Sanovnik.bg»Форум»Съновник»Има ли задгробен живот?

Има ли задгробен живот?

  • 12.03.12 07:11#1MariaMariaНовакРегистрация: 12.03.12Град: -Отговори: -Има ли задгробен живот?Здравейте! От известно време насам се питам има ли задгробен живот и ако да-какво общо има той със сънищата...

    Съвсем скоро баща ми почина, беше към 6 ч.сутринта, като най-странното нещо е, че когато се обадих към 6:30 на приятеля ми за да му кажа какво се е случило, той ми отговори: последния сън който сънувах всъщност беше баща ти...

    Сънувал е как баща ми отива при него и му казва "ела да се разходим и да си поговорим"...баща ми ме обичаше повече от всичко и когато разбра за коварната си болест най-много се страхуваше дали ще има кой да се грижи за мен, ако него го няма!

    Считам, че това най-вероятно е бил последен опит на баща ми да предупреди приятеля ми да се грижи добре за мен... или всички взаимно си въобразяваме?????

    От както тази трагедия се случи, имам чувството че късметът ми някак си стана доста голям.

    Наскоро ми удариха колата по много странен начин и на много странно място - трябва да е бил супер малоумен шофьор и пак е много странно... в последствие се оказа, че съм имала сериозен вътрешен проблем и ако не са ме били ударили за да влезне в сервиз колата, до седмица съм щяла да остана без кола...Сякаш някой от горе ми помогна в точния момент....

    Целта, с която ви разказвам тези истории е да ви попитам, има ли според вас живот след смъртта, отвъдно, Рай или както и да се казва и там ли са починалите ни близки, помагат ли ни, превръщат ли се в ангели-хранители?

    Попринцип не вярвам много много в тези неща, но тези случки ме карат да мисля или че има духове, които живеят след като умрат физически, или съм тотално полудяла покрай всичките си проблеми... Вие как смятате, случайност или нещо паранормално?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.03.12 03:40#2Зорница СлавчеваЗорница СлавчеваНовакРегистрация: 07.02.12Град: ТрявнаОтговори: 7от: Има ли задгробен живот?Здравей!
    Това, за което питаш никой не може да твърди със сигурност. Много пъти сме чували реплики от рода "Никой не се е върнал от там, за да го потвърди." Само, че това май не е съвсем вярно. Чела съм различни разкази от хора изпадали в състояние на клинична смърт и това, което казват е наистина изумително. Лично аз вярвам, че някъде там в безкрая има свят, в който няма мъка, болка, глад и проблеми. А само доброта и топлина. Свят, в който всички са равни. И близките ни, които вече не са сред живите, бдят над нас от там. Както и да се нарича това място вярвам, че го има.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.03.12 07:50#3ВикторияВикторияНовакРегистрация: 12.03.12Град: СофияОтговори: 1от: Има ли задгробен живот?Вярвам, че има...- както са казали хората "Във вселената нищо не се губи". Нашата душа не може просто да изчезне, след като тялото ни вече не е жизнено - все някъде отива.

    Аз съм имала сън, в който мой наскоро починал роднина, когото много обичах и уважавах, ме 'разведе' из мястото, на което се намираше...и никога няма да го забравя.Присъни ми се, на път в един автобус.Мястото, където беше той, беше невероятно красиво, имаше много зеленина, много красиви зелени дървета, светло синьо, безоблачно небе, слънце, което грееше, а чувството, което изпитах докато бях там - никога не съм усещала нещо подобно...Сякаш нямаш никакви грижи, не мислиш за нищо, чувстваш се толкова спокоен, както никога през живота си, усещаш мир и хармония с цялото си същество - все едно там съществувате само ти и птичките, птичките, които пееха невероятно красиво.С него ходехме по нещо като алея сред зеленината и той ми говореше...Каза ми, че там е добре, че е щастлив, също ми каза три думи, които за мен от тогава щом ги чуя, отново в съзнанието си усещам същото...След като сякаш прочете мислите ми, колко ми е мъчно за него, той ми каза с много спокоен глас да не се тревожа и че там има "мир, хармония, спокойствие и птички пеят..."Събудих се, навън валеше, дъждът се стичаше по прозореца, на който се бях облегнала, но сега потекоха и моите сълзи... защото исках да остана там с него... да продължа да се чувствам така, както се чувствах Там и да продължа да си говоря с него...

    Не знам какво беше това преживяване, толкова реално, но и не ме интересува, защото аз знам, за мен, ако това не беше раят, то няма друго, което да се нарече рай...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.03.12 11:25#4MorenaMorenaНовакРегистрация: 04.03.12Град: -Отговори: 117от: Има ли задгробен живот?Моят баща е починал, когато съм била на 4г. и никога не съм го сънувала. Чудя се защо??? ОтговорОтговор с цитат
  • 18.03.12 07:36#5xxxxxxxxxxxxНовакРегистрация: Град: -Отговори: 3от: Има ли задгробен живот?според мен, по - скоро има алтернативна форма на живот,....като такава приемам и съня,...ОтговорОтговор с цитат
  • 22.03.12 01:50#6ClarkClarkНовакРегистрация: 27.12.11Град: -Отговори: 1от: Има ли задгробен живот?И аз вярвам че има... ако нямаше, хората които са вършили много лоши грехове как щяха да си платят за това?ОтговорОтговор с цитат
  • 27.03.12 02:36#7Dany89Dany89НовакРегистрация: 27.03.12Град: -Отговори: 8от: Има ли задгробен живот?Разбира се че го има ... Нашата мисия е да го достигнем, заслужим с делата си приживе ... За това се казва че живота е дар Път към Рая - това е смисъла на всичко ... ! ОтговорОтговор с цитат
  • 27.03.12 10:23#8beutybeutyНовакРегистрация: 01.01.11Град: -Отговори: 9от: Има ли задгробен живот?Според мен има.Баба Ванга има книга, в която описва как вижда духовете-старите с лилава аура, по-младите в бяло и тъй нататък. Също така описва как тези духове се прераждат и най-странното беше че пише че всеки дух си избира родителите
    А и мисля че духовете на починалите близки винаги бдят над нас и никой никога не е сам.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.03.12 10:46#9ИлиянаИлиянаНовакРегистрация: 27.03.12Град: -Отговори: 1от: Има ли задгробен живот?Здравей,незнам дали това което напиша ще е някакъв отговор но все пак...... Един ден санувам,че си виждам тялото,тоест гледам се от тавана,чувството беше невероятно. За първи и последен пат в живота си се чувствах така готино,както и да е.И така гледам се аз и в един момент виждам на моя приятел майка му влиза да ме буди за работа и ми вика нали по име(значи имаи в предвит че аз сам човек които и муха да брамне ще се сабудя),но аз не мърдам,тя идва до мен и започва да ме бута,аз пак не мърдам.Това,уж го сънувам нали гледам го от тавана.И по едно време тя уплашена започва да крещи и в тоя момент,аз се сабуждам вече и стоя и я гледам странно.И тя започна да ме пита дали съм добре,когато и отговорих че се чувствам прекрасно,тя ми каза че не съм дишала и съм била точно като мъртвец заспала и съм била много студена. И аз се сетих какво уж сънувах,а пък се оказа истина. Вярвам,че има задгробен живот щом според мене аз успях да усетя нещо подобно значи все пак не е измислица. ОтговорОтговор с цитат
  • 06.05.12 11:06#10АлексАлексНовакРегистрация: 11.10.11Град: ВарнаОтговори: 112от: Има ли задгробен живот?Според мен съществува.Моята починала баба ми се явява на сън, когато съм объркана или имам нужда от подкрепа.
    Вярвам, че живот след смъртта има и че починалите ни близки винаги ще ни помагат.Няма да разказвам мои случки, защото са поне 30-40. Но го има.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.07.12 10:11#11ChrisaChrisaНовакРегистрация: 03.07.11Град: -Отговори: 3от: Има ли задгробен живот? Що ви е нужно да знаете,книгите няма да ви помогнат.Не си задавайте излишни и объркващи въпроси и не искайте да се набърквате в ''онзи свят''.На земята сме,макар и не всеки да е добре със здравето.Направете добро,помагайте когато имате възможност- а за мъртвите-за тях не мислете. ОтговорОтговор с цитат
  • 09.07.12 07:52#12ДесиДесиНовакРегистрация: 03.06.12Град: СофияОтговори: 15от: Има ли задгробен живот?Аз смятам, че съществува живот в отвъдното. Не съм сигурна дали се прераждаме и живеем и други животи, но съм убедена, че има живот след смъртта. Също така, смятам, че починалите близки са винаги до нас, с нас, и правят за нас каквото могат, за да ни помагат.
    Важното е да вярваме, че те са винаги с нас, независимо къде сме и какво ни се случва! Те ни обичат, нищо, че са си отишли от този свят!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.11.12 12:56#13MinchoMinchoНовакРегистрация: 24.11.12Град: СавиноОтговори: 19от: Има ли задгробен живот?аз започнах да вярвам в такива работи като духове и задгробен живот като ми се случиха следните случки: Първо като баба беше тежко болна и на легло постоянно говореше някакви несвързани работи като например че тече вода и само това повтаряше и се оказа че сме спрели фризера и отдолу имаше доста вода. Другото е нощта преди да почине леля и майка се сменяха да я гледат и двете разказаха едно и също. Както си стоят до нея и тя почвала да говори: ето го чичо ти дойде да ме види, ето еди кои си дойде да ме види и вратата на стаята се отваряла и затваряла. Леля и майка доста време след като почина ги беше страх да стоят сами в къщи. Другото е когато на майка ми на рождения ден сякаш видяхме дядо, а той почина няколко месеца преди баба. Та въпросната вечер бяхме на вилата и си стоим в хола, а в коридора започна да жужи лампата както пред изгаряне и тогава видяхме една сянка как премина и лампата се оправи. А въпросната сянка много добре я видяхме и си го спомням сякаш беше вчера със костюм и шлифер точно както беше погребан дядо. След това доста време не можех да спя във вилата само се оглеждах вечер да не би да го видя пакОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest