Sanovnik.bg»Форум»Легенди, Митове и Предания»Има ли наистина самодиви

Има ли наистина самодиви

  • 14.04.12 03:26#1kameliakameliaНовакРегистрация: 14.04.12Град: ХасковоОтговори: 25Има ли наистина самодивиИма ли наистина самодиви или ние хората си ги измисляме?

    Някой дали наистина е виждал самодива или други създания.. аз съм на 31 години и несъм виждала такива неща и дано не видя ако наистина ги има
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.04.12 01:28#2xNirvanAxxNirvanAxНовакРегистрация: 11.04.12Град: СофияОтговори: 24от: Има ли наистина самодивиМайка ми ми е разказвала, че като е била малка в гората на едно място хората са виждали самодиви и сутрин са намирали гребени с които демек те са си решели косите. ОтговорОтговор с цитат
  • 17.04.12 06:55#3kameliakameliaНовакРегистрация: 14.04.12Град: ХасковоОтговори: 25от: Има ли наистина самодивии аз съм чувала такива истории и легенди но разказани от 2-3 или преразказани от чути истории ще повярвам само ако мои много близък или на когото много вярвам ги види и разкаше незнам може ида има пък света е голям има неща които даже не сме и сънували :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 28.05.12 10:16#4Georgi Georgi НовакРегистрация: 28.05.12Град: -Отговори: 10от: Има ли наистина самодивиЧувал съм ,че във Врачанския балкан се срещат самодиви , ,

    Една история,която се сещам е за един дядо,който се прибирал привечер с каруцата към вкъщи , постепенно забелязал ,че красива девойка или по скоро красиво видение се вози най-отзад на каруцата. Не я обезпокоил и без повече да се обръща се прибрал.На сутринта видял ,че гривите и опашките на конете са сплетени на плитки,според него така тя му благодаряла че не я е пропъдил.. но според легендите по този начин самодивите искат да направят магия на дома

    може би всеки момък е искал да ги срещне ,но дали наистина са това което изглеждат..
    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.06.12 10:10#5MariaMariaНовакРегистрация: 05.06.12Град: ЯмболОтговори: 2от: Има ли наистина самодивиВ село Могила, близо до Ямбол, се носят предания,че в гората до селото има самодиви. Старите хора разказват, че понякога нощем от заобикалящите дървета се чува нещо като вълчи вой-всъщност техните песни, а на сутринта тревата е утъпкана и се смята че на това място те играят хоро. ОтговорОтговор с цитат
  • 14.07.12 07:17#6kameliakameliaНовакРегистрация: 14.04.12Град: ХасковоОтговори: 25от: Има ли наистина самодивиздравийте отново благодаря ви за коментарите май наистина има нещо във вселената :y: няма значение какво е добро или лошо но наистина съществуват такива неща няма проблем нека си ги има стига да не закачат живите и да не вършат зло но ние се плашим от такиви неща естествено то си е за страх много истори съм чувала от които тръпки ме побиват и то не от интернета а от свои приятелки и хора с които съм разговаряла .но за самодивите знам по скоро съм чела че са зли завидливи и обичат да отвличат момичета и момчета а накраия ги убивали някои път са били добри и помагали но в повечето случаи са лоши незнам но не съм виждала никога подобни неща ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.12 07:13#7magimagiНовакРегистрация: 04.10.12Град: -Отговори: 6от: Има ли наистина самодивиЗдравей!Бях чела някаде че самодивите се появявяли нощем и играели хоро.Също така бях прочела че децата родени в периода на мръсните дни ги виждат докато са малки.Една жена беше споделила че детето и на 2 годинки е виждало момичета и е казвало "там има кака красива ".До колко е вярно незнам, дано съм била полезна ! ОтговорОтговор с цитат
  • 16.11.12 11:02#8kameliakameliaНовакРегистрация: 14.04.12Град: ХасковоОтговори: 25от: Има ли наистина самодивизначи има нещо вярно :x: е нека си има само по надалеч от насОтговорОтговор с цитат
  • 18.11.12 08:37#9cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 241от: Има ли наистина самодивибаба ванга казваше че ги е видяла по време на вихрушката.били много красиви.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.04.13 06:03#10nadetnadetНовакРегистрация: 08.04.13Град: СофияОтговори: 2от: Има ли наистина самодивиIzvinqvam se che pisha na latinica samodivi ima idete da prespite dve vecheri na palatka do qzovira v Borovan nakarai seloto i pak shte si govorim.....  ОтговорОтговор с цитат
  • 04.07.13 11:17#11МарджМарджНовакРегистрация: 27.06.13Град: БургасОтговори: 13от: Има ли наистина самодивиХехехх аз съм от Ямбол . Не съм ги чувала теа простотии ОтговорОтговор с цитат
  • 05.11.13 11:28#12МаркизатаМаркизатаНовакРегистрация: 08.05.13Град: СофияОтговори: 43от: Има ли наистина самодивиехааа колко много информация за самодивии.... ахан да повярвам че ги има :дОтговорОтговор с цитат
  • 03.01.15 05:19#13Zlatko GergovZlatko GergovНовакРегистрация: 03.01.15Град: -Отговори: -от: Има ли наистина самодивиИма нещо на мен като малък ми се случи да ме вика по име реещ се глас,който като ,че ли летеше около прозореца ми,аз разбира се от това което знаех се бях завил през глава с юрганчето в жегата до сутринта без да се обадя или погледна от истории които ми бяха разказвали това била майка на водата,която или те давела или ти вземала гласа след време като поотраснах осъзнах ,че може да е било някакъв дух- самодива ..Ако е била зла сила се радвам ,че не съм се показал или обадил,остана си ми траен спомен и до днес.100% има някаква сила самодиви ,демони или нещо друго,но го има и е някъде там,магнитното поле го има нищо ,че не го виждаме,помислете си добре.Не си измислям от Видин съм,не живея в село ,гласът си беше необикновен тъй като се носеше и се повтаряше все едно си в нещо като някаква пещера с ехо вътре!Не съм халюцинирал,същото нещо се било случило на майка ми,когато била малка я били викали по име дядо и и бил казал да не излиза на вънка,той също го бил чулОтговорОтговор с цитат
  • 01.12.15 03:18#14mimimimiНовакРегистрация: 01.12.15Град: -Отговори: 1от: Има ли наистина самодивитОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest