Sanovnik.bg»Форум»Говорилник»Теория за произход на живота

Теория за произход на живота

  • 06.12.14 06:18#1ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168Теория за произход на животаЗдравейте,
    Имам една теория за произхода на живота на Земята нарекох я "Светият граал". Теорията ми се основава на един минерал "Косите на Венера", от които и се правят фигури в Китай.
    Всички знаем че в древността почти цялата Земя е била покрита от Световният океан. Континентите са се разделяли и т.н. Мисля си, възможно е живота да е настъпил в комбинация от двете теории за произход, тази за водата и тази за метеорита. В минерала "Косите на Венера", всички знаем че има дълги ивици минерали- елементи. Те може да са се получили както се получава мухата в смолата, която се превръща и нарича кехлибар, т.е. да е имало метеоритни отломъщи, които са се разпадали и тези частици да са пронизвали кварца , като водата е действала като катализатор и е отнемала топлината. Разбира се и във водата може да са падали от тези частици и с тях също така и биологичен материал или такъв, който е способен да се превърне в такъв. Според мене този камък е доказателство за това пронизване, което е станало в камъка. Дори легендата за този камък е че Венера като се е ресала част от косата и останала и водните нимфи са се скарали за косата й, а Водният цар е превърнал косите в камък за да не се карат.

    Вие какво мислите по въпроса? Очаквам коментари.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.12.14 08:35#2antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Теория за произход на животаМного ми е интересна твоята теория.Нали знаеш,че всяко предположение
    има някаква основа.На какво се основава твоето.Граала е чашата,от която е пил
    Исус Христос. Поясни повече за камъка. В откровение на библията пише за
    много камъни.Има ли там твоя камък?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.12.14 10:32#3ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: Теория за произход на животаотносно Граала, мисля си ако е пил от такава кристална чаша, то това веднага би довело да мисълта за предателството, нали Венера е била Римска богиня на любовта- все едно е признал чужд Бог... но незнам де, затова го написах така завоалирано
    ..иначе теорията ми остава за произхода
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.12.14 11:02#4ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: Теория за произход на животакварца е като стъклото, получава се при висока температура, ако не се лъжа над 1000 градуса от пясък- разтопен, морското дъно е пълно с такъв, а стъклото знаем кое му е катализатора- водата, а и легендата помогна малко и така ОтговорОтговор с цитат
  • 07.12.14 11:15#5antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Теория за произход на животаПредположението ти е можеби след потопа,защото произхода се развива по друг начин в библията.На земята е имало много катаклизми и след всеки е имало ново начало, но то се е градило на останало старо.И аз много пъти съм се питала за камъчетата какво символизират.Но за нашите сетива са неудошевени и живот не може да има от тях.Но науката се развива и един ден може да докаже,че и те са живи същества. ОтговорОтговор с цитат
  • 12.12.14 10:50#6antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Теория за произход на животаФизиката и квантовата механика вече много са се доближили до създаването на живота.Предаванията на Стойчо Керев по 7 дни " Въпрос на гледна точка", които ги поставя и в интернет,обясняват много и всички накрая стигат до съществуването на един създател. Препоръчвам ти ги. ОтговорОтговор с цитат
  • 13.12.14 11:47#7ЕленаЕленаНовакРегистрация: 22.04.11Град: -Отговори: 168от: Теория за произход на животамерси, може да погледна някой път ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest