Sanovnik.bg»Форум»Мистика и Езотерика»Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?

Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?

  • 23.11.10 09:53#1мЕГИмЕГИНовакРегистрация: 21.11.10Град: ПловдивОтговори: 266Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?Съществуват множество предположения за това кой е построил пирамидите в Египет и Мексико, започвайки с обясненията за преместване на каменните блокове от голям брой хора и завършвайки с хипотезите за чуждопланетни строители. Според вас, кой е построил огледално-пирамидалните конструкции в Тибет?

    Аз смятам, че строителите са хора от високо развита цивилизация, която е умеела да владее фините енергии, притежаващи, според някои данни, антигравитационен ефект. В противен случай е невъзможно да си представим придвижването на огромните каменни маси или обточването на планинските хребети, необходими при строителството на въпросните пирамиди и “огледала”. В тибетските текстове тази енергия е описана като силата на пет елемента.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 16.01.11 02:43#2aleksandraaleksandraНовакРегистрация: 07.01.11Град: -Отговори: 7от: Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?Първата пирамида е построена от Джосер,който е бил фараон на Египет. След него Снофру е правил 3 опита но несполучливи защото не се е съобразил с някой неща .След него синът му Куфу, Стараейки се да не прави същите грешки като баща си, построява най-великата пирамида до сега. По тази пирамида работят 20000 мъже египтяни. Костите на работниците са искривени и счупени, което е в следствие от носенето но 1,5 тоновите камъни нагоре към върха на пирамидата. По късно тази пирамида е станала и самата гробница на Куфу, която е била и пътя към боговете.

    След него също са били правини опити да се издигнат пирамиди, но никой не успял да достигне размерите на пирамидата на Куфу.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 01.08.11 12:49#3ИваИваНовакРегистрация: 02.12.10Град: -Отговори: 23от: Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико? Първата пирамида е построена от Джосер, който е бил фараон на Египет. След него Снофру е правил 3 опита, но несполучливи защото не се е съобразил с някой неща. След него синът му Куфу, стараейки се да не прави същите грешки като баща си, построява най-великата пирамида до сега. По тази пирамида работят 20000 мъже египтяни. Костите на работниците са изкривени и счупени, което е в следствие от носенето на 1,5 тоновите камъни нагоре към върха на пирамидата. По - късно тази пирамида е станала и самата гробница на Куфу, която е била и пътя към боговете.

    След него също са били правини опити да се издигнат пирамиди, но никой не успял да достигне размерите на пирамидата на Куфу.

    Глупости. Малко по-задълбочено да се поинтересуваш, сама ще се откажеш от това повърхностно мнение.
    Да приемем, че си права - защо тогава никоя държава в днешни дни, при всичките тези технологии, не построи пирамида ?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.11 10:11#4aleksandraaleksandraНовакРегистрация: 07.01.11Град: -Отговори: 7от: Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?Това не е мое мнение, а мнението на специалист, който е проучвал произхода на пирамидите. Щом смяташ, че неговото мнение е повърхносно, тогава говори с него. И отгоре на всичко защо им е на хората да правят и други пирамиди ? Нали вече име едни ?ОтговорОтговор с цитат
  • 12.09.11 12:01#5ИваИваНовакРегистрация: 02.12.10Град: -Отговори: 23от: Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?С радост бих говорила с всекиго, уви, чувствата обаче не са взаимни.
    А колкото до строежа на пирамиди - и този отговор сама можеш да откриеш. Защо хората продължават да строят молове, банки, къщи и паметници, щом вече има такива?
    Същото е и с пирамидите. Всеки архитект се опитва да направи нещо неповторимо, уникално. Друг е въпросът, че малцина успяват.
    И да, определено мнението е повърхностно. То се базира единствено на сухи проучвания и нищо повече. А така не става.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.09.11 10:19#6aleksandraaleksandraНовакРегистрация: 07.01.11Град: -Отговори: 7от: Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?Тогава кой според теб е построил пирамидите щом не са те ?ОтговорОтговор с цитат
  • 18.09.11 04:19#7ИваИваНовакРегистрация: 02.12.10Град: -Отговори: 23от: Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?Хехе, това е друг въпрос.
    Преди да се появим ние, Земята е населявана от далеч, далеч по-развити и могъщи същества. Не една или две цивилизации.
    Всъщност ние сме петите, а сред нас вече има и представители на шестата.
    Не съм сигурна точно кога и от кого са построени пирамидите, но определено не са наше дело.
    Колкото и налудничаво да звучи това ми мнение /а то е така, защото имаш още доста книжки да четеш докато схванеш какво имам предвид, но не се отчайвай, е точно така.
    Препоръчвам ти да прочетеш като за начало "Не пипай тази книга" на Ян ван Хелсинг. Макар да не пише конкретно и в подробности за пирамидите има далеч по-интригуващи и ценни неща, които би могла да прочетеш, за да ме разбереш - ако имаш желание, естествено.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.09.11 08:18#8aleksandraaleksandraНовакРегистрация: 07.01.11Град: -Отговори: 7от: Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?Ти там ли беше, че да знаеш? От коя цивилизация беше ? От къде знаеш, че това, което ми писа е вярно ?ОтговорОтговор с цитат
  • 21.09.11 02:40#9ИваИваНовакРегистрация: 02.12.10Град: -Отговори: 23от: Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?Каква е тази враждебност, бе душа?
    По-позитивно подхождай, или това с позитивното мислене е демоде вече. Както и да е, не виждам какъв ти е проблемът.
    Напълно е възможно и да съм била там, ама малко се съмнявам. :blush:
    Ако можеше да направиш поне някакъв, макар и жалък, опит да ме разбереш, нямаше да ми задаваш подобни малоумни въпроси.
    Това, което казах е така без значение какво твърдя аз, или пък ти. Аз не излагам позиция, а факти, които ти просто не успяваш да осмислиш. Нищо, имаш време, надявам се. Не виждам нищо, ама нищо градивно в плиткоумните опити за тънко заяждане от твоя страна. Докато не изложиш някакво смислено мнение, докато продължаваш с тези банални светски виждания, не смятам да ти обяснявам каквото и да е било - а и съм сигурна, че и ти не искаш. Питаш просто за запълване на бройка мнения и съответното заяждане.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.09.11 03:07#10aleksandraaleksandraНовакРегистрация: 07.01.11Град: -Отговори: 7от: Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?Не е точно така, но карай. Добре, ти вярваш в едно, аз в друго и точка. Аз мисля, че е така както всички казват и не мисля до променям това. Ти щом мислиш или по-скоро знаеш, че е било по друг начин, добре. Все ми е тая.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.11 02:01#11ИваИваНовакРегистрация: 02.12.10Град: -Отговори: 23от: Кой е построил пирамидите в Египет и Мексико?victoriq :Не е точно така, но карай. Добре, ти вярваш в едно, аз в друго и точка. Аз мисля, че е така както всички казват и не мисля до променям това. Ти щом мислиш или по-скоро знаеш, че е било по друг начин, добре. Все ми е тая.

    Точно така.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest