Sanovnik.bg»Форум»Мистика и Езотерика»Кой живее по-дълго и кога си отива...

Кой живее по-дълго и кога си отива...

  • 25.07.13 12:06#1Ели ГраменоваЕли ГраменоваНовакРегистрация: 00.00.00Град: СофияОтговори: 89Кой живее по-дълго и кога си отива...Родените през месец декември имат генетично заложен шанс да доживеят дълбоки старини.
    Украински учени изследвали зависимостта между продължителността на живота на човека и месеца, когато се е родил. Така стигнали до заключението, че дълголетниците се раждат през декември.
    По данни на Института по геронтология "Д. Чеботарьов", хората, родени през декември, живеят средно с 2,5 години по-дълго от появилите се на бял свят през април-май. Основната причина е, че жените износват тези бебета през лятото и есента, когато има много слънце, плодове и зеленчуци. Така бебетата стават потенциални дълголетници.
    Учените са открили също връзка между датата на смъртта и раждането. Най-често хората умират две седмици преди или след рождения си ден. В този период от този свят си отиват една трета от жените и половината от мъжете. Причината е, че при раждането си бебето изпитва силна болка. Този стрес се запазва в паметта и с наближаване на датата на раждането организмът си спомня преживяното и се приготвя да преживее стреса. Това обаче намалява другите му защитни сили.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.07.13 03:35#2cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 241от: Кой живее по-дълго и кога си отива...глупости и пак глупости.писани от глупав човек.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.08.13 10:38#3Rosi StoyanovaRosi StoyanovaАдминистраторРегистрация: 15.10.13Град: СофияОтговори: 58от: Кой живее по-дълго и кога си отива...И според мен не са глупости. Интересно звучи, пък и има някакво научно обяснение Аз съм родена през декември ОтговорОтговор с цитат
  • 13.08.13 04:46#4cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 241от: Кой живее по-дълго и кога си отива...добре.може и така да е.знам само че дълголетието ни не зависи от това в кой месец сме се родили, а от много други фактори.но не искам да споря.аз лично не искам да живея дълго а да бъда здрава.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.11.13 10:08#5Потребител#120975Потребител#120975НовакРегистрация: 13.11.13Град: -Отговори: 9от: Кой живее по-дълго и кога си отива...nee viarno ,vsichki androgini se rajdate v tochno opredelen chas i den ,v sashtia den i chas ymirate ,razlikata e v godinata .ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest