Sanovnik.bg»Форум»Феномени и Загадки»Живеем в една огромна лъжа

Живеем в една огромна лъжа

  • 09.09.11 06:42#1РалицаРалицаНовакРегистрация: 08.09.11Град: СофияОтговори: 7Живеем в една огромна лъжаЖивеем в една огромна лъжа, цяла вечност човечеството регресира. Раждат те, учат те на техните вярвания, на техните лъжливи знания, карат те да мислиш както те искат и ако се отклониш от „техния” път те зачеркват от обществото, и те заклеймяват с думата „лудост”.

    Говорят ти за „Господ”, за „Деня на страшния съд”, искат от теб смирение и подчинение. Искат от теб да си слепец, измислят си закони, правила и горко му на този, който не ги спазва. Казват, че прогресираме, че човекът е на върха на хранителната система …. Илюзия! Халюцинации! Човечеството не прогресира, то остави този път зад себе си отдавна. Прогрес днес се наричат технологиите, удобствата, удовлетворяването на първобитните желания и дотук… Жалка картинка и история със страшен край (който е близо и оооо молете се за спасение, защото ужасът тепърва предстои). Наука, еволюция, религия, закони – лицемерни глупости.

    Не знаете как да почитате. Човешката раса не се отличава с нищо повече от животните освен с жестокостта си. О, да прикриваната жестокост, убийствата, безсмислените войни, жаждата за грандомания, садизма. Всички глупости, които си мислите че знаете, са погрешни. Историята лежи на една голяма лъжа. Милиони конспирации ви замазват очите. Никога не го осъзнавате, но вие сте „безполезни маймунки” на които най-възвишените цели са удовлетворяване на желанията, удобства, семейство и „безграничното несъществуващо щастие”, маймунките, които изпълняват и се подчиняват. Маймунките, които никога не поглеждат отвъд хоризонта. Маймунките, които цял живот страдат, и които разочарованието след време поглъща.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.11 03:43#2СлавеяСлавеяНовакРегистрация: 08.08.11Град: -Отговори: 14от: Живеем в една огромна лъжаМного интересно и донякъде вярно. Само, че отново твърдиш нещо без да се аргументираш.
    За да започне градивна дискусия, трябват аргументи. Ти нали не очакваш, че просто някой ще ти каже "еми да права си" ?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.11 02:27#3РалицаРалицаНовакРегистрация: 08.09.11Град: СофияОтговори: 7от: Живеем в една огромна лъжаМога да се аргументирам, но се страхувам да не стане така, че да изглеждам като "луда".ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.11 08:51#4СлавеяСлавеяНовакРегистрация: 08.08.11Град: -Отговори: 14от: Живеем в една огромна лъжаСамо ще ти кажа, че така наречената световна конспирация не е от днес и от вчера тя е цяла схема просъществувала столетия. Част от нея е и църквата, Ватикана и т.н.
    "Който има уши, той нека чуе". Повечето хора не осъзнават, че тая измислена глобализация на света и тая демокрация не водят до нищо хубаво.
    А за човешките ценности, садизъм, хуманизъм, морал и прочие, те са неконтролируеми. Никаква сила на света няма, която да ме накара да направя или не нещо, което искам.
    Споменаваш за момент войните, Втората световна смешка е част от схемата за забогатяване на маса евреи. Тези схеми обаче решават съдби, какво да правим, революции ли, да си траем ли ?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.11 04:20#5РалицаРалицаНовакРегистрация: 08.09.11Град: СофияОтговори: 7от: Живеем в една огромна лъжаАми знам, не съм казала никъде че конспирацията е отскоро. Нито пък съм споменавала втората световна война, не ми приписвай думи и неща за които не съм говорила. Говоря за всичко от самото начало. ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.11 11:26#6СлавеяСлавеяНовакРегистрация: 08.08.11Град: -Отговори: 14от: Живеем в една огромна лъжаНаистина не знам защо отваряш теми след като не искаш да ги обсъждаш с други хора.

    "О, да прикриваната жестокост, убийствата, безсмислените войни..."

    Отговорих ти що за БЕЗСМИСЛЕНА война е втората световна, кое си приписах, не разбрах.

    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.09.11 09:26#7ves666ves666НовакРегистрация: 11.05.11Град: -Отговори: 7от: Живеем в една огромна лъжаИнтересно, хората са модифициран модел андрогин. На основата на метафизиката произлизат знанията на човечеството, само че в много грешна посока. Просто знанията са изгубени. ps: ОтговорОтговор с цитат
  • 11.09.11 04:44#8СлавеяСлавеяНовакРегистрация: 08.08.11Град: -Отговори: 14от: Живеем в една огромна лъжаТи се регистрирай с още 10 имена и пускай едни и същи теми, пък после се чуди, що изглеждаш като луда. Ха, ха.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.09.11 11:37#9I believeI believeНовакРегистрация: 25.08.11Град: -Отговори: 37от: Живеем в една огромна лъжаПонякога чета и се удивлявам. Хем донякъде има истина, хем са пълни глупости. Човек е толкова неук! Невороятна ирония е това, хем сме адски неуки в действително, хем в собствения си ум си мислим, че знаем много! В действителност знаем много малко! Понякога дори очевидните неща не са такива каквито са! Това е прекалено обширна тема. Може да се кажат хиляди неща и отчасти всички ще са прави и грешни! ОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.11 10:12#10ves666ves666НовакРегистрация: 11.05.11Град: -Отговори: 7от: Живеем в една огромна лъжаРелигията е за вярващите, майката за умните хора. Общества, които управляват света, улуминати в Америка, масони в Израел,тевтонски орден Италия, орден на златната зопа и т.н.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.09.11 05:04#11ТатянаТатянаНовакРегистрация: 15.09.11Град: -Отговори: 1от: Живеем в една огромна лъжаОпределено повечето коментари по темата изместват темата! Да, живеем в свят, който за някои хора е лъжа, за други - свят с безгранични възможности. Прави ми впечатление, че говориш за хората във второ лице, множествено число. Ти не си ли човек, или това е начина ти да се дистанцираш от тълпата ? Иначе, аз също съм на мнение, че живота който водим в голяма степен е предопределен и зависи от другите хора, не си избираме родителите, нито пола и т.н. Дали е лъжа или просто сме пионки в нечии ръце, не знаем и не се знае дали някога ще научим.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest