Sanovnik.bg»Форум»Психология и Психотерапия»Проблем с паметта, а тепърва трябва да уча.. - Помощ!

Проблем с паметта, а тепърва трябва да уча.. - Помощ!

  • 01.08.13 06:15#1ElisawetaElisawetaНовакРегистрация: 01.08.13Град: -Отговори: 1Проблем с паметта, а тепърва трябва да уча.. - Помощ!Здравейте! Искам да Ви помоля за съвет, защото започвам да се чувствам адски глупаво...

    Проблема ми е, че като започна да чета, чета 1-2 стр. и като се запитам - какво четох досега? Не мога да се сетя. И това се повтаря.

    Не мога да се концентрирам и да мисля върху това, което върша. Без да искам съм започнала да мисля "какво ще правя след обед; купих ли гранули за кучето и т.н."

    Повечето пъти гледам да чета нещо, което ме интересува, но то в живота не става само с това, което ни харесва. Напр: по математика като тръгна да решавам, търся решение на задача и все едно мозъка ми блокира/сблъсква се със стена. Как мога да си подобря мозъка?

    Ще бъда благодарна на всякакви съвети!

    п.с. извинете ме, ако темата не е за този раздел, но не видях по-подходящ.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 01.08.13 02:53#2FlufiFlufiНовакРегистрация: 13.03.13Град: -Отговори: 1от: Проблем с паметта, а тепърва трябва да уча.. - Помощ!Пий рибено масло от обикновеното за деца, на мен страшно много ми увеличи капацитета на мозъка 5лв е но ти гарантирам ефект още на третия ден ОтговорОтговор с цитат
  • 01.08.13 09:13#3ElisawetaElisawetaНовакРегистрация: 01.08.13Град: -Отговори: 1от: Проблем с паметта, а тепърва трябва да уча.. - Помощ!Благодаря за съвета! Още утре ще си закупя (ако не забравя хахахах, шегичка ). Ако някой има още изпитани трикове, бих се радвала да ги чуя. ОтговорОтговор с цитат
  • 09.08.13 09:00#4MorenaMorenaНовакРегистрация: 04.03.12Град: -Отговори: 117от: Проблем с паметта, а тепърва трябва да уча.. - Помощ!Цинк+магнезий+калций+сън+почивка.ОтговорОтговор с цитат
  • 01.02.14 10:23#5antoaneta ardashesantoaneta ardashesНовакРегистрация: 02.01.14Град: СофияОтговори: 470от: Проблем с паметта, а тепърва трябва да уча.. - Помощ!Яж боб. В аптеките има и гранули.Много помага при изпити.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.14 10:43#6********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 361от: Проблем с паметта, а тепърва трябва да уча.. - Помощ!Много от проблемите идват от вражди, от друга страна те са неизбежни в нашето образование, защото много от уроците ни са си чиста уроки. Вече всичко е магия и за чистата и свободна информация можем да четем само по интернет. За нея са необходими специален начин на живот, който е несъвместим с нашия.

    Има апчета - пирамемем(мем), дори на игли ги има, но това е поредната лъжа, която може за момент да увеличи концентрацията и рам паметта, но в продължителен план няма смисъл. Всичко е в жертвоприношението и заклинанието. За отричащите това, но безпроблемно обучаващи се, просто тези неща се извършват от други.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest