още на Земята и обикаля местата, на които най-често е бил, любимите си хора и т.н. Затова и се изнася поклонение на 40тия ден, защото се смята, че точно тогава душата на мъртвия си отива от нашия свят и се пренася на едно по-хубаво, спокойно място, без тъга и болка.
    Силно се надявам да е така! :cry:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.06.12 07:08#5АлексАлексНовакРегистрация: 11.10.11Град: ВарнаОтговори: 112от: Четиридесетия ден от смъртта Искаш да кажеш, че през тези дни баба ми е идвала в сънищата ми, за да се сбогува с мен, така ли? ОтговорОтговор с цитат
  • 07.06.12 03:22#6ДесиДесиНовакРегистрация: 03.06.12Град: СофияОтговори: 15от: Четиридесетия ден от смърттаalex_7727 : Искаш да кажеш, че през тези дни баба ми е идвала в сънищата ми, за да се сбогува с мен, така ли?

    Може и така да се каже... Но не е сигурно, че няма да се появи и някой друг път, но е много малко вероятно.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest