Sanovnik.bg»Форум»Легенди, Митове и Предания»Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещици

Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещици

  • 11.02.12 11:47#1eleonoraeleonoraНовакРегистрация: 11.02.12Град: ЕлешницаОтговори: -Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещициЗдравейте,

    Много от нас са се питали дали съществуват вампири, духове, добри и зли вещици и много други. Аз все не разбирам дали съществуват. Много искам да разбера но незнам как?

    Затова предлагам някак да разберем тук.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.12 08:52#2АлексАлексНовакРегистрация: 11.10.11Град: ВарнаОтговори: 112от: Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещициСпоред мен духове съществуват и го казвам най-вече защото има много доказателства за това.Най-малкото пък, много хора ги усещат или чуват.За вампирите...вампирите кръвопийци може би са съществували, иначе защо хората толкова време ще се страхуват от тези същества.Няма смисъл да си измислят.Имало е нещо.Сега има енергийни вампири, които естествено не са чак толкова опасни, но пак могат да ти направят живота ужасен!За вещици не съм сигурна, че са съществували, но сега определено не съществуват.Има хора, които правят магии, но те не са като онези вещици, които хората са гонели през Средновековието. Дано съм ти била полезна с мнението си! ОтговорОтговор с цитат
  • 13.05.12 04:36#3kameliakameliaНовакРегистрация: 14.04.12Град: ХасковоОтговори: 25от: Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещицидухуве има така наречените демони но вампири незнам дали има вампирите дали са измислици или истина трябва да го видя и да повярвам :blush: ОтговорОтговор с цитат
  • 25.05.12 06:33#4kameliakameliaНовакРегистрация: 14.04.12Град: ХасковоОтговори: 25от: Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещициneznaem za sega ОтговорОтговор с цитат
  • 28.08.12 12:22#5Денимира АнгеловаДенимира АнгеловаНовакРегистрация: 20.08.12Град: -Отговори: 38от: Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещициХа-ха не си ме питала мен, за това се чудиш! Всичко съществува, макар и не както си го представяме или както е описано във филмите и книгите! ОтговорОтговор с цитат
  • 05.09.12 09:06#6ChaosChaosНовакРегистрация: 08.08.12Град: ВарнаОтговори: 47от: Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещициДа, напълно съм съгласна с предното мнение. Всичко би могло да съществува,макар и ние да не знаем за него или да не сме го видяли.Със сигурност те си съществуват, но на астрално ниво. Например когато си правим астрални "разходки" все се случва да видим някакви същества,които даже не ги знаем какви са, но ги има и са си там. А за това, което ни е поднесено от митовете,преданията,легендите,книгите и филмите ... не вярвам,че е точно така както го описват и представят.Сигурно има доза истина, но къде е и каква е сами трябва да си преценим ...За духовете е ясно,че ги има и че не изглеждат като по филмите.Вампири ...или просто хора,които се нуждаят от ензимите в чистата,млада кръв ми звучи по правдоподобно,(за енергиините вампири на всички им е ясно,че съществуват).А вещиците през Средновековието...са били просто лечители и билкари или някакъв тип медиуми и шамани, които са били набеждавани и невинни жертви.Самата дума "вещица" има за корен "вещ", т.е знаещ човек (примерно в този езотеричен занаят).И според тази логика бих могла да вярвам,че наистина ги е имало и продължава да ги има.Просто не са наричани по този начин и не изглеждат както в детските филмчета например.Та това е моето мнение , надявам се да е било полезно на някого ОтговорОтговор с цитат
  • 06.09.12 08:19#7kameliakameliaНовакРегистрация: 14.04.12Град: ХасковоОтговори: 25от: Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещицихъм според мен е по добре да не се ровичкаме в тези работи че току виш ни се яви някои демон и ни искара акъла че си има има :evil: всичко ама от нас хората по страшни няма май ОтговорОтговор с цитат
  • 26.11.12 05:44#8MinchoMinchoНовакРегистрация: 24.11.12Град: СавиноОтговори: 19от: Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещициспоред мен е до човека. Ако вярваш във такива работи значи съществуват. Зависи до психиката и как го приемаш. За духове съм по склонен да вярвам че има ама вампири едва ли. Те са го написали отдавна, че е измислена думата вампир вследствие на жестокостта на човека и са визирали граф Влад Цепеш, които е набивал на кол главите на убитите от него хора. Има прилепи вампири ама хора едва лиОтговорОтговор с цитат
  • 01.12.12 08:19#9cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 241от: Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещиции духове има а също и вещици.аз вярвам че съществуват.ОтговорОтговор с цитат
  • 31.01.13 09:49#10Weird GirlWeird GirlНовакРегистрация: 31.01.13Град: -Отговори: 5от: Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещициДа питаш дали създания като тези съществуват е все едно да питаш дали ние съществуваме . Друг въпрос е обаче и прекалено изкривената представа на човека за тях .
    Според мен всички същества се черпят от различни източници на енергия , затова и имат различни аномалии и дарби . Лично мое мнение !
    А заради страха и глупостта на хората в миналото , много хора вещи в определени занаяти са били преследвани и изгаряни на клада , без разбирането от страна на хората , че всъщност тези
    хора могат да им помогнат .
    Всички клади и други методи за убиване на тези "създания" са родени от страха и заблудения и ограничен ум на хората .
    Лично мнение, на никого не го налагам , пак да кажа !
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.11.13 11:32#11МаркизатаМаркизатаНовакРегистрация: 08.05.13Град: СофияОтговори: 43от: Съществуват ли вампири, духове, добри и зли вещициамиии НЯМА вампири ИМА духове ИМА и добри и зли вещици ( добрите вещици са: Докторките Фелдшерите професорките и т.н. ) ps: ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest