Sanovnik.bg»Форум»Говорилник»Мои размисли над Хамлет

Мои размисли над Хамлет

  • 08.08.13 04:50#1ДианаДианаНовакРегистрация: 05.07.12Град: -Отговори: 46Мои размисли над Хамлетсега ще съм 10 клас и по литература ще изучаваме „Хамлет“.Аз го прочетох още преди учебната година да свърши и ми хареса,но чак сега реших да почна да си правя някакви анализи върху него.

    Този е върху „Да бъдеш или да не бъдеш“.Понеже тук сигурно има хора които вече са го изучавали моля да ми кажат дали съм в правилната посока.

    Чрез монологът си Хамлет ни казва че не трябва да се колебаем за нещата които значат много за нас.Че не трябва да се оставяме да ни заблуждават или потъпкват поради страх или несигурност.Той ни подтиква към това да намерим себе си, въпреки че самият той е изгубен. все пак той знае какво трябва да направи,макар че би погубило и него.

    Точно този монолог прави Хамлет един от най-сложните и трудните за пресъздаване герои на Шекспир.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.08.13 04:05#2darKneSS..inHeR.SoULdarKneSS..inHeR.SoULНовакРегистрация: 21.01.13Град: -Отговори: 16от: Мои размисли над Хамлети аз ще съм 10 клас, но за мен Хамлет е нищо в сравнение с Граф Монте Кристо, цялата книга е едно съкровище, от което можеш да черпиш различни морални поуки, това е животът- несправедлив, но същевременно и справедлив, Граф Монте Кристо е невероятната история на Едмон Дантес и според мен трябва да бъде прочетена от всички! Александър Дюма, с когото сме родени на една и съща дата :blush: е един велик писател и никой не може да оспори този факт, въпреки че е вярно, че Шекспир е също велик поет, но всеки със своя вкус :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 10.08.13 05:09#3ДианаДианаНовакРегистрация: 05.07.12Град: -Отговори: 46от: Мои размисли над ХамлетГраф Монте Кристо е следващата книга която ще чета след като свърша Робинзон Крузо. Но от това което са ми разказвали с голямо нетърпение чакам да я прочета. ОтговорОтговор с цитат
  • 11.08.13 09:27#4darKneSS..inHeR.SoULdarKneSS..inHeR.SoULНовакРегистрация: 21.01.13Град: -Отговори: 16от: Мои размисли над Хамлетзаслужава си, но трябва да се прочете цялата, за да я оцениш, а не някаква съкратена версия :y: но да знаеш, че и Робинзон Крузо също е много интересна, беше ми приятно да я прочета! :y:  ОтговорОтговор с цитат
  • 11.08.13 10:28#5АлексАлексНовакРегистрация: 04.05.13Град: Велико ТърновоОтговори: 1от: Мои размисли над ХамлетГледайте отвъд клишетата, спрете да четете книгите заради автора - експериментирайте, премахнете всички предразсъдъци у себе си, четете всякакви писатели и поети, не само Шекспир или А.Дюма, или Д.Дефо само защото са "класика", има велики непризнати от широката публика писатели и поети, които ви очакват зад ъгъла и си заслужава да се прочетат. ОтговорОтговор с цитат
  • 11.08.13 01:19#6ДианаДианаНовакРегистрация: 05.07.12Град: -Отговори: 46от: Мои размисли над ХамлетНе чета тези автори защото са клишета,а защото наистина са ме заинтригували.Въпреки че и обичам да експериментирам.Например „Шогун“ на Джеймс Клавел.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.08.13 04:01#7ПоляПоляНовакРегистрация: 27.06.11Град: -Отговори: 20от: Мои размисли над ХамлетСпоред мен Граф Монте Кристо е най-хубавата :love: ОтговорОтговор с цитат
  • 11.08.13 04:50#8ДианаДианаНовакРегистрация: 05.07.12Град: -Отговори: 46от: Мои размисли над ХамлетРазбрах че „Граф Монте Кристо“ е хубава книга,а сега някой ще ми каже ли дали размишлявам в правилната посока ОтговорОтговор с цитат
  • 11.08.13 11:21#9darKneSS..inHeR.SoULdarKneSS..inHeR.SoULНовакРегистрация: 21.01.13Град: -Отговори: 16от: Мои размисли над Хамлетнека всеки чете това, което му харесва, независимо дали е "клише", това е грешно именувано трябва да е--"класика", или книга от неизвестен автор! Следвайте вкуса си и да не ви пука от мнението на другите! :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 14.08.13 12:50#10ДианаДианаНовакРегистрация: 05.07.12Град: -Отговори: 46от: Мои размисли над ХамлетА някой ще ми каже ли дали размишлявам в правилната посока?ОтговорОтговор с цитат
  • 22.10.13 06:00#11Suni DaniSuni DaniНовакРегистрация: 17.12.11Град: -Отговори: 74от: Мои размисли над ХамлетdarKness..inHeR.SoUL :и аз ще съм 10 клас, но за мен Хамлет е нищо в сравнение с Граф Монте Кристо, цялата книга е едно съкровище, от което можеш да черпиш различни морални поуки, това е животът- несправедлив, но същевременно и справедлив, Граф Монте Кристо е невероятната история на Едмон Дантес и според мен трябва да бъде прочетена от всички! Александър Дюма, с когото сме родени на една и съща дата :blush: е един велик писател и никой не може да оспори този факт, въпреки че е вярно, че Шекспир е също велик поет, но всеки със своя вкус :y:

    Граф Монте Кристо беше първата книга, която прочетох, първия роман и много ми пробуди интереса, макар многото страници го прочетох целия.
    А за Диана, мога да кажа, че хубаво разсъждаваш, малко са хората сега като теб сигурно си отличничка.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest