Sanovnik.bg»Форум»Психология и Психотерапия»Мъдри мисли от Айнщайн

Мъдри мисли от Айнщайн

  • 16.12.11 02:59#1ЕваЕваНовакРегистрация: 24.04.11Град: -Отговори: 5Мъдри мисли от АйнщайнНе можем да решим проблемите като използваме същия начин на мислене, който сме използвали когато сме ги създавали.

    Човек започва да живее тогава, когато може да живее извън себе си.

    Обичам да пътувам, но мразя да пристигам.

    Който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново.

    Ако моята теория за относителността се потвърди, немците ще кажат, че съм немец, а французите — че съм гражданин на света; но ако теорията ми бъде опровергана, французите ще ме обявят за немец, а немците — за евреин.

    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.

    Ако не можете да обясните нещо на едно дете на 6 години, то това значи, че вие въобще нямате понятие какво означава това нещо.

    Бих искал да знам мислите на Бог; останалото са подробности.

    Великите мисли идват в главата на човека толкова рядко, че никак не е трудно да се запомнят.

    Вечната загадка на света е неговата познаваемост.

    Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.

    Въображението е по-важно от знанието.

    Гравитацията не е отговорна за тези, които падат в капана на любовта.

    Единственото, което обърква познанията ми, е моето образование.

    Две неща са нужни за нашата работа: неуморна издръжливост и готовността да изхвърлиш нещо, в което си вложил много време и труд.

    Единственото наистина ценно нещо е интуицията.

    Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.

    На младини забелязах, че големият пръст на крака рано или късно прави дупка на чорапа. Затова спрях да нося чорапи.

    Бог не си играе на зарове с Вселената. Той е изтънчен, но не и злонамерен.

    Никога не мисля за бъдещето - то винаги идва само.

    Колкото по-голяма става славата ми, толкова повече оглупявам, което, разбира се, е общовалидно правило.

    Всички идеи в науката са се родили в драматичния конфликт между действителността и опитите ни да я разберем.

    За да ме накаже за презрението ми към авторитетите, съдбата превърна самия мен в авторитет.

    Човек не разбира нещо добре, ако не може да го обясни на баба си.

    Когато мъж разговаря с красиво момиче в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако седне на гореща печка, секундата му изглежда като час. Това е относителността.

    Политиката е махало, което се колебае между анархия и тирания, и движението му се поддържа от постоянно обновяващи се илюзии.

    Логиката ще те отведе от точка А до точка В. Въображението ще те отведе навсякъде.

    Преживял съм две жени, две войни и Хитлер.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest