Sanovnik.bg»Форум»Психология и Психотерапия»Има ли съваршени хора?

Има ли съваршени хора?

  • 01.12.11 04:00#1Aleksandra95Aleksandra95НовакРегистрация: 19.11.11Град: -Отговори: -Има ли съваршени хора?Учените твардят че НИЕ хората, сме най- ВИСШИТЕ създания на планетата.Аз лично много се бях вманиячила в тази тема, толкова МНОГО, че поедно време започна да ми минава през акала едно нещо,за което не бях права и се убедих.

    Та така моята мисал беше,че щтом НИЕ хората сме най- Висшите създания, на нашата планета значи би трядвало д сме СЪВЪРШЕНИ, но не беше това правилния отговор.
    Направих анкета в която питах най-различни хора Дали биха искали да са СЪВЪРШЕНИ? и отговора беше отрицателен.

    Но когато ги попитах ЗАЩО? Те ме попитаха дали аз самата бих искала, да съм СЪВЪРШЕНА? И да ви кажа чесно ги разбрах.

    Защото аз лично, не бих искала да съм СЪВЪРШЕНА Според мен да си СЪВЪРШЕН значи да можеш всичко,и да си идеален в абсолютно Всичко! А ако си съвършен значи да нямаш мечти, амбици, цели. Защото те няма да ти трядват когато можеш всичко нали?

    И имам чуството че ще потана в сивота, всеки ден ще е един и същ и ще можеш всичко и няма да сгрешиш и да се опитваш да си поправиш грешката, и искам да мога да падна да се изправа да погледна напред да имам още и още мечти и т.н.

    И всъшност да Ви кажа на хората който бях задала този отговор ми казаха, че и те мислят същото но по различен начин а вие знаете, няма еднакви и идеални хора.
    И тъка успях да си отговоря на въпроса на който се чудех ,защо хората отговаряха отрицателно. И се радвам че успях да разбера смисала на СЪВЪРШЕНИТЕ ХОРА.

    А отговора е че не СЪЩЕСТЛУВАТ такива хора! И не мислия че за бъдеще ще има такива хора. :y:

    А Вие бихте ли искали да сте съваршени? :y: :n:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.12.11 08:03#2николинканиколинкаНовакРегистрация: 26.10.11Град: -Отговори: 8от: Има ли съваршени хора?Не,съгласна съм,няма съвършенни хора.И най-умният си е малко прост!ОтговорОтговор с цитат
  • 03.07.12 09:35#3ТeddiТeddiНовакРегистрация: 19.08.11Град: -Отговори: 89от: Има ли съваршени хора?Съгласна съм с това, че няма съвършени хора, но поне може да се стремим към съвЪршенството, например като започнем с правилния правопис.. ^_^ОтговорОтговор с цитат
  • 28.07.12 11:04#4ТeddiТeddiНовакРегистрация: 19.08.11Град: -Отговори: 89от: Има ли съваршени хора?Оо да..!! Няма съвършени хора, но те се усъвършенстват през всичките си животи, за да станат съвършени духове, каквито ИМА ..!!! :wink:  ОтговорОтговор с цитат
  • 27.01.15 12:58#5ТедиТедиНовакРегистрация: 26.01.15Град: СофияОтговори: 8от: Има ли съваршени хора?Това е малко като въпросът „кой би искал да живее вечно?“. Колкото и хубаво да звучи първоначално, никой не го иска. Така е и със съвършеността. Наистина животът губи смисъл след като си перфектен, на Господ сигурно му е скучно! А и някак си, съвършенството не е ли ограничение? Когато правим грешки, ние се учим от тях, растем, ставаме по-силни. И да, животът е по-голямо приключение тогава. Има смешни случки, когато се издъниш. Не е страшно да се правят такива грешки. А и човек, който не прави грешки значи, че нищо не умее и нищо не знае. Той и никога няма да знае какво е да си истински щастлив. А и това е една илюзия! Перфектност не съществува. Както във физиката, абсолютните единици - те не съществуват, а само ни дават някакъвв идеал, модел, който ни подпомага. Не е лошо да имаме някакви очаквания, но трябва да се знае, че през повечето време нещата няма да са такива, каквито си планирал.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest